Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

#NuPotSaRespir


Recommended Posts

  • Răspunsuri 662
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Citind mesajele de la acest subiect ale lui Michelle , imi rasuna in cap zicerile "romanasilor mei" despre tigani. Exact acelasi discurs :" ei sunt de vina, ei nu vor, ei sunt imputiti /hoti /puturosi /cersetori , dar  li se da, li se face. Vai,  noi rasisti!??! Am cunostinte tigani, un tigan apare la tv ca e sociolog, sunt tigani fotbalisti / muzicieni de succes. Nimeni nu ii discrimineaza! Ei nu fac ce trebuie! Ei sunt de vina! "

 

Dupa parerea mea, asta e rasism pana in adancul sufletului tau de crestin!  Si da, romanii din tara la fel de tare striga ca ei nu sunt rasisti.  

 

tocmai, ca eu am zis ca si romanii sunt rasisti...si cred ca in R.e mai pe fata practicat de cit aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in USA in anul 2016-total de victime black au fost 2870

 

2570 victime black au fost omorite tot de infractori black 

243 victime black au fost omorite de albi

23 victime black neinarmate au fost omoriti de politie (care se stie e de toate rasele)

 

asta spune clar ca, din păcate problema mare e tot la ei in comunitati si violenta in rindurile lor  e cauzata tot  de ei, nu de politie, albi asa cum se insinueaza.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca acest protest - complet justificat initial - tinde sa faca o diviziune si mai mare intre oameni. Deja protestele sunt violente la Londra si in multe situatii nu se poate fara interventia politiei. Iar dimineata am vazut o stire care spunea ca intr-un stat american, chiar se aboleste politia. Eu nu cred ca asta va aduce fraternitate ci va trezi multi radicali.

De ambele sensuri.

din cite stiu daca se aboleste politia intr-un oras(sunt cateva orase micute, fara violenta), toata responsabilitatea se va trece la serif care are jurisdictie pe tot judetul.

sa se elimine si seriful nu cred ca e posibil.

dar nu cred ca se va ajunge acolo, cel putin nu se poate in orasele mari….ar fi adincimea prostiei.

in schimb in cateva orase vor sa reduca fondurile politiei...alta timpenie cand violenta e in crestere.

 sa vedem care politist mai vrea sa isi puna viata in pericol pe nimic si sa se apere cu margarete in fata infractorilor inarmati.

 

se mai propune ca sa nu se mai respecte tara si simbolurile sa nu se mai stea in picioare cand se cinta imnul, steagul sa nu mai fie respectat...parca nu suntem in america. 

toata taravura asta produce doar dezbinare

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din cite stiu daca se aboleste politia intr-un oras(sunt cateva orase micute, fara violenta), toata responsabilitatea se va trece la serif care are jurisdictie pe tot judetul.

sa se elimine si seriful nu cred ca e posibil.

dar nu cred ca se va ajunge acolo, cel putin nu se poate in orasele mari….ar fi adincimea prostiei.

in schimb in cateva orase vor sa reduca fondurile politiei...alta timpenie cand violenta e in crestere.

 sa vedem care politist mai vrea sa isi puna viata in pericol pe nimic si sa se apere cu margarete in fata infractorilor inarmati.

 

se mai propune ca sa nu se mai respecte tara si simbolurile sa nu se mai stea in picioare cand se cinta imnul, steagul sa nu mai fie respectat...parca nu suntem in america. 

toata taravura asta produce doar dezbinare

Daca politica ar fi sa sprijine individul - omul - sa-i dea sanse reale in educatie in societate in a gasi loc de munca in sanatate daca ar interzice armele de foc ...cel mai probabil in cativa zeci de ani violenta si infractionalitatea ar scadea masiv.

Dar gandirea este aceeasi.... doar eu contez ...iar dupa mine potopul.... sau scapa cine poate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate un subiect de discuție cât se poate de grav și serios de derapează lamentabil. 

 

Mai era madanic ( dacă îmi aduc bine aminte ) avea niște postări de bun simt și documentare . Pacat ca nu mai scrie  demult pe forum. 

 

Of topic : nu aparea antmil sub alt nick acum câțiva ani ? 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clar nici Papa nu e suficient de creștin, da?  
 

“He also said, “We cannot close our eyes to any form of racism or exclusion, while pretending to defend the sacredness of every human life.”

It was a clear effort to call out some conservative Catholics for whom the abortion issue is paramount, while other “life” issues dear to Francis — racism, immigration, the death penalty and poverty — play second fiddle at the ballot box.”

https://time.com/5851155/pope-francis-george-floyd-black-lives-matter-protest/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=editorial&utm_term=world_&linkId=90507607

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Din pacate un subiect de discuție cât se poate de grav și serios de derapează lamentabil. Mai era madanic ( dacă îmi aduc bine aminte ) avea niște postări de bun simt și documentare . Pacat ca nu mai scrie demult pe forum. Of topic : nu aparea antmil sub alt nick acum câțiva ani ?

 

 

Daca ai ceva de spus, poți spune însă atacurile astea “diplomate” nu ma afectează cu nimic. Nu văd nimic pertinent la discuție in afara atacurilor la adresa mea.

 

Nu sint pe placul tău si e chiar foarte ok. Nu aspir la popularitate, da?

 

Daca ești curioasa, îți spun eu cum ma chema. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...