Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleur aici se anunta ca adio scoala, so...mi-e groaza si urat!  [fri]

 

mianna perfect adevarat! si asa injur si eu, scuze!  [alcool]  poate la privat , la cei mai dezvoltati sa se faca ceva, dar tot nu e scoala aia adevarata,interactiunea cu copilul, sa te simta, sa-l simti...nu e,ma, ce sa mai..  nu are cum!...e o minciuna.

 

asa de rau imi pare ca suntem din ce in ce mai rau in tara asta...cu virusul asta...praf sunt!

 

miha multumesc din suflet  [pup]

 

scoala on line NU e scoala.nu in Romania! punct.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate se îmbunătățește situația în țară până pe 15 septembrie. Sper din suflet să începeți școala normal.

Aici pediatri, psihologi și psihiatri au semnat petiții și au semnalat guvernului efectele grave ale așa zisului învățământ la distanță. Problemele de izolare, de sănătate mentală sunt foarte serioase, plus inechitațile create între școlile publice și private, între copiii din diferite medii sociale, etc.

Guvernul s a conformat, sub rezerva unui plan B cu adaptări în caz de al doilea val.

Au afirmat însă că NU vor mai închide școlile complet chiar în caz de valul 2.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta de câteva ore avem artificii. Au fost peste tot in oraș . Nu sa mai ținut spectacol organizat ca in fiecare an dar f multă lume a avut acasa. Noroc ca l am ținut pe Pepper msi devreme in balcon, s a obișnuit cu ele și acum văd ca doarme liniștit.

post-12506-11839_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur Velvet ca ti-ai gasit un locsor al tau.

 

Sa fie intr-un ceas bun si sa-tii poarte noroc.

================

Tot ce se intampla acuma dovedeste ca nu suntem atat de destepti cum ne-am crezut.

 

Incepand cu incapacitatea de a gasi un tratament si  un vaccin si continuand cu  neputinta de a lua hotararile cele mai bune pentru toata economia pentru invatamant, medicina, copiii Horeca etc.

 

La nivel mondial: habar nu avem ce sa facem

 

Ma uit si la nepoata-mea cu lucrul  de acasa  cu 2 copii de 10 si 3. Nu e chiar asa lucreaza 2 ore si gata.  Lucreaza 8-9 ore  cu pauza la pranz. Uneori termina la 6 dupa-amiaza.

E urmarita ce face. Cand se  logheaza, ce face. Cand  se delogheaza cand are  timpi morti.

Imi spunea ca inainte putea sa lase o lucrare neterminata de pe o zi  pe alta ca nu stia nici dracu. Acuma nici vorba - sunt alerte.

 

Si  nu e singura cu care am vorbit si lucreaza atat de mult.

 

Partea buna e  ca poate lucra de oriunde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...