Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Am o problema.

 

M-am ingrasat si arat urat. Nu-mi place de mine.

Nu gasesc in mine nicio motivatie sa slabesc. Niciun dram de ambitie.

Ce  ma fac?

 

din pacate... tot la tine se afla butonul ala de apasat pentru "ambitie si motivatie". te inteleg perfect si sunt cam in aceeasi situatie. te incurajez sa gasesti butonul ala...... ca tare greu e. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi, probabil ai încercat pe o bicicletă prea înaltă pentru tine. Că am pățit și eu. Dar dacă are înălțimea potrivită pentru tine și ai mai mers în trecut, sunt șanse mari să te poți apuca din nou :).

 

posibil, dar acum mi-a cam trecut cheful.

 

am editat ca am citit ce au scris si Viviana si Marion si imi dau speranta ca poate nu sunt un caz pierdut.

nici fetele mele nu merg cu bicicleta, nici una si nici nu vor. poate totusi ne apucam.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema.

 

M-am ingrasat si arat urat. Nu-mi place de mine.

Nu gasesc in mine nicio motivatie sa slabesc. Niciun dram de ambitie.

Ce  ma fac?

Viv, poate ca motivatie sa fie nu grasimea ci sanatatea. Acum ca vine vara, poti sa faci o cura de fructe, legume si plimbari. Nu cred ca trebuie sa fii slaba ci sanatoasa si in forma...Nici nu trebuie sa mergi la sala. Pe terasa, poti sa iti amenajezi o mini sala de sport. Alege-ti de pe Youtube  15 -20 min exercitii. Poate vrea si Silvia sa faca cu tine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astazi are Crina festivitatea de inchidere la 10. luni fac si o sedinta foto pentru un album. ne-am organizat cam tarziu dar tot e bine ca o sa il faca.

 

Fleur, Monica, despre cazul Mccan sunt mii de materiale, e foarte complex. Germanul acuzat nu a recunoscut dar au inceput sa caute cadavrul in zona fostelor case in care a locuit cu chirie in zona algarve presupusul criminal. 

fleur, am citit, nu mai stiu unde, cum ca unii dintre prietenii cuplului au declarat ca acestia si-au mai sedat copiii si in alte ocazii, dupa care au retractat. apoi cainii au mirosit cadavru atat in camera cat si in masina dar cainii erau portughezi [:)]  si politia britanica a respins proba. apoi, felul in care s-au comportat tot timpul, audienta la papa etc. ...mie mi-au parut mereu vinovati. dar, chiar daca nu sunt vinovati eu tot nu pot sa concep cum poti lasa 3 copii foarte mici intr-un apartament, la parterul unui complex cu sute de turisti si tu sa pleci la masa relaxat. distanta e destul de mare, daca te uiti pe harta complexului.

cat despre copiii disparuti eu sunt socata de cat de multe cazuri sunt si la noi. inca de cand eram studenta ma "pasioneaza" daca pot sa spun asa aceste cazuri. pe atunci, in 2004, a fost un caz celebru in zona mea cu un baietel din constanta disparut langa o manastire si gasit dupa o saptamana in coma. a murit si nici pana cum nu s-a descoperit cine l-a rapit sau ce s-a intamplat cu el. de la acest baietel am inceput sa urmaresc astfel de cazuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, poate ca motivatie sa fie nu grasimea ci sanatatea. Acum ca vine vara, poti sa faci o cura de fructe, legume si plimbari. 

 

Am prins sfatul unei naturopate, se pare nu ar di ideal cu fructele. Desi sunt f sanatoase, vitamine, etc, in monodieta fermenteaza in intestin, urca glicemia, in cantitate prea mare pot produce inflamatii in corp.

Daca vreti pot cauta link ul. Ea recomanda legume plus proteine, salate, supe.

 

Bicicleta e excelenta, dar facut constant . Somnul e iarasi f important, relaxarea.

 

Viviana, mai tii IF ? 

 

Stumpf, superb, bine ca te a pus cea mica sa te imbraci cu rochita  [flo2]  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am prins sfatul unei naturopate, se pare nu ar di ideal cu fructele. Desi sunt f sanatoase, vitamine, etc, in monodieta fermenteaza in intestin, urca glicemia, in cantitate prea mare pot produce inflamatii in corp.

Daca vreti pot cauta link ul. Ea recomanda legume plus proteine, salate, supe.

O fi! Dar ma gandesc ca pepene, cirese, prune nu pot face rau.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

Rox, da  stiu, totul e la mine. Dar as vrea sa ma trezesc brusc cu kg. mai putin.

 

Judoka, Nu am mai tinut IF. E cazul sa ma  reapuc  serios de el.

 

Anja, da legumele-s o idee buna. Fructe nu prea mananc ca nu prea iimi plac.

 

Silvi, fii-mea, oricat m-am straduit sa o invat sa mearga pe bicicleta fara roti ajutatore nu am reusit - nu a reusit. Ore in sir, zile in sir  pana am lasat-o balta.  Ani  de zile. La 14 ani a invatat-o mama unui prieten.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...