Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roli, pai cu vaporul nu vrea al meu. Deși se pot închiria compartimente nu e musai la grămada. Plus ca Aj luat multe măsuri, nu se circula ca alta data și doar la 2/3 din capacitatea vaporului, locuri răsfirate, etc.

Dar și in rest ii e frica, deși ne știi ce concedii ne plac noua. Nu vreau sa insist, Pt ca nu vreau sa se îmbolnăvească dintr-un moft al meu. Nu e in nicio grupa de risc, nu are boli, dar nu se știe niciodată...îl cunosc, nu îl pot eu convinge dacă nu vrea. Ma bucur ca a acceptat sa mergem pe insula. 

 

 

Te rog sa nu te superi ca te intreb, dar de ce nu te duci singura? Sau cu Diana/ Silvia. Tu iti faci placerea, el sta linistit si gata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, nu ma supăr. El chiar mi-a zis sa plec. Diana lucrează, ea nu are concediu. Lucrează ca cei care au contract permanent sa își poată lua concediu, așa e in Suedia. Se numesc suplinitori peste vara, cei care fac astfel de munci. 
Silvia nu știu dacă ar vrea, poate. 
Dar asta înseamnă Pt mine sa conduc eu, ceea ce nu vreau. Nah, sunt și mofturoasă :). 
In plus mi-e și mie frica...deci nu sunt chiar 100% ca as pleca. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh da, si eu m-am bucurat ca acum sunt coduri pentru a afla nota de la examen. Ma bucur pentru copii care sufereau din punctul acesta de vedere.

 

Mihaela, nu esti singura in aceasta situatie. Chiar am prietenei la 40+ fara copii care in timpul liber mergeau la restaurante, calatorii. Ba nici la sala nu s-a putut merge pana saptamana aceasta. Greu sa gestionezi o tona de frustrari din toate partile.

 

Nu mai zic de cei care au parinti batrani in alte tari si nu pot merge in vizita. Cum sunt colegii mei iranieni.

 

Viviana, ce bine ca aveti disponibil apartamentul. Inteleapta decizie sa mearga acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am apucat sa trimit mesajul acum doua ore cand l-am scris  [:D]

 

Mihaela, nu esti mofturoasa. Tu esti obisnuita in felul tau. 

 

Ella, are si fata mea mica o alunita in cap. Inteleg ca e mai bine sa o scoata cat inca nu a crescut? adica mai repede mai bine? sau sa nu o scoata deloc?

 

Roli, hotelurile deschise au multe restrictii. Micul dejun se poate cere in camera, e ambalat. Pe aici asa este. S-a scos bufetul.

Iar piscinele sunt inchise majoritatea. La noi de abia acum se deschid asa timid.

Iar Grecia nu mi se pare deloc o optiune ideala. Permit turisti din multe tari si nu stii fiecare ce bagaj are cu el. Oricum o dau fac comparatie cu Norvegia. Inca nu pot veni turisti aici. Desi situatia e chiar buna. Vor turism intern si eventual ce cazuri vor mai fi de la oamenii care calatoresc si se intorc in tara bolnavi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, da probabil hotelurile au masuri in toate tarile, dar noua nu ne place la hotel.

Noi anul asta trebuia sa mergem in Norvegia la prietena noastra si s-a dus planul. Ea spera sa prinda o vacanta in tarile calde in vacanta de toamna a copiilor. Vara va cutreiera in Norvegia, ca n-ar alta solutie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziceam ca din variantele de concediu pe care le-am planificat, Grecia e sigura, in sensul ca se poate merge. Eu prefer Croatia, dar inca nu ne primesc.

Pe de alta parte, Grecia noastra nu va fi in statiuni aglomerate, ci in satuce de prin Peloponez, de aiai nu-mi fac griji.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua ne place la hotel, ne place sa avem mic dejun. La unele hoteluri servesc bufet. Va ziceam ca am fost in mai aici in oraș la un hotel cu Spa, a fost bufet. Și la cel la care mergem Dumincă e tot bufet. 
Dar depinde de țara, am fost și in apartamente, case, in diverse tari și a fost Ok. Acolo ne cumpărăm din magazine ce sa mâncam la mic dejun. Deci depinde.

 

Vreau sa merg sa dorm o noapte intr-un cort din ăla mare, cu paturi. Sunt in doua campinguri la noi pe insula. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...