Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Teoretic și/sau pe durata limitata. Au existat destule cazuri de reinfectare.

 

Reinfectarile nu au fost reinfectari. Au fost testări pozitive cu analiza PCR Pt ca sensibilitatea e ridicată la aceasta metoda și a detectat resturi de ADN ale virusului. Ulterior s-a revenit asupra acestor rezultate de “reinfectare” și s-a specificat ca toți testatii erau asimptomatici, aveau imunitate și nu erau contagiosi. 
 

Deocamdată nu se știe cât durează imunitatea. Dar dacă ai anticorpi, ești imun. 
 

Eu o sa repet analiza Dianei peste o luna, sa văd dacă a scăzut (sau nu). Deși rezultatul este pozitiv sau negativ, analiza presupune măsurarea de anticorpi, valoric. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am ieșit de dimineața la plaja ... am plecat înainte de 10:00am sa nu dam nas in nas cu puhoiul de lume. Lansaram paddleboard-ul și tare grozav e. Mai ales cind ești la ceva distanță de mal, e liniște și auzi doar apa. Mi-a plăcut la Nebunie ... fimiu (in poza) a mai fost dar e premiera pentru mine. Acum încă așteptam sa vina kayakul. 
 

post-128087-0-24027300-1592075083_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc la cati anni au trecut de cand i-am cunoscut eu pe Bianca si Rarres. Erau micuti nici macar la scoala si foarte blonzi amandoi. Tacuti si mai mullt impreuna.

 

15 ani nu-s de ici de  colo. Deja pasul catre adolescenta a fost facut.

Examenul la liceu si intrarea inntr-o noua etapa. [flo2]

 

La multi ani Bianca si Rares, iubirile Laurei, mult succes la examene si o viata de liceeni cat mai plina si tumultoasa!

[deziuata] [deziuata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mulți ani gemenilor și băiatului tău Roli!

 

E musai buletinul? Noi încă nu i l-am făcut fetei mari. Hmm. Deocamdată folosim pașaport dar mai încolo cred că trebuie făcut. 

 

Laura, care e primul născut? Am văzut că pe tort e scris Rareș primul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, te referi la buletin romanesc sau norvegian( nici nu stiu daca exista)?

 

Aici nu exista buletin. Actele de identitate sunt pasaportul (rar folosit in alte situatii decat calatorii internationale), iar in situatiile de zi cu zi te legitimezi cu cardul de asigurare medicala universala si/sau permisul de conducere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

Va multumim din suflet pentru urari si ganduri!!  [flo2]

Pana la urma s-au adunat si prietenii nostri buni, soacra mea, nasii copiilor, s-a lasat cu voie buna, ras si distractie. Desi a plouat torential in 4 reprize ( ultima f puternic, cu vant, apa f multa, a durat si mai bine de o ora) , am stat pe terasa acoperita, copiii si-au gasit tot felul de activitati in casa, ultimii musafiri au plecat dupa 22:30 ( atunci s- a terminat de mancat gulyașul pe care ne-am hotarat pe la 19 sa il facem la ceaun in curte) . Abia asteptam sa treaca saptamana viitoare si sa inceapa vacanta adevarata , sa tot facem intalniri de astea. 

 

 

Otilia, Rares e nascut primul, cu 5 minute mai repede. Pe tort e scris asa din intamplare, nu am ales intentionat ordinea . 

 

post-8889-0-71601700-1592113007_thumb.jpg

post-8889-0-48086400-1592113053_thumb.jpg

post-8889-0-62504700-1592113254_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...