Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

[:)] [:)] [:)]

 

A fost din  nou Maya la alt vet.

A stat la tuns fara calmant, anestezie si alte fite. Ca e o pisica blanda  si cuminte. Am lasat-o acolo si ne-a  sunat cand a  fost gata.

I-a taiat si gherutele, i-a facut baie, miroase divin,  si i-a pus  o fundita rosie in varful capului.

 

A explicat ca e o arta sa tunzi o pisica. Nu trebuie sa fie  alte mirosuri, alte animale sau alti oameni. Numai vetul cu pisica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, poți sa pui poza cu maya? 

e ca un soarece mare alb  si cu  fundita.

 

post-3916-0-27257200-1592477054_thumb.jpg

 

 

I-a curatat urechile, nasul,  i-a stors glandele - habar nu aveam ca si pisicile fetite au glande de stors.

a avut caca de purici si avem o solutie de dat, si a spus  ca are o dermatita pe picior si sa-i facem niste analize de sange.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ploua, ploua...  [pl]

 

De aseara ploua mai tare, mai incet... si a fost asa bine sa adorm pe sunet pe picaturi de ploaie pe geam. E tare uscat si aveam nevoie de ploaie, multa!  E o vreme numa` buna de stat in casa si mancat gogosi. Nici macar papanasii aia nu i-am facut, desi am cumparat branza si smantana. Sper sa nu fie expirate!  [:D]

 

M-a piscat ceva in gradina pe piciorul drept langa glezna si atat de tare ma ustura si arde pe dinauntru, e rosu tot si umflat. In fiecare vara ma pisca tot felul de ganganii prin gradina si ma invinetesc. De 2 nopti ma tot trezesc de durere si usturime, am dat eu cu ceva crema antihistaminica, ajuta putin dar nu tine multe ore. Pe la 3.30 azi noapte umblam dupa crema prin dulap sa ma mai dau odata.  [zirea]

 

Ieri am fost cu Miss la scoala sa faca schimb de carti si sa isi vada profa, dar ea a lipsit si a fost celalalt prof de anul 4. In fiecare miercuri o sa mergem la scoala la biblioteca. Asa isi mai vede din colegi si vorbesc&joaca. Am stat o ora ieri in curtea scolii, apoi inca vreo ora in parc pentru ca o mare parte din ei au vrut in parc dupa biblioteca. Scoala e deschisa acum doar pentru Year1 & 6. Miss nu reincepe scoala pana in Septembrie. O asa abrambureala si dezorganizare nu am vazut de mult.  [alcool]  Sa nu incep sa imi vars oful si despre spitale si doctori ca nu mai termin pana maine. Am primit scrisoare acasa deunazi de la Pain management clinic ca m-au reprogramat pentru 19 septembrie  si Dr ul gastro mi-a inchis cazul  [fri]  Sa ma mai supar, sa ma mai cert? Nu mai are rost, am obosit! Acum astept cu interes sa vad cand imi inchid dosarul ori ma amana gineco/endoclinic si chirurgul. Va rog nu puneti sare pe rana ca si asa mi-s frustrata pana la Dzeu si-o palma mai sus....  

 

In weekend am fost la castele si gradini, tare bine a fost. Ne era tare dor! Am alergat printre flori, am hranit pestii, am admirat nuferii pe lacuri, am stat pe iarba la cafea... Mr. nu mai contenea in masina cand ne intorceam sambata, dar si duminica, sa zica ce bine e cu putina normalitate. [:)] Trebuie rezervat din timp, ca acum nu mai poti sari in masina si pleci in orice directie vrei ca stii ca poti intra. Nope, acum e cu prebooking only si precum accepta doar un numar foarte limitat de persoane pentru a mentine distanta sociala, e mare mare bataie pe bilete. Mr. deja ne-a planificat juma` de vara, ca tot nu plecam nicaieri in vacanta.  [bat]  Sper sa redeschida si pub urile si restaurantele pe 4 iulie, deja unele sunt deschide pentru take away only. Sambata a fost cald si intr-un sat unde am fost in vizita era pub ul deschis si toata lumea pe iarba cu berea in mana. 

 

Va las poze din plimbari si ma duc sa fac mancare, desi nu am nici un chef si nici inspiratie. De cand cu carantina asta tot invart unele retete, as vrea ceva nou dar nu stiu ce. Stiu eu ce vreau, dar nu e deschis inca!  [:-)))]  Vreau altu` sa faca sa ma serveasca, dar nu mai e mult de asteptat! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vi-l arat și eu pe Morgan tuns. Mie nu îmi place, lui nici atât. Nu cred ca mai repet experiența. E prima data. E schimbat. Se simte vulnerabil și sta ascuns. El care era un motan așa expansiv. Și W și Mira îl simt ca e ceva schimbat, îl ataca mai ceva ca înainte.

post-3506-239118_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e foarte foarte cald. Stam înghesuiți la umbra de pe terasa :). Am fost sa cumpăr căpșuni, aici nu se poate midsommar fără căpșuni! E criza, au înghețat multe plante in mai, la începutul lunii a fost inghet. Și sunt tare scumpe. Tare de tot. Dar am cumpărat, locali. Sunt gustoși. 
 

Maine fac somon la cuptor, o salata de cartofi și un tort cu căpșuni, tradițional de midsommar. Noi nu prea sărbătoream, de obicei eram plecați. Când eram acasa mergeam undeva sa petrecem cu lumea, se făceau petreceri campenesti, se ridica un catarg împodobit cu flori, are o forma specială, apoi se dansează in jurul lui. Și lumea sta la picnic. 
Anul asta e anulat tot. 
 

Vom petrece in familie, cu fetele și cu prietena noastră. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Libelula asta i s-a impleticit in parul mandrei si o gadila si s-a speriat. Stateam pe scari si ne uitam la pesti si nuferi si deodata vine libelula si i se incalceste in par. Era mare, cam cat palma mea. I-am scos-o eu din par, nici nu stiu cum, ca nu voiam sa o ranesc, dar in acelasi timp sa o potolesc pe Sophia ca era chiar speriata si la marginea apei.  [fri] S-a asezat pe perete si a stat asa nemiscata o buna bucata de timp. I-am facut cateva poze, chiar de aproape si nu s-a miscat deloc. Imi plac tare mult si au niste culori superbe.  [il]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vi-l arat și eu pe Morgan tuns. Mie nu îmi place, lui nici atât. Nu cred ca mai repet experiența. E prima data. E schimbat. Se simte vulnerabil și sta ascuns. El care era un motan așa expansiv. Și W și Mira îl simt ca e ceva schimbat, îl ataca mai ceva ca înainte.

Maya e ciuntita toata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vi-l arat și eu pe Morgan tuns. Mie nu îmi place, lui nici atât. Nu cred ca mai repet experiența. E prima data. E schimbat. Se simte vulnerabil și sta ascuns. El care era un motan așa expansiv. Și W și Mira îl simt ca e ceva schimbat, îl ataca mai ceva ca înainte.

 

 

saracu motan. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...