Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Merci, Silvi! Da, am zis sa mai si iesim, ne-am tot gandit daca sa ne luam inima in dinti si am luat decizia finala in ultima clipa. Am stat in Sibiu.

 

Ce este RBDD? Loc protejat dpdv al naturii, ceva de genul asta?

Si ce permis trebuie si cum/ de unde se ia? Sau cine are dreptul sa il ia? Asa ca idee... nu neaparat ca vom si merge acolo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am prieteni pe FB care sunt la 2 mai și sunt multumiți. Din ce am înțeles sunt și plaje mai retrase...poate greșesc, eu nu am fost niciodată. Văd doar poze de ale lor și ce scriu. Dar știu ca ei merg acolo dintotdeauna. Se cazează in gazda parca. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, exact același sentiment îl am și eu fata de mare. Pt mine nu contează însă ce mare e, am văzut asta după ce am ieșit la alte mari. Iar acum, când ma înconjoară marea, deși o văd zilnic, căci spitalul e pe malul marii, atunci când ma duc la ea, sa stau, sa o aud, sa o miros...am exact același sentiment descris de tine. E ceva fantastic! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii cumva plaje mai goale, de mers 1 zi? 

Eu stiam de plajele Vadu, Corbu, Tuzla... dar am vazut poze pe net ca-i aglomerat si acolo. Atunci chiar nu mai ai unde.

 

Concediul pe anu asta oricum era compromis, de cand a inceput pandemia am zis ca sarim :((

Oricum nu am chef de nimic, am o stare cam aiurea... daca nu fac covid, o sa fac depresie, si daca nu fac depresie, o sa fac covid... nu stiu care e mai buna... plang si rad amar :((

La Vadu merge nepoata-mea cu fetitele, in cursul saptamanii. Am poze. E goala plaja

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica ti-a raspuns Daniela f ok cu RBDD-ul. uneori nu le merge aplicatia sa iei permisul online...dar daca insisti reusesti...

la 2 mai nu am fost.

eu ma gandeam la statiuni mai nepopulate. Oare la neptun, Saturn o fi tot multa lume? 

eu am fost la un curs la mare acum ceva ani, la olimp si era ciudat de pustiu, totul in paragina si cativa oameni pe plaja. Hotelul unde am stat era animat si ok dar in rest pustiu... nu am stabilit nimic dar la o astfel de plaja ma gandeam...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii cumva plaje mai goale, de mers 1 zi? 

Eu stiam de plajele Vadu, Corbu, Tuzla... dar am vazut poze pe net ca-i aglomerat si acolo. Atunci chiar nu mai ai unde.

Cum 1 zi? Ai timp sa te si intorci in aceeasi zi in Buc? Ca nu cu mult mai departe, la bulgari, imediat cum treci granita la Vama Veche, ai plaja Durankulak, libera garantat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Îmi place că vorbiți de plaje.

Aici toate plajele de la fluviu sunt foarte aglomerate, cel puțin în weekend intrările sunt păzite de poliție că s- a atins numărul maxim de persoane.

În vacanță vom ajunge pe coasta Atlanticului, sper să fie mai puțin populate plajele.

 

Senzația aia că, gata, ai ajuns la marea noastră, o știu din copilărie și e fantastică.

Scoteam capul pe geamul trenului și miroseam aerul, ca un cățel. Începea să se simtă mirosul acela sărat și briza, știam că am ajuns.

E greu de reprodus senzația asta la alte  "mări" ( oceane, etc.)

 

Silvi, nici eu nu știam să fac mai nimic, dar am învățat.

E plăcut să ai pe cineva care să facă pentru tine, dar și mai plăcut e, zic eu acum, să te descurci singură.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...