Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Apropo de fructe. Ceva ce nu am stiut si mi-au spus cardiologii  si apoi am gasit si in prospect.

Nu am voie sa mananc grapefruit - potenteaza efectul medicamentelor prescrise pentru  hipertensiunie. Poate scadea brusc tensiunea si se ajunge la colaps.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ma bucuram ca slabeam incet-incet si am zis ca de la faptul ca a venit primavara si am fost mai activa (inainte de pandemie). Da de unde! Era anemia feripriva. Acu' ca iau fier si am si viata mult mai sedentara din cauza lockdown am pus urgent 3-4 kg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Strumphi, zic si aici La multi ani si multa sanatate!

 

Silvi, subscriu la ce s-a scris: bicicleta mare sau grea pot sa te dezechilibreze. Imi doresc din tot sufletul una simpla, fara viteze si alte smecherii, dar nu gasesc deloc pe aici. La aia pe care o am s-a busit ceva la 'schimbatorul de viteze' de pe ghidon si am urcat o panta cu ea infranata rau de am zis ca lesin pana am ajuns sus.  [alcool]

 

Am facut un tort cu iaurt - stil diplimat- dar a iesti foarte greu. Am pus iaurt grecesc - o fi mai gras decat cel din ro? Si probabil si frisca mai grasa? Plus a iesit o cantitate imensa, a trebuit sa folosesc 2 tavi de 26cm. As vrea sa incerc crema aia de ciocolata cu oua pe bain marie  [fri]  [fri] Wish me luck!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shtrumphi, esti superba! Inalta, slaba, frumoasa, cu rochie si pantofi superbi! Ai tai sunt niste norocosi sa te aiba! 

 

Ziceam eu ca nu facem nimic de ziua copiilor, dar vin surorile mele si maine totusi mancam tort in gasca. Bianca, in stilul ei caracteristic, intrebata daca e ok sa ii vina matusile si daca nu o deranjeaza , nu o oboseste sa avem musafiri a zis "decat sa ma kk pe mine de frica cu toate gandurile despre examen, mai bine sa mai stau de vorba cu altii". Asta a fost miercuri, ca joi seara imi zicea "e ciudat ca nu mi-e frica de examen!?" 

 

viviana, stiu foarte bine ce zici, te inteleg. Cand gasesti resortul potrivit, zi si mie! 

Iar legat de fructe, mcoca are dreptate, trebuie mancate in cantitati mici daca vrei sa slabesti. La mine functioneaza regimuri stil keto, dukan, cu multe proteine si ceva legume. De la 'multa salata" cum se recomanda peste tot,  eu ma umflu, retine apa, trag mai tare la cantar decat daca mananc 2 oua sau o bucata de carne  si o bucatica de cascaval/branza langa de ex. 

 

silvia, festivitate cat mai frumoasa si emotionanata sper sa aveti! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cazul McCann eu va recomand din nou documentarul de pe Netflix.

Cel care se presupune ca a rapit-o si omorat-o pe Madelein, e cercetat si pentru alte 2 rapiri, una din 2015. Poate daca politia portugheza nu ar fi incercat din rasputeri sa scape mai repede de caz acuzand parintii si ar fi actionat mai repede si responsabil, alti copii ar  fi fost salvati.

Datorita unor detectivi particulari angajati sa rezolve cazul a fost prinsa o retea de pedofili.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Azi sunt liberă, imi miroase deja a concediu :). 
 

La job e Nebunie, au crescut enorm testele la covid și trimitem de 3-4 ori pe zi. De saptămâna viitoare vor fi doua autobuze și doua mașini care vor circula pe insula sa ia teste la cei care lucrează in sănătate, poliție, pompieri, posta, magazine...astea toate le vom trimite noi. Bine ca lipsesc 4 săptămâni, scap de haos :). 

Ioana, țin pumnii sa iasă crema. Nu e greu, trebuie doar sa învârti mereu, durează cam 20 de minute pana se ingroașă. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...