Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seara faina

 

Eu tot alerg intre casa mea si a vecinilor [:D] de joi si pana sambata am ajutat la mutat, am montat mobila, am alergat incoace si incolo...am rezolvat multe pt ei..mi s-au descarcat bateriile, aseara eram precum leguma...mai sunt lucruri de facut, luni le ajunge restul de mobila.

 

Sambata a fost furtuna, vantul a rasturnat umbrela, eu am vrut sa o indrept, dar o dadea pe spate..mai sa zbor cu tot cu ea  [:-)))] la un moment dat era proptita in cires...noroc cu el, ca altfel ajungeam la vecini..nu stiam de ce ma doare umarul, m-am lovit cand m-am proptit cu umbrela in gard...bine ca s-a oprit vantul si am reusit sa o inchid (are diametrul de 3m  [zirea]).

 

Duminica am fost in vizita la prietenii de langa noi, dimineata am fost la apartament sa mai aduc ce era de adus..si am facut si putin curat.

 

Azi am fost la birou, marti fac si eu testul pt anticorpi (cel din mai l-am anulat, pt ca nu puteam merge in alta cladire, acum putem).

 

Ieri am fost la medic pt rezultatele la sange, toate sunt acum ok, fierul la limita de jos...iau pastile, peste 4 saptamani merg iar la control.

 

Maine merg cu mandra la dermatolog, dupa montez jaluzelele la fratelo.

 

Sambata are Marcia testul scris la franceza...dupa ea ramane in oras..a fost si sambata trecuta la demonstratie, apoi a ramas cu prietenii si a venit seara.

 

Duminica avem musafiri: prietenii nostri romani, pe care nu i-am mai vazut din martie, fratelo si colega cumnatei.

 

Revin maine, am trancanit destul azi  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] titirez, titirez, aseara insa eram precum o leguma.

 

Am montat ieri si noua usita a pisicii...in exterior era mai mare decat gaura, asa ca a trebuit sa tai colturile..cu fierastraul  [smulgpar] am toate degetele, doar putin am reusit sa ma julesc la un deget (pozitia cand taiam era aiurea)...si am montat si scara ei noua (nu ajunge la usa fara scara, inainte avea o placa de beton de 30 kg pe post de scara)...acum are usita si in curte si in gradina..dar cum ii place gradina si pe-acolo merge afara, o foloseste mai mult pe cea din gradina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici copiii au buletin de la nastere...nu inteleg de ce in Romania se face la 14 ani.

 

Pt pasaport romanesc cer la consulat in Berna permisul de sejur/rezidenta sau pasaportul elvetian (pt cei cu cetatenie dubla,)...asa dovedesti ca stai aici..si buletinul tb dat inapoi atunci cand aplici pt pasaport CRDS...si eu am apartament si casa in tara, dar bulerin nu mai am din 2007...buletinul arata unde ai domiciliul...eu nu stau in Romania...acum am insa CI elvetieana  [:)] dar pe ea nu apare domiciliul..asta pt ca te inregistrezi la primarie..asa nu tb sa schimbi CI daca te muti, o schimbi doar cand expira.

 

Seara faina, ma retrag...ma asteapta crema si apoi perna  [nani]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...