Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

#NuPotSaRespir


Recommended Posts

Las-o moarte Michelle, politista (politia municipala a orasului Davis) a fost omorita de un sofer care nu a vrut sa se opreasca. Apoi tipul s-a sinucis. Nu, nu era negru. 

Inceteaza sa compari mere cu pere cind vinzi castraveti. 

 

nu conteaza ca era negru , alb sau galben...conteaza ca viata politistilor e in permanenta in pericol.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 662
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu zic mai bine sa te uiti ce se intampla in locul in care traiesti!  

 

Ne intereseaza tocmai pt ca americanii politica si societatea americana influenteaza uneori ce se intampla in lume.

Si ca o pararela de ce  mai scrii tu  pe un forum romanesc daca traiesti in alta parte ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cit despre privilegii , cine crezi ca e mai privilegiat, unul nascut, crescut aici...sau unul venit cu traista'n batz...fara nimic...care nu are pe absolut nimeni sa il ajute, care in primul an vorbeste prin semne...care nu stie absolut nimic despre societatea si tara in care se afla? 

 

Da, cel nascut acolo e privilegiat, ce legatura are? Evident ca tu nu ai toate privilegiile din lume.

 

Insa sa ai pielea alba continua sa fie un privilegiu in America iar asta NU ESTE OK.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cel nascut acolo e privilegiat, ce legatura are? Evident ca tu nu ai toate privilegiile din lume.

 

Insa sa ai pielea alba continua sa fie un privilegiu in America iar asta NU ESTE OK.

 

 

Nu ai de unde sa stii.

 

tocmai ca am. vrei sa spui ca albii nu sunt opriti de politie si nu iau tickete, ca sunt albi???? .sincer iti spun treb sa te mai informezi….la fel si despre teoria  "privilegilor "

 

.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt socata de cum statea politistul cu mana in buzunar si apasa cu genunchiul pe gatul omului...sau asa mi s-o fi parut..oricum, socata, putin spus. mereu am spus ca in USA n-as trai. nu de-acum spun asta, ci dintotdeauna. nu stiu de ce, asa simt.

 

it's ok...America nu e pt toata lumea...doresc ca fiecare sa stea acolo unde se simte bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...