Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

#NuPotSaRespir


Recommended Posts

 

 

Vezi, Michelle, e o diferență pe care te faci că nu o vezi. Tu nu te duci într-o zonă rău famată pentru că îți pui viața în pericol, ceea ce ar face orice om normal. În schimb tu nu te temi de forțele de ordine, alții da, chiar dacă nu au făcut nimic.
cauta statistici sa vezi câte persoane AA sunt omorâte de polițisti albi și câte tot de AA.

 

poate îți faci o idee mai clară a situației.

 

si zonele “rău famate “ cum le ai numit tu, cine le face rău famate???

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 662
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Acum e catalogat rasist orice persoana albă care nu participa la proteste, nu dărâma statui, nu distruge proprietăți, nu își pune pe social media hashtagul renumit, nu sta in genunchi...

daca mai sunt și republicani , creștini, conservatori ori au votat sau spun ca vor sa voteze pr T .... nu mai e mult sunt scosi in piața publica.
Pana și persoanele care vor sa curețe mizeriile după protestatari și sa șteargă graffiti de pe clădiri sunt învinovățiți ca sunt rasiști ca nu solidarizează cu, cauza.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cauta statistici sa vezi câte persoane AA sunt omorâte de polițisti albi și câte tot de AA. 

 

poate îți faci o idee mai clară a situației. 

 

Cred că tu nu înțelegi despre ce e vorba. Compari mere cu pere. Criminalitatea din societate tu o compari cu abuzul forțelor de ordine? 

 

E ca si cum am spune că mare parte din abuzurile sexuale asupra femeilor sunt făcute de persoane pe care acestea le cunosc (soț / prieten / fost soț / fost prieten etc.) și când se întâmplă un abuz sexual asupra unei femei FĂCUT de către forțele de ordine, tu ai spune ”ei, ce mare lucru, femeile sunt abuzate oricum în proporție mai mare de cunoscuți, de ce să ne agităm”? Poate așa îți sună cumva cât de greșit e ce spui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sigur ca e stresant, nu contest lucrul asta, insa daca desccrierea infractorului este asemanatoare , atunci politia cum ar trebui sa procedeze ca sa nu mai fie acuzata de discriminare rasiala? Eu cred ca e un cerc vicios...unii se simt discriminati pe motiv de rasa, culoare, politia trebuie sa cerceteze conform desrierii pe care o primeste.

 

Nu aveau o descriere a vreunui infractor.

Descrierea e in capul lor, de aici tot acest profilaj rasial.

Cand vad o persoana de culoare sau un presupus "latino" la volanul unei masini mai acatarii, unii politisti se gandesc imediat sa l traga pe dreapta. Ce cauta o astfel de persoana la volanul unei astfel de masini? Sigur a furat o.

Masina ex ului meu nici macar nu era foarte scumpa, doar noua si foarte ingrijita.

Poate chiar aveau semnalate masini furate din acel.model, din care sunt in circulatie mii si mii...totusi pe el l au oprit de cateva ori sub acelasi pretext de fiecare data.

Pentru comparatie, eu am fost oprita de politie o singura data in ultimii opt ani, poate si mai mult, calculez de la nasterea lui fi-miu. Pentru o abatere minora in trafic, si nu am luat amenda, am primit doar un avertisment

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu aveau o descriere a vreunui infractor.

Descrierea e in capul lor, de aici tot acest profilaj rasial.

Cand vad o persoana de culoare sau un presupus "latino" la volanul unei masini mai acatarii, unii politisti se gandesc imediat sa l traga pe dreapta. Ce cauta o astfel de persoana la volanul unei astfel de masini? Sigur a furat o.

Masina ex ului meu nici macar nu era foarte scumpa, doar noua si foarte ingrijita.

Poate chiar aveau semnalate masini furate din acel.model, din care sunt in circulatie mii si mii...totusi pe el l au oprit de cateva ori sub acelasi pretext de fiecare data.

Pentru comparatie, eu am fost oprita de politie o singura data in ultimii opt ani, poate si mai mult, calculez de la nasterea lui fi-miu. Pentru o abatere minora in trafic, si nu am luat amenda, am primit doar un avertisment

Eu nu cred ca ai/avem de unde sti cu siguranta ce delicte sunt in cercetare!!

 

Daca alarma e de persoana de culoare ce a furat un Ford, atunci clar ca vor fi oprite masinile cu soferii ce corespund descrierii.

 

Restul la fel sunt presupuneri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu nu cred ca ai/avem de unde sti cu siguranta ce delicte sunt in cercetare!! Daca alarma e de persoana de culoare ce a furat un Ford, atunci clar ca vor fi oprite masinile cu soferii ce corespund descrierii. Restul la fel sunt presupuneri...

 

 

Tu de fapt presupui pentru ca nu știi cum se petrec lucrurile aici. Dar mai zii ca te pricepi așa bine. 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...