Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

#NuPotSaRespir


Recommended Posts

  • Răspunsuri 662
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

urat mesaj! dar iti raspund de ce : pentru ca imi pasa! 

 

Nu prea...hai sa fim cinstiti.

Ne pasa doar de patratica noastra si daca noi sintem OK, restul sa se descurce.

 

Sa ne pese ar insemna ca prim pas macar sa recunoastem ca exista o problema si ca fiecare dintre noi prin neclintire, prin inactiune, prin nepasare, prin ridicat de umeri, prin raspindire de minciuni, de falsitati, de comparatii fortate (si nu ma refer in special la tine ci la societate) de fapt SPRIJINIM in mod activ un sistem corupt. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si nu stau sa vorbesc doar teorie (ca multi aici care doar citesc din ziare sau urmaresc la TV).

 

Am in familie politisti, am in familie persoane de culoare, am amice care isi cresc copiii cu alte seturi de avertismente. Pacat, pacat ca sintem pe un forum de mamici dar nu putem simti macar un GRAM de compasiune pentru toate mamele care si-au pierdut copiii.

 

Sa ai capacitatea sa gandesti ca pentru o bancnota de $20 falsa (care circula cu duiumul in STATE) meriti sa fii UCIS cu cruzime in mijlocul strazii cu genunchiul pe grumaz, imi intoarce stomacul pe dos.

 

Am lucrt cu banii...primul meu job la 16 ani a fost casier la magazin....vreti sa stiti cate bancnote false am primit??? O groaza...regula e ca le respingi si atat tot. Nimeni nu merita sa moara in chinuri pentru asa ceva. Mi-e groaza ca s-a ajuns aici cu umanitatea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea...hai sa fim cinstiti.

Ne pasa doar de patratica noastra si daca noi sintem OK, restul sa se descurce.

 

Sa ne pese ar insemna ca prim pas macar sa recunoastem ca exista o problema si ca fiecare dintre noi prin neclintire, prin inactiune, prin nepasare, prin ridicat de umeri, prin raspindire de minciuni, de falsitati, de comparatii fortate (si nu ma refer in special la tine ci la societate) de fapt SPRIJINIM in mod activ un sistem corupt

patratica mea e curata si nu ma simt vinovata de nimic, dar sistemele sunt corupte de mult , nu de ieri si sunt corupte de oamenii care lucreaza in ele, nu de extrateresti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

patratica mea e curata si nu ma simt vinovata de nimic, dar sistemele sunt corupte de mult , nu de ieri si sunt corupte de oamenii care lucreaza in ele, nu de extrateresti.

Indirect, contribui la sistem.

 

Din pacate.

 

"If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. If an elephant has its foot on the tail of a mouse and you say you are neutral, the mouse will no appreciate your neutrality". Archbishop Desmond Tutu.

 

"We must always take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented. The opposite of love is not hate, it's indifference". Elie Wiesel.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Indirect, contribui la sistem.

 

Din pacate.

 

"If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. If an elephant has its foot on the tail of a mouse and you say you are neutral, the mouse will no appreciate your neutrality". Archbishop Desmond Tutu.

asta este parerea ta dar eu nu voi accepta ca o violenta se poate  rezolva tot  prin  violenta , din pacate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta este parerea ta dar eu nu voi accepta ca o violenta sa se rezolve tot  cu  violenta , din pacate.

Nu ai inteles nimic din pacate. 

 

Se protesteaza in proportie de 99% PASNIC. 

 

Exista agitatori care PROVOACA in cele mai multe cazuri aceasta violenta. Au fost demascati politisti, YouTuberi care vor clickuri, etc. care au spart geamuri. 

Politistii ataca - sint filme peste filme unde politistii trag mastile de pe fata protestatarilor si ii spreyaza drept in ochi...pe o fata au impins-o de s-a auzit cum i-a crapat craniul la impact...

 

Ce legatura are asta cu motivul pentru care se protesteaza? Viata unor oameni executati cu sange rece chiar nu mai conteaza? Aveam asa multa capacitate de disociere de la tragedii zilnice?

 

Pina si ochelarii de cal au mai multa viziune. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o masina de politie in flacari pe michigan avenue nu inseamna a protesta pasnic. hotelurile si-au baricadat usile pentru a nu fi devastate! asta nu inseamna a  protesta PASNIC.

 

Macar admite ca esti OK cu sistemul asa cum e si pretul patraticii tale linistite este viata altora. Este un cost acceptabil pentru constiinta ta.

 

Si aici pun punct la discutia cu tine pentru ca batem un cal mort. 

 

Si adaug: dupa meciuri in diverse locatii cind rastoarna fanii masini si dau foc nu mai aresteaza politia pe nimeni, Nu ies cu tancurile, nu dau cu gaze lacrimogene, nu trantesc pe nimeni la podea. Nu OMOARA pe nimeni.

 

Cind au luat cu asalt capitolul in Michigan ca nu a putut americanu' se se tunda si au intrat cu AR-15 legate de gat in sedii guvernamentale, nu s-a basicat politia si 100% au fost safe...nearestati, negazati. Chiar cind un politist a fost pocnit in cap cu pusca. 

 

Dar e bine de stiut ce pretuim in viata. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...