Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Velvet, încet încet o să-ți cumperi tot ce îți trebuie în căsuța nouă!

 

Și eu am schimbat multe prin casă, în ultimul an, în sensul de aruncat. Am de cumpărat multe, am început încetișor, cu mașina de cafea, lampadare, un televizor ( pe care l- am și stricat între timp...).

Îmi trebuie câteva noi piese de mobilier, trebuie să- mi cumpăr pat în dormitor, unul cu ” tête de lit", două măsuțe de cafea, două fotolii și poate unul mai haios pentru băiat, gen beanie.

Las pe vara viitoare mobila pentru balcon, unde am piese disparate, trebuie să înlocuiesc totul cu șezlonguri și un set masă- scaune, un nou barbecue, etc...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mulch nu e numai scoarta de copac sunt bucati trunchi , crengi  maruntite special, tratate si colorate. .

La mine e de mai multe feluri. Doar am fost dupa mulci in magazin si le-am cam studiat pe toate. Din mai multe tipuri de  copac unele sunt amestecate cu ce zici tu sau cu rumegus, un pamant special, unele nu, unele sunt colorate unele nu. Unele maruntite mai mari altele nu.

Cea colorata s-ar mai numi si scoarta decorativa.

Poti pune folie de mulcire dedesubt sau nu. Depinde pentru ce folosesti.

 

https://www.google.com/search?q=scoarta+de+acoperire&tbm=isch&ved=2ahUKEwjH59iCu7_qAhVJyKQKHRX4BHIQ2-cCegQIABAA&oq=scoarta+de+acoperire&gs_lcp=CgNpbWcQDFCCaljDf2CvjQFoAHAAeACAAYUBiAH7AZIBAzAuMpgBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1n&sclient=img&ei=P64GX4fMNcmQkwWV8JOQBw&bih=618&biw=1280&client=firefox-b-d

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

Fleur  [flo2]  am cam tot ce trebuie important. dar imi mai trebuie cate ceva. si cum scolile nu se deschid, nici munca in plus nu pot sa fac, sa muncesc si-n alta parte sa ma pot intretine, asa cum imi propusesem. cateva luni ma descurc din economii, apoi,sincer, nu stiu.daca se va continua starea asta. din salariul meu imi vor ramane putini bani, nici nu vreau sa ma gandesc. speram ca din septembrie sa ne intram cat de cat in normal.

 

va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața și de la mine!

 

Velvet, eu zic că tu poți da ușor meditații online, 1 la 1. Pregătești materiale în avans, dar asta probabil făceai și la întâlnirile față în față.

 

Fleur, mie pentru citit (că ziceai de pat cu ”tête de lit”) mi-ar plăcea o minicanapea de tipul ăsta, problema e că nu am unde să o pun  [batcap]

 

post-19501-0-68107700-1594276282_thumb.jpg

 

Mă duc să mă apuc de treabă.

 

O zi frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

Fleur  [flo2]  am cam tot ce trebuie important. dar imi mai trebuie cate ceva. si cum scolile nu se deschid, nici munca in plus nu pot sa fac, sa muncesc si-n alta parte sa ma pot intretine, asa cum imi propusesem. cateva luni ma descurc din economii, apoi,sincer, nu stiu.daca se va continua starea asta. din salariul meu imi vor ramane putini bani, nici nu vreau sa ma gandesc. speram ca din septembrie sa ne intram cat de cat in normal.

 

va pup.

 

 

velvet, tu ai informatii sigure cum ca nu se deschid scolile in septembrie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rox l-am citit. si-am citit si comentariile. dust in the wind...

 

sa stii ca nu inteleg ce vrei sa spui. comentariile sunt destul de inconsecvente. tu ce parere ai despre solutiile propuse? crezi ca este vreuna mai ok de pus in practica?

 

am citit de dimineata si asta: https://www.edupedu.ro/analiza-cele-trei-scenarii-pentru-redeschiderea-scolii-din-septembrie-cat-sunt-de-fezabile-si-ce-masuri-rateaza-guvernul-orban-pentru-elevi/

mi se pare o analiza foarte pertinenta.

chiar as vrea sa stiu parerea ta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

velvet, tu ai informatii sigure cum ca nu se deschid scolile in septembrie?

Din pacate, multe cadre didactice, printre care si dirigele noastre, mi-au spus ca sansele sa se deschida nu prea exista, ca toate discutiile in mediul scolar-inspectorate se invart in jurul subiectului online, sau cel mult sa vina pe rand la scoala, in grupuri de 10.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...