Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

2 studenti, unul din Romania si unul din Slovacia au dorit sa ajunga la Ikea cu bicicleta ca sa cumpere hot dog. Au traversat benzile de autostrada de pe un sens dar le-a fost frica sa le traverseze si pe cele din sens opus.

Politia a oprit circulatia pe 7 benzi de autostrada si i-a insotit pana la pista de biciclete. Nu au primit amenda. [:-)))]

post-126830-788_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

2 studenti, unul din Romania si unul din Slovacia au dorit sa ajunga la Ikea cu bicicleta ca sa cumpere hot dog. Au traversat benzile de autostrada de pe un sens dar le-a fost frica sa le traverseze si pe cele din sens opus. Politia a oprit circulatia pe 7 benzi de autostrada si i-a insotit pana la pista de biciclete. Nu au primit amenda. [:-)))]

 

Super polițiști! Bravo lor :). 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va mulțumesc Pt ca ați scris fiecare despre concediu.  [flo2]

 

Am ieșit azi dupamasa cu al meu. Silvia nu a vrut sa ne însoțească. Chiar dacă facem lucruri banale, măcar ieșim din casă. A fost nasol ultimele zile ca a plouat și nu am putut ieși, a contribuit la starea mea. 
 

Ma pun la film. Am început sa ma uit la The Great, o satira despre viața Ecaterinei cea Mare, țarina Rusiei. Nu știu dacă am mai scris :). 
 

Am fost cu Morgan sa îl tundă, l-am lăsat defapt la 9 și l-am ridicat la 14. L-au ras și arată ca un...leu! Nu îmi place dar sper sa fie Ok. In 11 ani câți are, nu am făcut niciodată asta... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la Mall cu fii-mea.

 

Mi-a placut. Nu am vazut pe nimeni care sa nu poarte  masca. Sau sa nu respecte distanta.

Exista dispensere pentru igienizare, chiuvete mobile cu apa si sapun,  automate pentru masti, spirt si substante de igienizare.

 

a plouat pe seara cu spume si bulbuci.

Sunt innebunita cand ploua asa. De placere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place cand ploua cu bulbuci! Si aerul miroase asa frumos dupa.

 

Azi am lucrat la scoala, cu un elev caruia trebuia sa i mai pun niste intrebari ca sa i inchei mediile. Cativa copii s au reintors la scoala pentru 2 saptamani...cei cu dificultati, ai caror parinti au acceptat sa i trimita. Le au pus banci si locuri de odihna si mancat in sala de sport, cu aer conditionat, ipaduri. Cu unul din copiii astia, elev al meu, am lucrat azi.

 

Apoi am tras o tura serioasa de shopping, cate doua perechi de incaltari la fiecare. Baiatul a primit adidasi, din care o pereche Adidas, eu mi am luat sandale sport ( cu varful inchis, foarte comode) si niste balerini " decupati" ( nu cu barete, ci corpul pantofului e decupat ca o dantelarie). Plus cateva haine sa mi completez garderoba de vara: blugi capri, tricou dar si un pulover subtire si  o geaca de ploaie/vant. Am terminat cu garderoba, aproape. Ar mai trebui sandale baiatului dar nu am gasit inca.

Pentru ziua lui, i am mai cumparat un arc cu sageti gen nerf si am comandat un monster truck telecomandat dar care vine mai tarziu, dureaza mult livrarea.

Si caut sa i cumpar caine...un canis pitic sa vad unde gasesc un puiut...nu ma intrebati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata buna!  

 

Trebuie sa imi gasesc un nou scop in viata  [:-)))] , ce ma fac eu cu tot timpul pe care inainte il alocam pt listat teste, pus pruncii la munca, verificat, explicat, incurajat ?!  Dimineata la 7:30 eram la birou (nu m-a pus nimeni, dar m-am trezit de la 5 si nu imi gaseam locul acasa) 

 

Mihaela_s, luni aflam notele si in functie de ce medii sunt ne cam dam seama unde se incadreaza, unde pot intra. Dar oficial cam peste o luna vrom sti. 

 

Silvia, subiectele la matematica pana la urma nu au fost grele, au fost medii, normale (mai greu la geometrie), dar situatia din scolile romanesti (mai ales anul asta, cu 3 luni fara scoala normala)  este perfect ilustrata de zicerea sincera de ieri a unui secretar de stat din minister : " subiectele au fost normale, un copil ce invata la scoala, fara meditatii, putea lua 5 - 6" .  Cam asta e! La matematica eu nu stiu pe nimeni in afara de copiii mei  care sa nu fi facut meditatii in particular la matematica. Noi am ales sa nu faca meditatii pt ca au avut o profesoara care i-a facut sa inteleaga materia din clasa, iar eu am alocat foarte mult timp sa ii ajut sa exerseze, sa aprofundeze, sa verific, sa explic. Am avut momente de indoiala cand ma intrebam daca e suficient, daca nu fac o greseala ca nu ii dau la meditatii , dar acum ma bucur ca am avut incredere in ei si in mine.  La romana insa erau mancati daca nu faceau meditatii in particular, profesoara de la scoala fiind una dezinteresata si care i-a lasat balta , care nu i-a invatat ce ar fi trebuit sa stie pt examen. Si ca sa te incadrezi in bareme, poti sa inveti tu singur mult si bine, tot risti sa nu intri in "cutiuta", sa nu scrii ce si cum se asteapta profesorii corectori.

 

 

Gata, promit sa nu mai zic nimic despre examene si scoala, intram in vacanta!!! 

 

Apropo de vacanta, si eu am un dor de duuucaaaa!!  Saptamana viitoare ma duc cu copiii cateva zile la tata. Nu s-au vazut din februarie si le e dor unii de altii. Vom merge la padure, la pescuit, il ajutam pe bunicu' in gradina, dar cel mai important, vom petrece timp impreuna.  Dupa ce termina barbatul cu supravegherile video la BAC si poate pleca si el cateva zile, vrem sa mergem cu cortul 2-3 zile, nu departe, pe aici pe langa noi.  Speram sa se potoleasca si ploile pana atunci.  Apoi in iulie vom merge in zona Brasovului , sper eu si Valea Prahovei (copiii nu au fost niciodata in zona aia, as vrea sa ii duc la Peles, sa urcam la Babele daca se va putea) .  Apoi am promis Biancai ca mergem la Cluj (acolo ar fi trebuit sa fie excursia lor de final de cl a 8-a si a fost tare suparata ca nu au mai mers) , vrem sa ne vizitam finii din Aiud. Eu sper sa ajungem si la mare (nu in tara), mai la sfarsitul verii, cand ne lamurim cum stam cu trecerea granitelor, cu covid-ul, cu aglomeratia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Laura, m-am mai uitat si eu si nu sunt totusi chiar asa usoare cum mi-au parut la prima vedere, dar nici grele. Ma bucur ca ai tai sunt optimisti! Bafta sa intre unde isi doresc!

 

Fleur, sa purtati sanatosi hainutele noi!

 

La noi nimic nou!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...