Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buna dimineata!

 

Ant, sper ca acum e bine baiatul tau! ai trecut prin cateva incercari in perioada asta... [flo2]

 

Ella, sanatate fratelui tau! acum ca e aproape de tine poti sa ai si mai mare grija de el si poate si el se va simti mai ok stiind ca ii sunteti toti aproape.  [flo2]

 

Judoka, asta cu programul dupa amiaza tine de fiecare copil/familie. pentru noi nu este ok din mai multe motive. iar faptul ca se culca mai tarziu si implicit se trezesc mai tarziu la noi nu e valabil. poate va fi asa la liceu, dar acum are program si asa o sa ramana.

in momentul asta nici ea nu vrea sa isi modifice programul de scoala si antrenamente asa ca se va muta la alta scoala. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

din cate stiu, netul in Romania e foarte bun (macar atat sa avem si noi), si acasa la mine n-am probleme cu wifi-ul. dupa cum am zis, prin cablu nu m-am mai conectat de vreo cativa ani - acum am laptop nou si presupun ca asta ar merge, dar la cel  vechi nici macar nu mai aveam optiunea asta, se rupsese o bucatica la slot-ul respectiv si nu mai statea cablul.

 

o sa treaca cumva si ziua de azi - macar am o teleconferinta in care nu trebuie sa vorbesc, si just in case voi putea asculta inregistrarea, si a doua e one-to-one, probabil o sa-i explic  englezoaicei sa ma sune pe mobil daca chiar vrea sa ne auzim. dupa care o sa le explic sefilor cam ce inseamna hot spot-ul, sa vedem daca isi mentin decizia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata buna! 

 

Strumphi, sunteti tare frumosi toti trei, tu esti o slaba si o frumoasa, Miss e o  delicioasa si o scumpa , iar peisajele sunt de vis. La ce aglomeratie spui ca era, e f tare ca ati putut sa va fotografiati doar voi in lanul de maci [:)]. Si mie imi place "trancaneala" ta, ti-am mai zis, in vremurile astea, imi da o senzatie de normalitate, de viata tihnita si frumoasa. Imi pare rau ca inca ai dureri si eu as zice sa insisti cu telefoane si cereri de programare, sa te vada totusi un medic ! 

 

Viviana, plimbari cat mai lungi si mai placute! Foarte faina bicicleta, imi doresc si eu una, poate reusesc sa imi cumpar vara asta. Trebuie sa ii cumpar si Biancai pt ca (intr-un final) bicla ei i-a ramas mica, pedaleaza cu genunchii la gura. 

 

Michelle, nu cred ca am apucat sa iti spun, dar am citit despre rezultatele extraordinare ale lui Will. Felicitari! Ai un copil tare bun! Vacanta placuta tanarului! 

 

Velvet, tin pumnii sa se finalizeze totul asa cum iti doresti! Felicitari pentru punctaj si mai ales pt ca te-ai luptat sa iti gasesti locul!

 

Ella, ma bucur pentru voi ca se muta fratele si cumnata aproape si veti fi impreuna mult mai usor. E tare bine sa ii ai pe cei dragi aproape!

 

roli, gata , ati scapat de scoala! Ce fac baietii ? Ce planuri au pentru vacanta? ( Rares abia asteapta sa aiba liber la jucat pe calculator cat vrea . A zis ca dupa 17 iunie sa il mai intreb doar daca ii e foame [:D]. ) Cum merge magazinul, au inceput oamenii sa isi caute haine de vara la prunci ? Mie nu imi e clar (ca nici nu am cautat informatii prea multe), hotelurile, pensiunile s-au deschis? Sau ca si restaurantele, inca nu ? 

 

silvia, ma bucur ca s-a intors dna care are grija de fete. E mare lucru sa ai pe cineva de incredere si sa pleci linistita la treburi. Succes Crinei la examen, sa prinda loc unde va doriti! Da test de lb engleza? sau mate /romana?

 

 

roxana, gata, au plecat flacaul si domnita la plaja si la balaceala? [:)] Am vazut ca s-a deschis sezonul si a fost plin pe litoral. Ce zice Patrick dupa primul an de licean? I-a placut? A fost mai interesant decat la generala? Ce mai picteaza domnisoara? Bianca a trecut pe desene in creion. Va primi cadou de ziua ei o masa pentru desen, e foarte incantanta, abia asteapta. 

 

Mihaela_s, imi place cum povestesti despre voi. Se vede din cum scrii ca ai ajuns la un echilibru si esti ok. Ma bucur pentru tine. Cred ca e tare placut si sa ai fetele acasa, sa petreceti timp impreuna. Pacat ca nu puteti sa profitati de concediu, sa calatoriti, dar sigur veti gasi lucruri frumoase de facut si vazut acolo la voi. 

