Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

#NuPotSaRespir


Recommended Posts

  • Răspunsuri 662
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

da, nu mi-am adus aminte de cuvintul infractiune si din obisnuita am folosit crime.

amanuntele au o oarecare relevanta….politistii nu s-au dus peste el acasa si l-au omorit. 

cine face infractiuni treb sa ia in calcul si consecintele, iar in cazul de fatza a fost ceva fatal. nu merita asta dar si-a cam cautat-o.

 

se stie ca in anumite zone politistii sunt mai agresivi pt ca zilnic viata lor e in pericol si sunt intr-un razboi continu...

asta spunem noi care habar nu avem , vorbim de pe marigini ca putea sa il impuste in picior ori in mana...politistii sunt antrenati in anumite situatii (noi nu stim care )sa traga sa omoare.

Imi pare rau, dar asa ceva nici macar nu pot  comenta.

 

Mi se face rusine sa port o discutie  cu persoane care fac astfel de afirmatii.

Imi pare rau Michelle.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu conteaza ca era negru , alb sau galben...conteaza ca viata politistilor e in permanenta in pericol.

 

In cazul asta ceea ce scrisesesi nu are nici un sens. 

In momentul asasinatului Floyd nu era un pericol pentru «viata politistilor»

 

Q. E. D. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta ceea ce scrisesesi nu are nici un sens. 

In momentul asasinatului Floyd nu era un pericol pentru «viata politistilor»

 

Q. E. D. 

 

eu spun ca nu trebuiesc blamati TOTI politistii care isi risca viata zilnic pt cativa care trebuiau probabil de mult dati afara din politie conform reclamatiilor primite de ani de zile. 

 

iar cand cineva comite o infractiune sa nu se astepte ca daca vor fi prinsi politistii ii mangie pe cap si ii invita la o cafea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic mai bine sa te uiti ce se intampla in locul in care traiesti!  

Nu e chiar asa.

Toti traim intr-un loc numit Pamant.

Deciziile pe care le luam de oriunde ne-am afla ne  influenteaza pe  toti oriunde ne-am  afla.

 

Uita-te  la Berlin, in Danemarca  unde au fost manifestatii de sustinere.

 

Gandeste putin cu 2 pasi inainte si la ce poate declansa, global, pe mai departe criza izbucnita in Mineapolis suprapusa pe criza pandemica.

 

Si dupa aia nu ai decat sa acuzi ca ne intereseaza si ce se intampla peste ocean.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

inseamna ca nu ai inteles, sau nu ai vrut sa intelegi ce am spus in toate mesajele mele la subiect

Michelle tu esti cea care nu intelege ca acest caz al politistei nu are a face in nimiccu ceea ce se intimpla acum. Mai rau, e ca o tentativa stingace sau proasta de-a dreptul de a devia discutia ca sa ai tu tribuna. Nu te estima mai mult decit in realitate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trump este un neobosit atacator al jurnalistilor, mai ales al celor care nu sunt de acord cu el si il critica.

 

In plina debandada, in plina furie populara:

"Saturday afternoon, he tweeted a message that "Fake News is the Enemy of the People." 

"Sunday, he accused the media of "doing everything within their power to foment hatred and anarchy."

Sambata a scris pe twitter ca fake-news-ul e inamicul poporului;

Duminica ii acuza ca fac tot ce le sta in putere  sa atate ura si anarhia

 

Rezultatul?

Ziaristii au fost atacati de furia populara. Au dat foc sediului central CNN Atlanta. Oops! Se pare ca si-au cautat-o.

Si Trump ca un baietel cuminte ce este, care  nu pune gaz pe foc si care incearca din rasputeri, din bunkerul in care s-a inchis de frica, sa aplaneze conflictul, ce credeti ca face?

Imprastie pe twitter un mesaj al unei sustinatoare: In an ironic twist of fate, CNN HQ is being attacked by the very riots they promoted as noble & just.
Oops

(Hopa! Intr-o intorsatura ironica a sortii, CNN este atacat taman de protestarii pe care CNN i-a promovat ca avand o cauza nobila si justa)

 

Un ziarist a ramas orb.

Altii cu toate ca aveau legitimatiile la vedere au fost batuti de politie.

 

Go for it, America! Ca go in directia  buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trump este un neobosit atacator al jurnalistilor, mai ales al celor care nu sunt de acord cu el si il critica.

 

In plina debandada, in plina furie populara:

"Saturday afternoon, he tweeted a message that "Fake News is the Enemy of the People." 

"Sunday, he accused the media of "doing everything within their power to foment hatred and anarchy."

Sambata a scris pe twitter ca fake-news-ul e inamicul poporului;

Duminica ii acuza ca fac tot ce le sta in putere  sa atate ura si anarhia

 

Rezultatul?

Ziaristii au fost atacati de furia populara. Au dat foc sediului central CNN Atlanta. Oops! Se pare ca si-au cautat-o.

Si Trump ca un baietel cuminte ce este, care  nu pune gaz pe foc si care incearca din rasputeri, din bunkerul in care s-a inchis de frica, sa aplaneze conflictul, ce credeti ca face?

Imprastie pe twitter un mesaj al unei sustinatoare: In an ironic twist of fate, CNN HQ is being attacked by the very riots they promoted as noble & just.

Oops

(Hopa! Intr-o intorsatura ironica a sortii, CNN este atacat taman de protestarii pe care CNN i-a promovat ca avand o cauza nobila si justa)

 

Un ziarist a ramas orb.

Altii cu toate ca aveau legitimatiile la vedere au fost batuti de politie.

 

Go for it, America! Ca go in directia  buna.

Cand am scris ca in USA sunt multi, foarte multi tampiti si inculti unii s-au revoltat.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...