Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

#NuPotSaRespir


Recommended Posts

N-am citit articlulu, insa si statuia lui Abraham Lincoln, cind aboleaza scalvia vor s-o dea jos!!!!

 

Ce bine ar fi ca granitele sa nu fie depasite!!!

 

asta e doar asa...un motiv de chaos cu alte subtilitati.

daca chiar ar lupta impotriva sclavagismului, nu ar darima statui reprezentind oameni de acum citeva sute de ani , dar ar lupta pentru cei care sunt sclavi in ziua de astazi chiar si in america.

 

 Estimates of the number of slaves today range from around 21 million[1] to 46 million pe glob.

 

T a semnat un ordin, 10 ani puscarie pt cine darima statui , monumente. mai era o lege mai veche data in viguare , nu stiu diferenta si de ce nu a fost aplicata.

 

acum parca s-au mai potolit spiritele….desi pe fiecare zi mai auzi cate una.

cica sa nu se mai zica "master bedroom" (dormitorul mare/principal al casei)...ca implica rasism.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 662
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • Administrators

v-am spus eu ca ajungem in curand la daramarea Colloseumului - pentru ca iata, acum se cere demolarea unor statui de imparati romani

 

York Minster's statue of Roman emperor Constantine could be torn down after complaints that he supported slavery

 

Mi se pare absurd.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

v-am spus eu ca ajungem in curand la daramarea Colloseumului - pentru ca iata, acum se cere demolarea unor statui de imparati romani York Minster's statue of Roman emperor Constantine could be torn down after complaints that he supported slavery Mi se pare absurd.

 

Aici s a trecut de la statui și s a ajuns la munți... vor sa explodeze Muntele Rushmore ( cu chipul presedintilor).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iata ca unde se vrea, se poate. Un pas înainte in directia potrivită. 
 

"By facing the cold hard truth about the unequal treatment of Black Americans and communities of color, we can and we will create real change that will materially improve the lives of countless Americans of this generation and future generations," Polis said before signing the bill. "And we can bend the moral arc of the universe toward justice."

https://www.forbes.com/sites/nicksibilla/2020/06/21/colorado-passes-landmark-law-against-qualified-immunity-creates-new-way-to-protect-civil-rights/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...