 

Fleur, plimbari placute pe bicicleta reparata! Sper ca Eric e mai ok. Cred ca va e tare greu sa nu stiti daca puteti veni in tara sa ii vedeti pe cei dragi, dar sigur veti gasi si acolo lucruri de facut, locuri frumoase de vizitat. 

 

daniela [pup] , o imbratisare calda! Sper ca esti mai bine. A plouat si la voi pana la urma, sau tot asa seceta e? La mine iar se strica visinele pe copac din cauza ploilor [:(]. Rasadurile stau mici si galbene. Sper sa vina si la noi vara adevarata. 

 

antmil, prin cate ati mai trecut si voi! O imbratisare de departe! Esti foarte puternica, o sa fie bine pana la urma! Grele si tumultoase vremuri traim [:(].

 

glimmer, la multi ani cu sanatate si fericire multa! Sper ca mai primesti urari, chiar daca intarziate. Succes fetei la examene! 

 

Marion, cate limbi straine se fac la scoala baiatului ? Franceza, germana, engleza am retinut eu. Ei stiu si romana ? La voi cand se termina scoala  ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem ok, dar stresati, emotionati, obositi. Eu am fost in weekend la tata, am facut pomenire de 6 luni pentru mama. Parca ieri s-a intamplat, dar pe de alta parte parca a trecut atat de mult timp!  Pe copiii nu i-am mai luat,am planificat sa mergem sa stam o saptamana la bunicu dupa examene. 

Aseara au avut copiii curs festiv online, pe zoom. A fost ciudat (chiar una din fete spunea ca alte generatii acum se bucurau de festivitati, premieri, banchet unde ar fi avut poate primul dans cu un profesor sau cu un coleg, ei nu pot decat sa stea in fata unui ecran) , dar foarte emotionant si fumos. Au intrat si mai multi profesori, toti erau emotionati, toti au vorbit foarte frumos despre clasa lor. Directoarea a promis ca imediat ce situatia o permite ii cheama la scoala sa organizeze o intalnire cu toti absolventii, sa le dea diplome si premii si sa isi ia ramas bun cum se cuvine.

Profesorii au promis ca luni vor fi la scoala  sa ii incurajeze si sa le tina pumnii. Rares a facut un colaj cu poze din ultimii 4 ani din excursii si activitati la scoala. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, pana la urma tot online o sa faca si C festivitatea. au vrut la scoala dar nu li s-a dat voie. Examene are la engleza scris si oral, in aceiasi zi si la matematica si romana a doua zi. ei sunt clasa a Iv- a dar ar fi vrut sa fie o intalnire mai aparte pentru ca se despart de invatatoare si o parte din elevi se muta la alte scoli.

 

Miana, spor la lucru si tin pumnii sa ai merga net-ul brici [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Succes Crinei! Nu e usor la varsta asta, dupa ce au stat 4 ani sub aripa invatatoarei sa dea nas in nas cu emotiile unui examen asa de complex. Dar te inteleg cu nevoia de a mentine programul de dimineata la scoala. Stiu ca pana la urma te adaptezi, dar e f greu sa te mai sincronizezi cu alte activitati, nu prea mai apuci sa vezi copilul decat seara putin. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 
 

Stiti ca azi se anunța cine l-a omorât pe Olof Palme? 
 

Mai târziu o sa va povestesc cum a fost rezolvată o crima după 16 ani! Premiera europeană, americanii au găsit mulți criminali prin metoda asta. 
 

Sunt la job și e gata pauza de ceai (am început sa beau ceai la job, beau o singura cafea pe zi, dimineața, acasa). 
 

Zi frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multumesc! 5 ani au fost cu invatatoarea, ca au facut si pregatitoarea la scoala.

 

Miha, nu stiu de cazul de care zici tu, o sa caut. dar tot in perioada asta au rezolvat si un caz de disparitie din 2007 - madeleine mccann- o fetita din anglia rapita dintr-o statiune din portugalia. dupa ce 13 ani au umblat pe mii de piste, au fost si parintii suspecti la un moment dat, au gasit rapitorul care e deja in inchisoare in germania pentru un alt delict.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Viv, nu mai stiu daca am zis, faina bicicleta, sa o folosesti cu placere.

 

De azi s-a intors vremea rece si ploile. Trebe sa ii iau Patriciei geca de primavara (primavara a folosit-o pe aia de iarna) ca cea din toamna nu o mai incape. A crescut vreo 12 cm anul asta (de la 9 la 10 ani, nu din ianuarie pana acum).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...