Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

#NuPotSaRespir


Recommended Posts

 

 

Am vazut amenintarile cu "soldati foarte inarmati" ale lui Trump (acum America are nevoie de un lider care sa calmeze lucrurile, care sa le indrepte, sa dea speranta si un mesaj de unitate oamenilor, nu de un fricos ce se ascunde in buncar si ameninta cu armata, dupa parerea mea) , voi credeti ca e posibil sa se ajunga la un razboi civil ? Armata americana ar trage impotriva cetatenilor americani ? La cat armament este la dispozitia civililor, e posibil sa iasa pe strazi si sa se impuste unii pe altii ? (stiu ca, izolat , deja se intampla asta) .

 

Mai mult ca probabil de fapt aici sa fie bătaia lunga. Politica americană a fost mereu in ideea ca un război distrage de la problemele locale. Na, ca nu mai avem unde bombarda așa ca il aducem acasă.

 

Da cu Google după “boogaloo”. Ăștia sint amicii lui Trump așa zișii “good people”.

 

https://www.google.com/amp/s/www.blackenterprise.com/right-wing-groups-are-reportedly-infiltrating-george-floyd-protests-to-start-a-civil-war/amp/

 

https://www.google.com/amp/s/www.mprnews.org/amp/story/2020/05/30/outsiders-extremists-are-among-those-fomenting-violence-in-twin-cities

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 662
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și ghici ghicitoarea mea unde sint infiltrați cei mai multi boogaloo bois?

 

https://www.google.com/amp/s/www.newshub.co.nz/home/world/2020/06/us-policeman-filmed-showing-white-power-symbol-during-protest-for-george-floyd.amp.html

 

Dupa studiile FBI:

 

“Federal law enforcement agencies in general — the FBI, the Marshals, the ATF — are aware that extremists have infiltrated state and local law enforcement agencies and that there are people in law enforcement agencies that may be sympathetic to these groups.”

 

 

https://www.justsecurity.org/70507/white-supremacist-infiltration-of-us-police-forces-fact-checking-national-security-advisor-obrien/

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In acelasi timp, tot in State si tot in onoarea victimelor brutalitatii politiei: 960x0.jpg?fit=scale Oameni si oameni... Politisti si politisti... Albi si albi, negri si negri, musulmani si musulmani, femei si femei, americani si americani...

 

Reforma parca ar fi de preferat. 
 

Lume și lume; unii prefăcuți, alții nu.

 

 

https://truthout.org/articles/police-attacked-protesters-after-kneeling-for-solidarity-photo-op-activists-say/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și ghici ghicitoarea mea unde sint infiltrați cei mai multi boogaloo bois?

 

https://www.google.com/amp/s/www.newshub.co.nz/home/world/2020/06/us-policeman-filmed-showing-white-power-symbol-during-protest-for-george-floyd.amp.html

 

Dupa studiile FBI:

 

“Federal law enforcement agencies in general — the FBI, the Marshals, the ATF — are aware that extremists have infiltrated state and local law enforcement agencies and that there are people in law enforcement agencies that may be sympathetic to these groups.”

 

 

https://www.justsecurity.org/70507/white-supremacist-infiltration-of-us-police-forces-fact-checking-national-security-advisor-obrien/

 

Si tinara ucisa de un sofer nebun din poza pusa de Michelle era dintre cei din aripa extremista alba. 

(si co-forumista noastra ne cerea sa-i plingem de mila si ne spunea ca e acelasi lucru [zirea] ).

 

Din imaginile si stirile care circula pe Net ceea ce foarte neclar e statutul politistilor in diversele state, cine ii plateste, cum sunt angajati, de cine asculta (daca asculta). Ceea ce e foarte clar e gradul inalt de brutalitate de care fac dovada cite unii atit impotriva unei culori, cit si a celorlalte. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si tinara ucisa de un sofer nebun din poza pusa de Michelle era dintre cei din aripa extremista alba. 

(si co-forumista noastra ne cerea sa-i plingem de mila si ne spunea ca e acelasi lucru [zirea] ).

 

Din imaginile si stirile care circula pe Net ceea ce foarte neclar e statutul politistilor in diversele state, cine ii plateste, cum sunt angajati, de cine asculta (daca asculta). Ceea ce e foarte clar e gradul inalt de brutalitate de care fac dovada cite unii atit impotriva unei culori, cit si a celorlalte. 

Total bs!!!! Ce mizerie ai putut sa scrii!!! 

 

A fost omorita in timpul serviciului doar pt ca purta uniforma. 

 

A fost honorata de oras si colegi, are memorii ridicate in numele ei..,cred ca si o portiune din hwy ii poarta numele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Total bs!!!! Ce mizerie ai putut sa scrii!!! 

 

A fost omorita in timpul serviciului doar pt ca purta uniforma. 

 

A fost honorata de oras si colegi, are memorii ridicate in numele ei..,cred ca si o portiune din hwy ii poarta numele.

 

Michelle, din ce am citit, polițista a fost omorâtă de un bărbat care susținea că poliția îl ”lovea” cu unde sonice :( (dacă ce am citit e adevărat, omul avea probleme psihice). Un astfel de caz nu-l poți compara cu cazul George Floyd, unde polițistul a imobilizat până la asfixiere un presupus infractor care era deja încătușat! Polițistul trebuie să răspundă proporțional cu presupusele fapte atunci când acționează. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Total bs!!!! Ce mizerie ai putut sa scrii!!! 

 

A fost omorita in timpul serviciului doar pt ca purta uniforma. 

 

A fost honorata de oras si colegi, are memorii ridicate in numele ei..,cred ca si o portiune din hwy ii poarta numele.

 

Asta e drept. Insa ca fapt divers facea partea din extrema dreapta. 

 

Insultele pastreaza-le pentru tine insati. Le meriti cu virf si indesat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si citez, ca tare bine a zis John Oliver:

“‘When the looting starts, the shooting starts,’ is actually a quote from a notoriously racist 1960s Miami police chief. And it is truly astounding how Donald Trump has managed to live 74 years with a remedial understanding of spelling, grammar, geography, science, civics nutrition and child development, and yet he’s the f**ing Library of Alexandria when it comes to racist maxims of the 20th century.”

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...