Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Antmil, tin pumnii sa fie bun implantul! Eu i-am promis Biancai ca dupa examen cautam ortodont sa ii puna aparat dentar. Are dintii de sus un pic " evazati", impinsi in fata. De asta nici nu zambeste la poze ca nu ii plac dintii ei. Oricum, s-au indreptat mult de la sine , eu ma bucur ca nu am chinuit-o mai devreme cu sarme in gura. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună seara și de la mine,

 

Am niște zile cam amețite, ceva mai mult de lucru la birou și eu aș pleca în lume  [:D]  (mă rog, n-aș ajunge departe, că deocamdată nu-s deschise granițele  [:D]).

 

Despre modemul WiFi, eu doar așa lucrez de ani buni, și la birou, și la clienți, și acasă, fără probleme. Dar în RO internetul are infrastructură bună.

 

Antmil, îmi pare rău de spaima cu pruncul. Sper să fie în regulă și cu implantul tău  [pup].

 

Roli, tare rău că trebuie să închizi magazinul. Pe aici văd că lumea a mai început să miște, un magazin de pantofi de la parterul unui bloc din zonă redeschisese înainte de 15 mai.

 

Laura, pe aici a mai plouat dar pentru anumite culturi prea târziu. Grâul și orzul sunt calamitate, nu se mai poate recolta aproape nimic din ele. Al meu a pus pe o bucată de teren niște floarea soarelui, cum a dat puțină apă, cum au crescut buruienile mai înalte ca plăntuțele de floarea soarelui  [smulgpar] . Prietena de care v-am zis cu decesul în familie are un băiat clasa a opta, va intra și el imediat în examene. Era pierdut de tot, săracul, cu evenimentele din familie :(. Dar sunt convinsă că se va concentra și va fi bine, așa cum sunt convinsă că va fi bine și la voi  [pup]

 

Mihaela, tare fain la tine pe terasă!

 

Eu m-am apucat să fac o focaccia și, ca de obicei, nu-s în stare să urmăresc o singură rețetă  [batcap] , a trebuit iar să fac niște adaptări după capul meu. Să vedem ce iese.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, nu mai spuneti de Bran, ce mi ar fi placut sa petrec o saptamana pe acolo vara asta.

 

Eu am fost la shopping de dimineata, singura, ce bine. Am cumparat ceva haine pentru mine si baiat. Cel putin baiatului nu i mai venea aproape nimic. Cu el am inceput de saptamana trecuta, de la chiloti, sosete pana la adidasi. Mi am luat si eu blugi si tricouri. Am fost la Costco, un magazin gen Metro in care nu m am mai aventurat de la inceputul lockdownului ( a fost permanent deschis) pentru ca erau cozi imense ca sa intri. Acum e calm am fost dimineata si nici o coada. S au schimbat multe pe acolo, cum se vinde si mancare, inainte erau peste tot statii unde se pregateau esantioane sa gusti, s au desfiintat.

 

Azi trebuia sa fac curatenie, las pe maine.

 

Laura25, multa bafta copiilor la examene. Si Crinei Silviei si tuturor celor ce mai au.

Felicitari copii de Roli pentru rezultate. Am citit bine, aveti sedinta cu parintii online? Foarte tare.

 

Aici s a permis absolventilor sa vina o zi la scoala pentru festivitatea de absolvire, diplome, etc. Fiecare clasa la o anumita ora.

 

Si pentru ca s a vorbit de hoteluri, la noi nu au fost inchise oficial dar bineinteles n au avut clienti. In Montreal se deschid restaurantele pe 22 iunie si se spera relansarea turismului, macar intern.

 

Am citit ce ai scris, Mihaela, despre rezolvarea crimelor, chiar si dupa atata timp. Interesant. Tu ai spus si de cazul lui Maddie? Au gasit vinovatul dar cu fetita ce s a intamplat? A fost gasita? Sau corpul ei?  [:(] Ma duc sa citesc, m ai facut curioasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, am uitat sa va spun ca balena care venise la noi in St Laurent a fost gasita moarta, acum ii fac autopsie. Se pare ca a fost lovita de o ambarcatiune mare, in timpul noptii probabil. Ce trist, era femela si nu avea mai mult de 2-3 ani ( speranta lor de viata e de 90 de ani).

 

Foarte trist.  [:(]  [:(]  [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! La noi se apropie vara. Terasa a devenit noul meu birou :) imi beau cafeaua, lunch si toate meetingurile de pe terasa. Cum nu am headset si vobesc destul de tare, cred ca vecinii sunt la curent cu toate problemele de la serv :)))) Copiii termina scoala, si au intrat in leneveala totala. Vara asta incepem scoala de soferi. Si eu incep sa intru in mod de vacanta suedeza, si imi cam reduc motoarele. Sotu' ma plmiba romantic cu barca si imi ofera dinner-ul in miscarea valurilor :))), Maine ma duc la serv, dupa atata timp. Recunosc ca mie imi place lucrul de acasa. Mi-a prins extraordinar, m-am trezit mai tarziu, nu am pierdut timp pe drum.

Sa va spun ca sora-mea si sotul ei, in Helsinki, si-au facut testul de anticorpi pt Corona si, surpriza, au iesit poztitivi... Nu prea le vine sa creada.. au avut asa o raceala pe la sf de Feb...

In rest, vad ca sunt subiecte fierbinti, si ca de obicei "toti contra unul" :))) Ma gandesc daca nu cumva Mirela ofera premii behind scene pt cei care joaca rolul de Gica contra  ca sa faca trafic la forum. Ca altfel ar fi tare plictisitor :))))

 

Laura, tinem pumnii sa terminati bine cu examenele!

Fleur, ce rau imi pare de balena!

Ant, off! Sper ca s-a linistit baiatul! Insa am invatat de la tine cu pusul lucrurile in ordine,

Velvet, pumnii stransi sa mearga totul ca pe roate!

Strumph, am vazut mandra cea frumoasa!

 

Mai citesc!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, banuiesc ca sora ta și-a făcut analiza la un laborator. Testele rapide ce circula pe piața nu sunt Ok. Multe rezultate fals pozitive. Scrisesem eu la începutul pandemiei despre asta, nu s-a schimbat nimic. 
 

Stii ca și la noi se fac? Costa între  809kr-1200kr, cele făcute in laborator, pe cont propriu. Prin dispensar sunt gratuite dar trebuie sa ai un motiv sa le faci. 
 

Apropo de asta, am uitat sa va scriu, începem și noi testele de anticorpi covid, săptămâna asta ajung reactivii și probele pozitive de la Karolinska, apoi durează 1-2 săptămâni sa vedem dacă e Ok metoda. 
 

Metoda PCR ce am testat-o nu era Ok, era un aparat din Finlanda. Nu facem teste PCR încă, la noi pe insula. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...