Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi scad cazurile. Pe intensiv se golește, se pare ca a trecut ce a fost greu. Eu am socotit in fiecare săptămâna raportul de infectați din cei testati (numărul de cazuri v-am mai spus ca e irelevant) și deși au testat mai mult săptămâna trecută, a scăzut raportul de infectări.

 

Azi au introdus in lege distanta la restaurant între mese, au recomandat sa nu îți faci cunoștințe noi in cincediu și sa stai cu grupul cu care mergi. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Marion  [flo2] . 
 

Ah la noi nu se pupa și nu se imbratiseaza nimeni (ma refer la cei care nu se văd regulat), nu se da mâna in semn de salut, aici era regula sa dai mâna la întâlnire și la despartire. Plus distanta, e deja intrata in sânge :). 
 

Noi am fost ieri la discuții despre baie, la firma care o sa lucreze. Am discutat peste masa, la distanta. Ne-au zis la intrare și la plecare au repetat su scuzat ca nu dau mâna, ca e “vreme de corona” ;). 
 

Dar relaxare nu e, toată lumea știe ca virusul circula și regulile trebuie respectate. Acelea care ni le repeta mereu la tv. 

Eu m-am îmbrățișat cu prietena mea și cu Diana când ne-am văzut, singurele excepții cu care ma văd regulat dar nu zilnic. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Marion, multumim! Ideea cu scrisoarea de la ministru e foarte frumoasa doar ca la noi in Ro nu ar fi potrivita. la noi autoritatile si cei care ne conduc nu sunt vazuti intr-o lumina prea buna.

vacanta palcuta copiilor!

 

eu nu am fost la coafor de pe 7 martie, era inainte de inchidere...am fost atunci cu fetele si ne-am aranjat toate. domnul sot a fost la tuns de doua ori dar nu l-am intrebat de reguli.

 

am uitat sa ma laud ca am zugravit. si pentru ca mai am var si pereti liberi o sa continui si in hol. e foarte interesant doar ca e si solicitant...simteam ca imi moare bratul, mai ales in partea de sus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, poti sa-mi spui mai multe te rog despre vacanta voastra in Danemarca? Ma intereseaza inclusiv unde v-ati cazat. Inca oscilez intre a sta local sau a merge in tari vecine.

 

Am avut cazare prin Novasol aici. O căsuță în pădure. Zonă izolată dar totuși magazin alimentar la 3km. Și aproape de Djurs Sommerland unde am fost 2 zile. Am mai fost o zi la un castel foarte frumos, Ekeskov. Acolo au și multe locuri de joacă pentru copii și expoziții de mașini, motociclete, avioane pentru soți. Numai zic ce grădini are. Au primit multe premii.

Am mai trecut puțin prin Odense și o noapte am dormit aproape de Billund. Iar a doua zi am mers la Lalandia. 

Am mai fost la Kattegatcentre o zi, la plaje.

Ah, și o zi prin Ebeltoft.

Și cam atât. Nu am găsit cazare pentru 2-3 zile mai mult. Se preferă de sâmbătă până sâmbătă. Dar noi am mers mai întâi la Oslo în zi lucrătoare, feribot. Am avut anumite limitări. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa vacanța voastră Otilia! E gata? Mergeți spre casa? 

 

Silvia, bravo! Super harnică ești :). 
 

La noi e soare, se anunța ploi mâine și Dumincă așa ca vrem sa profitam azi sa plecam pe insula insulei, Fårö. 
 

Ieri am făcut curățenie in debaraua de jos, cu al meu. A mers repede așa in doi. De obicei făceam eu singura ;). Ieri l-am cooptat și pe el :). 
 

Acum stau pe terasa, m-a sunat prietena mea ca e in zona și trece pe la noi. 
 

Alte noutăți nu am. Doar senzația aia de semipanica, ca trece concediul...și nu vreau sa ma întorc la munca...:( 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mergem acasă azi. Avem pe seară feribot.

 

Eu aș tăia ultima săptămână de vacanță. Nu mai avem altceva planificat și mai am 3 săptămâni luate. Așa e când faci planuri din decembrie. Oh well. Sunt recunoscătoare că am avut totuși aproape 2 săptămâni de vacanță. Ne-am văzut și finii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...