Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miha, mai e o varianta de cafea aromata - fimiu mic are Chemex la el in apartament. Are si filtru dar prefera mult mai mult cafea facuta in Chemex. E cumva similara cu French Press (cum ii zici tu oparita) dar mult mai parfumata (bine, depinde si de cafea, clar).

 

https://www.chemexcoffeemaker.com/six-cup-classic-series-coffeemaker.html

 

 

Ella, si noi am remarcat cafeaua buna in Elvetia...chiar am adus si acasa. Cafeaua mi-a placut la nebunie in Vietnam...incredibila!!!! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Roxana, imi poti zice ce inseamna valorile astea? Depasirile sunt mari? Rezultat Interval de referinta Creatinina serica 1.12 mg/dL 0.57-1.11 mg/dl Uree serica 47.7 mg/dl 21.0 - 43.0 mg/dl

 

creatinina e prea putin depasita ca sa fie vreo problema. Ureea putin. Dar fara a ridica vreun semn de intrebate major.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu....nu iese deloc ca in filtru electric. Iese o cafea complexa, aromata. 

 

Eu nu beau la filtru mai deloc ... nu imi place. Sint o razgaiata cu cafeaua. Pentru ca beau doar o singura cafea pe zi (tensiune) prefer cit mai pe gustul meu :) :) Doua espresso shots cu un strop de monkfruit (in loc de zahar). Cafeaua cubaneza e in top dar are prea mult zahar, aia doar in vacanta. 

 

Filtru mi se pare apa de ploaie, ibric mi se pare si costisitor la timp si prea tare. French press e prea multa mizerie. Nu sint pretentioasa deloc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

creatinina e prea putin depasita ca sa fie vreo problema. Ureea putin. Dar fara a ridica vreun semn de intrebate major.

E analiza mamei, 77 ani, care ia si setul de pastile de cardiaci (prestarium, sortis...nu mai stiu, am vazut ca setul e acelasi la toti) Si tata lua aceleasi pastile. Ma gandesc ca or influenta si pastilele alea, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

E analiza mamei, 77 ani, care ia si setul de pastile de cardiaci (prestarium, sortis...nu mai stiu, am vazut ca setul e acelasi la toti) Si tata lua aceleasi pastile. Ma gandesc ca or influenta si pastilele alea, nu?

 

nu au influenta medicamentele

 

daca doar astea sunt depasite la 77 de ani totul e perfect ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...