Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am instalat aerul condiționat, ura! O mică victorie din seria " pot să fac și singură". Vă spun, aveam impresia că nu pot, mai nimic...

Mă rog, a fost mai greu să cărăm cele două aparate de la locker decât instalatul propriu- zis. Nu era mare brânză!

 

Acum vrem să mergem la o fermă să ne plimbăm și relaxăm.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, felicitari pentru AC! E o mare satisfactie!

 

Miha, spor la restul vacantei! 

 

Noi am stat in ograda; am avut noroc ca vremea rea ne-a ocolit si am avut parte de cateva zile insorite. Mi-a prins bine o zi in plus asa ca ieri m-am lansat in dulapuri si am dat deoparte toate hainele care nu mi se potrivesc. Am facut o epurare masiva si acum garajul e plin de haine de dat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vacanțe și concedii plăcute vă urez!

Eu nu reușesc să intru în atmosferă. Pur și simplu nu simt că mi-ar prii nicio plecare pe undeva și ce văd/aud pe la știri, plus bilanțurile zilnice, îmi trezesc o mare lehamite. Deci, nu știu ce se va alege de concediile noastre. Să văd dacă soțul meu va avea vreo inițiativă și dacă fiică-mea dacă va pleca pe undeva, totul e în ceață.

Nu-mi place să merg pe undeva și să văd că nu se respectă regulile în jurul meu, îmi dă o stare de disconfort. Așa că evit spațiile închise cât pot. Eu probabil sunt exagerată cu regulile, dar nu mă pot opri. Pe perioada stării de urgență eu și soțul meu am mers la serviciu, atunci îmi era teamă să nu aducem vreunul din noi virusul acasă, să îl dăm și fiică-mii și să ajungem în spitalele patriei, iar fiică-mea să nu-și poată da examenele. De la începutul lui martie nu m-am mai vizitat cu maică-mea, pentru că este în vârstă și cu diverse afecțiuni. Doar îi facem cumpărăturile săptămânal, să nu mai meargă nici ea prin supermarketuri. Mai bine de o lună nu a ieșit din casă deloc.

 

Așa că, deocamdată, fără planuri și cam fără entuziasm.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, exact asa ma simt si eu. Simt nevoia de vacanta (lucrez de acasa dar lucrez la foc continuu, nimic nu s-a schimbat, plus lumea are o nevoie mai acuta de "connectare" si petrec o groaza de timp in meetinguri virtuale) dar nu cred ca ma pot relaxa "in deplasare". Asa ca ne invartim pe langa casa cum putem. 

 

Oricum, ca americani nu mai avem voie afara din tara; pina si Mexic a inchis granita cu noi :) :) (rad eu dar nu e rasul meu). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...