Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

cand citesc ca si altii au inceput sa bicicleasca la varste mari ma gandesc serios sa mai incerc. pe mica cred ca reusesc sa o conving dar Crina e foarte fricoasa. 

Cred ca v-am zis ca C nu urca pe scara. avem 2 ciresi din care putem manca si de jos dar sus sunt cirese mai multe si mai coapte. C refuza sa urce pe scara, nicidecum sa se urce in copac, asa ca trebuie sa ii culeg eu. soacra urca doar pe scara dar ea nici atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ieri al meu bărbat a fost testat de covid. Un coleg, căruia al meu ii e îndrumător, a fost testat pozitiv. Colegul are simptome, e acasa de câteva zile. A fost in contact cu un bolnav, internat (e unul singur internat in spital). Dar a purtat echipament de protecție. Nu se știe dacă de acolo s-a îmbolnăvit. 
Aseara pe la 22.30 a primit rezultatul, e negativ. A răsuflat ușurat! A avut emoții, s-a întâlnit cu acel coleg de câteva ori in zilele dinainte ca acesta sa se îmbolnăvească. 
 

Săptămâna viitoare începem sa testam reactivii primiți pentru anticorpi, avem și teste pozitive. Sunt curioasa, sper sa fie Ok. Și Pt asta îmi pare rău ca nu sunt la job, as fi făcut parte din echipa care testează. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, ce sperietura, bine ca nu a fost.nimic. Si ca sunteti in concediu acum, deci nu va mai fi expus un timp.

 

Confirm si eu ca se poate invata pe bicicleta adult fiind. Eu am invatat singura la 35, nu am reusit in copilarie. Am.cumparat bicicleta in primul an cand am ajuns aici si am invatat singura pe iarba, in parc. Ma gandeam sa cad pe moale...Am invatat repede.

Si sunt fricoasa si eu.

Norocul e ca aici sunt multe piste ciclabile, prima banda pe multe strazi e pista ciclabila, multe parcuri cu alei pentru ciclisti.

Bicicleta mea e veche, merge inca deci o mai tin. A fost de calitate la vremea ei, usoara si confortabila. Nu cred ca as putea pe din aia fara frane pe ghidon, as simti ca nu am control.

 

Silvi, asta ziceam si eu, ca nu inteleg parintii Mccann cum si au putut lasa copilul mic dormind ( sedata?  brrr) in apartament si ei la cina. Se pare ca era o practica frecventa in grupul lor de prieteni si rutina asta a observat o probabil criminalul si a profitat.

Si pe mine ma intriga cazurile de disparitii, aici a inceput o serie documentara si de investigatie la tv : Où est- tu X? ( nume de persoane disparute de zeci de ani, incepand din anii '80)

A fost recent.acum aproape un an cazul unui baietel de culoare, mergea la un prieten traversand un parc. A fost inregistrat de camere intrand in parc, dar niciodata iesind. Cautat peste tot,  inclusiv in lacul din parc. Negasit, nici o urma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost scurta sperietura. Eram la job când m-a întrebat al meu dacă i-am văzut testul. Știe ca îmi trec prin mâna remise și probe de covid. Dar nu văzusem, testul lui a fost luat dimineața când eu eram acasa. El mi-a zis dupamasa pe la 5. Am lucrat toată seara, nu am avut timp sa ma îngrijorez. Am ajuns acasa și după vreo 15 min a primit mesajul cu rezultatul. El cred ca a fost mai îngrijorat. Deși nu are simptome. Dar, Nah, nu se știe niciodată. 
 

Da, in 4 săptămâni nu se știe ce va fi. E posibil sa fie îmbolnăviri la job și sa ne cheme din concediu. Sa speram ca nu. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

tare gri iar la Londra, nu ploua inca dar parca e mai cald. De maine arata prognoza ca se incalzeste si vom avea 23 grade si mult soare. 

 

Am avut o noapte groaznica, de mult tare nu am mai trecut prin asta. Daca miercuri mi-a fost rau, ieri la fel mi-am inceput ziua, dar dupa multe calmante eram ceva mai bine si puteam zambi, spre seara au inceput iar durerile alea nebune. Am mai bagat un pumn de calmante, dar pana si-au facut efectul a durat mult de tot. Nu puteam sta pe fund, nici pe o parte, nici intr-o pozitie... Am adormit dupa miezul noptii si la 2.30 m-au trezit iar durerile si gemeam si zvarcoleam, l-am trezit si pe Mr. cotrabaind in noptiera dupa pastile si el doarme tun, nu se trezeste usor. Pe la 6 cred sa tot fi fost am readormit si la 9 si ceva m-am trezit. Saracu` barbat cica era treaz de la 7 si nu s-a dus la baie sa nu ma trezeasca. A stat nemiscat si a citit. De cum m-am trezit iar fac carare prin casa. Nu stiu de ce sufar ca un caine iar, nu stiu ce a starnit acest val de dureri crancene. 

 

Am mancat cateva guri dintr-o felie de tort si mi-am luat hapurile, astept sa isi faca efectul. A iesit bun tortul desi am facut alta crema la el decat in reteta originala. Sophia l-a ales de pe un site unde aduna ea puncte de la produsele ce le cumparam frecvent a unui brand. 

 

Nu mai trancan, ma duc sa ma intind in pat. Inca-s in pijamale si e trecut de pranz, dar nu conteaza. Mr. face lectii cu mandra care ar face orice numa` sa nu trebuiasca sa stea la masa sa scrie. 

 

Va multumesc inca odata de urari si aprecieri. Sanatoasa sa fiu, asta imi doresc. 

 

Weekend frumos! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

nu v-am citit, n-am avut cand.

 

intru sa va scriu ca am reusit  [:)]  imi voi schimba viata cu totul. oras mare, scoala mare, buna...sper sa ma descurc   [alcool] si sa fiu bine.s-o iau de la capat.de-acum urmeaza umblatul dupa chirie, aranjat,etc... [soc]

 

va multumesc tuturor pt gandurile bune. va pup. [flo2]  [pup] va citesc cand ajung acasa.am de recuperat.

 

strumphi  [flo2]  La Multi Ani! sa fii sanatoasa si fericita!  [cupisi]

 

asta am apucat sa vad mai sus.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...