Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Buna dimineata! Va multumim din suflet pentru urari si ganduri!! [flo2] Pana la urma s-au adunat si prietenii nostri buni, soacra mea, nasii copiilor, s-a lasat cu voie buna, ras si distractie. Desi a plouat torential in 4 reprize ( ultima f puternic, cu vant, apa f multa, a durat si mai bine de o ora) , am stat pe terasa acoperita, copiii si-au gasit tot felul de activitati in casa, ultimii musafiri au plecat dupa 22:30 ( atunci s- a terminat de mancat gulyașul pe care ne-am hotarat pe la 19 sa il facem la ceaun in curte) . Abia asteptam sa treaca saptamana viitoare si sa inceapa vacanta adevarata , sa tot facem intalniri de astea. Otilia, Rares e nascut primul, cu 5 minute mai repede. Pe tort e scris asa din intamplare, nu am ales intentionat ordinea .

 

Laura in poza asta e familia ta????

sunteti f tineri si frumosi toti 4. 

Sa nu te mai aud sunt grasa bla bla. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La buletin românesc mă referam. Noi nu l_am făcut. Încă. Dar la următorul pașaport presupun că ne trebuie.

 

Velvet, felicitări din tot sufletul. Mă bucur mult că ai reușit. Și sper că schimbi locul schimbi și norocul.

 

Judoka, are drept ca și cetățean. De fapt din ce am citit trebuie făcut.

 

Mihaela, partea bună cu deschiderea Gotlandului e că și voi puteți călători în Norvegia. Dacă noi putem și voi puteți.

 

Am fost tare surprinsă de testul pozitiv al Dianei. Adică mă bucur că nu a avut nevoie de îngrijiri speciale. Cam riscant pentru cei care au lucrat cu turiști. Probabil și alți colegi au fost virusați. Interesant cum ați stat și voi stresați și când colo ea a făcut deja. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La buletin românesc mă referam. Noi nu l_am făcut. Încă. Dar la următorul pașaport presupun că ne trebuie.

 

Judoka, are drept ca și cetățean. De fapt din ce am citit trebuie făcut.

 

 

 

Are drept, dar daca locuiti in Romania.

Nu are treaba pasaportul cu buletinul, defapt la ambasada cand reinoiesti pasaport cu domiciliu in strainatate, iti ia buletinul.

 

://ro.wikipedia.org/wiki/Carte_de_identitate_rom%C3%A2neasc%C4%83

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, chiar am stat cu grija Dianei când a fost in Åre. Dar tinerii au fost excepții cei care au avut covid și sa aibă nevoie de îngrijiri medicale. 
Eu nu am fost surprinsă, ea zicea ca a avut o răceala de genul cum e Covid. In doua etape, a fost doua zile Ok, a fost la ski și la job și iar a stat acasa. Era in Februarie sau chiar la început de Martie, încă nu ajunsese cică la noi. Știu și eu când a fost răcita, i-a adus un coleg cumparaturi la usa. Și tusea tare urat, a stat o săptămâna in pat, apoi încă vreo 4 zile in tura a doua. Apoi a fost bine. 

A avut apoi colegi cu covid confirmat și ea n-a făcut :))). Nah, acum știm de ce, făcuse înainte. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

Fleur da, o sa fac tot posibilul sa nu stricam nimic cat timp stam in casa altcuiva  [clo]  oricum toti cer si o luna garantie la inceput.

 

mianna  [flo2] multumesc.da, vreau sa ne cunoastem  [:)]

 

multumesc Otilia  [flo]  sper si eu asta.

 

va pup. zi cu soare!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, subiectele sunt frumoase, de demonstrat apartenenta la genul epic a unui text si o compunere cu o intamplare in timpul unei activitati preferate. Si punctele de gramatica si vocabular sunt usoare, as zice chiar prea usoare ... 

 

 

Rares vrea la mate-info , Bianca la stiintele naturii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...