Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ella, delonghi e cam scumpa Pt ce vreau eu Pt ca are și alte funcțiuni care Pt mine nu sunt utile/necesare. Dar hai sa zic ca poate as lua...ești mulțumită de ea? Face cafea Ok? Din recenzii la alte firme am citit de gălăgie la măcinat, de blocaj la boabe după o vreme, astfel încât nu mai intra la măcinat cantitatea necesară și iese cafeaua slaba, plus alte diverse comentarii. 

Miha, eu cumpar numai cafea boabe, am un aparat automat de macinat cafea Bosch.

Pot sa stabilesc  cat sa fie de fin macinata si cantitatea dorita. dimineata primul lucru apas pe buton apoi aia  ma duc la baie in timp ce macina.

Mie imi place la ibric.

 

DeLonghi au si  prietenii mei de aici. E espressor si nu imi place cum iese.

 

Am mai avut un Dobson (cred) 2 in1, pe care il programai, la ora dorita incepea sa rasneasca direct in filtru. Dar iesea prea slaba cafeaua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marea? Este si  va ramane marea mea dragoste dupa care voi tanji mereu indifferent unde ma va arunca viata.

Avem o legatura puternica, indestructibila.

Marea imi e oglinda si  sufletul mi-l vad cautand prin valuri calme. Amandoua, nedeslusite si discrete  ne iscodim abisul  sufletesc.

Asa am fost intotdeauna... de mica...

 

Cand stau pe faleza si ma uit fix la mare, ma pierd in timp si spatiu parca hipnotizata.

Si deja-vu-urile...

 

Si emotia ramasa de copil de cand ne apropiam si simteam mirosul, briza...

Plecarea  cu regrete si promisiunea de reintoarcere.

Freamatul...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai pot ce dor am de vacanta si de ocean.

 

Iubesc oceanul si m as muta si maine undeva aproape de ocean.

Mie imi plac mult valurile, mai ales de cand am prins gust sa ma "dau "cu placa. Imi place sa inot, sa ma joc cu mingea , intreceri... 

 

Mi a placut mult plaja in Florida , nisip alb, apa calda si tourquise, valuri frumoase. Un vis!

 

Pe coasta noastra de vest si mai ales in nordul californiei , zona San Francisco , vara e f rece, vant, ceata , apa gheata...lumea merge la ocean cu geci de iarna . Doar in 2 ani am avut noroc sa mergem sa fie  25 'c ... Sa ne bucuram de plaja dar apa tot rece.

 

Nu stiu, poate incerc sa conving sotul sa mergem cateva zile desi nici eu nu prea sunt convinsa ca e moment de concediu. Simt ca nu ma pot bucura din plin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, noi mai dadeam cate o fuga intr-o zi din weekend, daca nu voiam si cazare. Plecam dimineata devreme, ajungeam la plaja/apa, stateam cat stateam, apoi mancam, ne mai plimbam putin sau mergeam pe la delfinaeriu in CT si mai faceam o baie dupa amiaza, apoi plecam spre casa. Putin obositor, e drept, nu faceam asta f des, dar de vreo 2 ori pe vara... De regula mergeam asa la Mamaia, ca era cel mai aproape de autostrada si de Constanta.

Acum mi-e frica de Mamaia in weekend, de aglomeratie. Si anii trecuti mai era aglomerat, dar nu imi pasa prea mult... acu' ne e frica de oameni, cu pandemia asta. De aceea intrebam de plaje relativ aproape...

Durankulak e prima localitate de la bulgari de dupa Vama, nu? Localitatea de granita... Am trecut prin ea, dar nu ne-am oprit niciodata acolo la plaja. Acum nu m-as aventura in BG in conditiile date. Poate ne trezim in carantina/izolare 14 zile, de genul plec 2 zile, dar stau 16  [alcool]

Cum 1 zi? Ai timp sa te si intorci in aceeasi zi in Buc? Ca nu cu mult mai departe, la bulgari, imediat cum treci granita la Vama Veche, ai plaja Durankulak, libera garantat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hm, dacă o ținem tot asa, o sa ajungem noi, ca tara, zona galbena sau roșie, și nu ne mai vor primi nici bulgarii, nici grecii, turcii, croații, etc.

Deja sunt 10 tari care  fie nu mai primesc deloc călători din România, fie ii primesc dar ii baga în izolare/carantina 14 zile, fie impun anumite conditii.

 

https://m.digi24.ro/stiri/externe/lista-statelor-din-europa-unde-cetatenii-romani-au-restrictii-de-calatorie-1334165

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...