Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

William s a facut de 180si poarta 44...sigur va mai creste, ca nu are nici 17ani. Si el si eu avem platfus si nu am purtat niciodată talonete. Eu port f bine pantofi cu toc, pe cei plăti ii cam stalcesc. El calca ok, dar sunt modele care nu ii vin bine pe picior. nu a avut probleme cu dureri de picioare si impiedicat..am încercat talonete când era mic dar nu a vrut sa poarte Când eram mica tin minte ca ma impiedicam des si mereu eram certata ca nu sunt atenta

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe Fb m-am bagat pe grupul  What do you see from your window?

 

M-a emotionat foarte mult o postare:

Greetings from Tucson Arizona USA, where we have the highest growing rate of C19 in the world at the moment, AND our mountains are on fire. We have lost over 100,000 acres of trees; our lungs have all burned. Believe it or not, not ALL of us here are Incredibly stupid, we wear masks, try to have respect and care for other people, and believe in science. This is a cropped version of what I can see every night.

 

post-3916-0-29015800-1593528630_thumb.jpg

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot alerg, fac atat de multe, dar parca nu fac nimic  [zirea]

 

Ieri am predat apartamentul, a fost totul ok...cred ca am facut mult prea mult...cam 9 ore am pierdut facand curat...dar am scapat de el, asta este bine.

 

Dimineata am fost la job, la pranz cu mandra sa-si ia a 2a pereche de ochelari....mai devreme am taiat si tufisurile de la intrare din curte de la fratelo...cresc intr-o veselie.

 

Pe seara merg cu cumnata la cumparaturi, maine vine nepotul cu fratele ei si un prieten..stau pana sambata...le dau lor ce am luat pt ai mei  [ph34r] printre multe altele, cafea si ciocolata...am deja 5 sacose mari de la Ikea...noroc cu ei, noi vom duce iar saci cu diverse cand venim..asa cred ca putem sa luam tot ce am pregatit...iar venim cu masina plina.

 

Maine dimineata o ajut pe colega cumnatei la mutat, sta intr-un oras la o ora de noi...mi-am luat jumate de zi de concediu...nu are cine sa o ajute, ar tb sa mute ce are de mutat cu autobuzul...mobila nu are, doar haine si altele.

 

Azi la stiri la nemti au spus ca cetatenii din USA si din alte tari terte nu pot calatori in UE pana la sfarsitul lunii august. De la 1 iulie ziceau ca se va circula liber in cadrul UE.

 

Fleur, cei care au venit din Serbia stau aici, au fost acolo in vacanta...asa au spus la stiri si au scris si in ziare...au fost intr-un bar si au dat virusul mai departe...s-au facut teste dupa...in baruri tb sa iti dai datele de contact, altfel nu intri...la restaurante doar pt mese de mai mult de 4 persoane, se cer datele unei persoane.

 

Eu mi-am instalat app-ul pt tracing si il activez cand sunt plecata (acasa nu cred ca e nevoie sa-l tin activat, suntem doar noi 3 si pisica  [:D]).

 

Seara faina, ma pregatesc de plecare. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multumesc de intrebare; soacra e bine. Sta la munte in carantina de c ind a inceput nebunia si facem cu randul sa o vedem din driveway. Se distanteaza, sta cuminte si asteapta sa treaca urgia. Pentru ea ca imunocompromisa drumul la medica pentru controale e destul de greu. Imi imaginez ce ar fi sa stea intr-un stat unde nimeni nu protejeaza pe nimeni. E destul de greu si pentru ea sa stea doar ascunsa mai ales ca e o femeie activa.

 

La polul opus sint parintii mei care pur si simplu s-au saturat in casa (si eu totusi au unde sa iasa la plaja, in parcuri, au spatiu, au ore separate de cumparaturi dimineata doar pentru cei in varsta). 

 

Se duc in Romania nu sa se odihneasca ci sa termine cu renovarea casei. Trebuie sa intabuleze, sa faca receptia la renovare...1000 de alte birocratii deci vor sta la ghisee, transport in comun, cozi, etc. Nici nu stiu daca toate birourile astea sint deschise. Nu inteleg de ce nu pot amana in conditiile de criza. Ma rog...nu ii pot opri.

 

Zborurile sint si nu sint. Depinde. Sint multe bunici blocate aici cu zboruri amanate de 3, 4 ori deja. Cind ajung mai apropate de data vor vedea daca zboara, deocamdata vad ca nu le-a zis nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, felictari fetei pentru terminarea sesiunii. E grea medicina.

 

Chiar duminica am cascat ochii pe Netflix la un serial documentar care m-a stors emotional: Lenox Hill (este despre un spital din Manhattan - unde chiar m-am operat si eu de doua ori, mama s-a operat fix in departamentul de neurochirurgie care e aratat in detaliu in serial - ea avut operatie la coloana si un var al sotului a fost operat acolo de anevrism pe creier - i-au salvat viata). Un roller coaster emotional. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe Fb m-am bagat pe grupul  What do you see from your window?

 

M-a emotionat foarte mult o postare:

Greetings from Tucson Arizona USA, where we have the highest growing rate of C19 in the world at the moment, AND our mountains are on fire. We have lost over 100,000 acres of trees; our lungs have all burned. Believe it or not, not ALL of us here are Incredibly stupid, we wear masks, try to have respect and care for other people, and believe in science. This is a cropped version of what I can see every night.

 

attachicon.gifwildfire.jpg

 

groaznic! imaginea e devastatoare...

 

si aici in urma cu 2-3 sapt luase foc o portiune de teren liber la doar cateva minute de noi...fum peste tot de nu se putea respira...noroc a inceput dintr-o data ploaia (a tinut vreo 30 min dar a fost sufficient). 

what else anul asta, corona, proteste... focuri ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...