Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

#NuPotSaRespir


Recommended Posts

  • Administrators

antmil - recunosc - nu am timp sa citesc toata presa - de multe ori imi fug ochii pe niste publicatii, tu citesti presa americana, eu pe cea olandeza maily  - e normal sa am alte pareri si sa vad de sub un alt unghi,

 

Aceaste demonstratii in mijloc de pandemie nu sunt cea mai buna cale de a solutiona rasismul care se practica de zeci de ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 662
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De acord ca in mijlocul pandemiei este un moment prost..,insa nu a fost "ales" ci pur si simplu s-a ajuns aici printr-o "aliniere" de cauze.

 

Surcelele erau bine uscate...a fost nevoie de o scanteie. Cauzele sint complexe, nu cred ca cineva s-a decis din senin sa iasa in strada. Incearca sa iti imaginezi ce inseamna sa ajungi in acel moment de disperare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar ce te faci cind educația și informarea corecta se petrec doar pe YouTube si/sau la biserica? Ai baza lui Trump. In timp ce bisericile creștine au condamnat acțiunea lui Trump de a arunca cu gaze lacrimogene și luat spinările la altoit cu bastoane pentru a-i permite o poza cu Biblia in mâna, unii evagelicals (ca unii au început sa “miște” totusi) ii țin isonul. Pentru ca dacă PERSONAL te consideri fără păcat, atunci nu exista “păcatul societății”...negarea rasismului (chiar justificata de Biblie). 

 

Alt exemplu de fapte redactare pe jumătate si pline de exagerari...

 

-majoritatea crestinilor Nu condamna acest eveniment.

-T a venit in fata acestei biserici din apropiere de casa alba ca simbol pt Legea care urma sa o semneze pt Libertatea religiei pe glob

-femeia bishop conducatoarea acestei biserici a uitat sa mentioneze si sa fie revoltata  ca biserica fusesse un foc si vandalizata doar cu o seara in urma de protestatantii "pasnici"

-politia si ss au intervenit pt ca protestantatii au refuzat sa se dea la o parte asa cum normal trebuia sa o facă ca in orice tara libera pe glob când trece un presedinte. 

 

Daca vrei sa vb de păcat si ce justifica sau nu biblia cu plăcere putem sa o facem la SC 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, Turning Point USA este o organizatie conservatoare, puternic de dreapta.

 

Si da...alegerile sint definitorii, dar asta inseamna sa ai aceeasi plaja de optiuni si opportunitati. 

Pentru info am postat. 

Eu chiar nu cunosc absolut deloc realitatea americana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,

 

de vreo 4 ani incoace este intr-o avalansa de ..mesaje care mai de care.

 

Cand cineva afirma ceva indoielnic, trebuie sa aduca dovezi palpabile și pertinente, in pasul 2. 

 

În general, când susții ceva și nu poți dovedi concret, afirmația rămâne o simpla speculație și cel care o invoca risca sa se acopere de ridicol. Adică ce vreau sa spun, este ca este posibil sa ai dreptate, dar pana nu exista dovezi certe, trebuie sa rămânem rezervăti.

 

dupa cum vezi pumnul in gura nu aduce nimic bun. nici noua pe DC particular, nici Americii in general.

Didi, nu suntem aici la judecata sa aducem dovezi palpabile, cine vrea sa afle mai mult despre anumite afirmatii  sa se informeze singur.

Dovezi certe chiar despre subiectul de fata exista si sunt multe dar sunt acoperite din anumite motive si de persoane cu interese si nu sunt disponibile in toate tarile si limbile.

 

Fii sigura ca daca as pune linkuri se vor gasi voci sa spună ca sursele nu sunt valide , si chiar daca spun ca am vb in realitate cu oameni credibilitatea e pusa la îndoiala...deci???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alt exemplu de fapte redactare pe jumătate si pline de exagerari...

 

-majoritatea crestinilor Nu condamna acest eveniment.

 

Neadevarat.

 

-T a venit in fata acestei biserici din apropiere de casa alba ca simbol pt Legea care urma sa o semneze pt Libertatea religiei pe glob

 

Tara arde si baba se piaptana 

 

-femeia bishop conducatoarea acestei biserici a uitat sa mentioneze si sa fie revoltata  ca biserica fusesse un foc si vandalizata doar cu o seara in urma de protestatantii "pasnici"

 

Cred ca ea era in cea mai mare masura sa evalueze nivelul de "revoltare" 

 

-politia si ss au intervenit pt ca protestantatii au refuzat sa se dea la o parte asa cum normal trebuia sa o facă ca in orice tara libera pe glob când trece un presedinte. 

 

Poate din fata unui dictator...in tara asta exista First Amendment - dreptul garantat de Constitutie sa protestezi pasnic. Erau acolo in drepturi depline si inaintea "curfew". Sa nu vezi abuzul aici ne intoarcere la ochelarii de cal, da? Plus o ignoranta totala a drepturilor garantate. 

 

"Congress shall make no law respecting an establishment of religion, or prohibiting the free exercise thereof; or abridging the freedom of speech, or of the press; or the right of the people peaceably to assemble, and to petition the government for a redress of grievances."

 

Daca vrei sa vb de păcat si ce justifica sau nu biblia cu plăcere putem sa o facem la SC 

 

 

Mai ai?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...