Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Michelle, în poza cu coșul de baschet terenul de sub coș pare înclinat. Așa e? Că mi se pare straniu de jucat în cazul ăsta, nu imposibil dar mai challenging :). Și eu zic ca Mihaela, iarba era tare faină.

 

e ff putin inclinat (asa e recomandat doar cat sa se scurga apa de ploaie la vale) ...deci chiar nu se simte.

 

am revazut poza...wow ce ciudat... e iluzie optica ca e f inclinat spre perete....

 

asta e, fac poze teribile!

 

aici numai milionarii isi permit iarba peste tot in curte, gradinari care sa vina saptamanal...etc.

 

casa mea e pe deal, numai ca sa aduc materialele in curte costa citeva mii$$$ in plus

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi se spune mulci si operatiunea se numeste mulcire. Asa ca trradus direct din engleza, cuvinte pe care nu le-am gasit in DEx. Dar se folosesc.

 

Traducerea ar fi scoarta de acoperire. Asa scrie pe sacul pe care il am.

E scoarta de la diferiti copaci, maruntita care se pune pe sol ca pastreaza umezeala. Sau la radacina unor copaci, plante, in groapa de plantare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strumphi sper ca esti bine.

 

Ioana nici tu n-ai mai intrat.

 

si eu trebuie sa-mi cumpar un filtru de cafea, asta pe care-l am de secole, de cateva zile pierde apa,imi face jumate de cafea  [alcool] cate am de luat  [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi se spune mulci si operatiunea se numeste mulcire. Asa ca trradus direct din engleza, cuvinte pe care nu le-am gasit in DEx. Dar se folosesc.

 

Traducerea ar fi scoarta de acoperire. Asa scrie pe sacul pe care il am.

E scoarta de la diferiti copaci, maruntita care se pune pe sol ca pastreaza umezeala. Sau la radacina unor copaci, plante, in groapa de plantare.

la noi se foloseste f des in loc de iarba, ca acoperire de suprafata, protectie impotriva la ierburi.

 

se pune mai intai o folie dedesupt si apoi citiva cm de much.

 

am vazut ca sunt niste camioane mari speciale care vin in strada si pe un tub iti impinge mulch pana infundul curtii, sunt curioasa cat  costa. e mai usor asa decat sa care sacii cu mulch cu roaba sau in spate. noi avem aprox 1,500 mp de acoperit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi se spune mulci si operatiunea se numeste mulcire. Asa ca trradus direct din engleza, cuvinte pe care nu le-am gasit in DEx. Dar se folosesc.

 

Traducerea ar fi scoarta de acoperire. Asa scrie pe sacul pe care il am.

E scoarta de la diferiti copaci, maruntita care se pune pe sol ca pastreaza umezeala. Sau la radacina unor copaci, plante, in groapa de plantare.

mulch nu e numai scoarta de copac sunt bucati trunchi , crengi  maruntite special, tratate si colorate. .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...