Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

in week-end as vrea sa ies cu o prietena la o terasa - o iesire amanata de o luna (ar fi fost pentru Constantin si Elena [:)] )

 

celelalte prietene merg la munte, si e si-un festival de folk la Brezoi, dar n-am dotarile necesare pentru asemenea deplasari, si ma sperie frigul si ploaia. is fata de betoane si strazi asfaltate, ce sa fac [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi e midsommar, deci sărbătorim! Azi gătesc și vine prietena noastră la noi dupamasa, stam la mâncat și povesti. Silvia ne va tine companie. Prietenul ei, C, merge cu familia la fratele lui. Diana cu al ei K au fost aseară pe la noi, am stat la vizionat albume de poze și la povesti pana la ora 11 noaptea. Azi ei sărbătoresc cu prieteni. 
 

Mâine e la liber, vedem ce facem. 
 

Duminica ne vom începe miniconcediul. Dupamasa ne cazam la resortul cu Spa, mâncam, ne plimbam, ne imbaiem la piscina și la sauna. Luni mergem mai departe spre sudul insulei, suntem pe coasta de vest. Vrem sa ne cazam la hotelul unde se filmează vara de vara o emisiune vestita. Tocmai au fost aici artiștii săptămâna trecută, au filmat Pt anul asta. Emisiunea se transmite toamna. 
Miercuri trebuie sa fim acasa, are al meu un curs online toata ziua. Dar joi ne reluam minitraseul din sud și venim înspre nord pe coasta de est, ne oprim pe undeva sa dormim. Avem de gând câteva zile apoi, nu am planificat nimic concret, va ziceam ca vreau la un cort din acela cu paturi care se numeste glamping.

https://www.slitestrandby.se/boende-1/glamping/

Ajungem și pe vestitul Fårö și dormim și acolo, apoi venim spre casa pe coasta de vest. 
 

Intre cazări, vom face drumeții și vom vizita biserici. 
 

O zi plăcută! Eu ma apuc de treaba. De tort adică :). Fac un tort cu doua creme: unul de frișcă și ciocolata și unul cu frișcă și curd de căpșuni, ornat cu frișcă, ciocolata și căpșuni. 

 

Probabil am pus clipul asta și altădată dar e așa de fain încât îl pun iar 

 

https://youtu.be/u8ZLpGOOA1Q

 

 

Și va urez ca suedezii: Glad Midsommar! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Ella daca-mi gasesc casuta pana  atunci si pot ramane, voi veni si eu  [:)]

 

miha plimbari frumoase sa aveti!  [flo2]

 

Laura petrecere frumoasa in weekend! copii sanatosi si fericiti!  [floare3]  si,da, la noi totul e de pe o zi pe alta...bine c-am apucat sa imi termin treaba si s-a organizat ce m-a interesat pe mine...

 

sper din suflet sa incep munca in septembrie si sa nu ne inchida iar...

 

zi buna!va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, petrecere frumoasa copiilor!

 

Noi avem programata o iesire duminica cu colegii...dar pare ca va ploua. o sa ne orientam duminica dimineata!

Daca e vremea buna maine dimineata vreau sa duc fetele la plaja. Mica deabia asteapta! iesirea la plaja e la pachet cu gogosele. vata de zahar si inghetata [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

nu ploua, e chiar placut! Saptamana ce vine vom avea 30 grade! Cine vine la Londra? [:p] 

 

Eu am fost pe jos in cartierul vecin la mici cumparaturi si tare bine a fost cu vantul in plete si briza fresh. Sophia inca doarme si e deja 11.30!  [alcool]  E obosita rau, deunazi i-a fost rau si de vreo saptamana nu prea a dormit bine, plus culcat tarziu si sculat super devreme. Nu a mai dormit asa tarziu de multisor, o las sa vedem pana la ce ora poate dormi.  Creste fata mamei, creste!  [:-)))]

 

Mr. a fost de dimineata sa duca masina in service ca era programata la MOT anual si a revenit acasa de la garaj cu un Uber si desi nu e foarte departe, i s-au aburit ochelarii 10-15 minute. [bat]  Mai spuneti odata cum sa facem sa nu ni se abureasca ochelarii cu masca. La noi e obligatori doar in mijloacele de transport in comun, eu nu am purtat pana acum deloc pentru ca nu merg cu mijloacele de transport in comun si Nick nici atat, ca numai eu merg la supermarket si in Westminster nu cred ca mai merge pan` la anul care vine. [:D] Soferul zicea ca nu mai merge deloc in centru pentru ca nu e nimeni, nu are comenzi, doar in zonele rezidentiale unde lumea e acasa si are nevoie de plimbat intre cartiere. 

 

Roli  [pup]  te inteleg cu ploaia si vara mult asteptata, dar vezi partea plina a paharului, atat cat se poate. E verde si frumos, o sa va bucurati si mai mult cand vine soarele si caldura! Ce n-as da eu acum sa fiu la munte, in aer curat.... 

 

Mihaela, petrecere frumoasa!  [bis]  Spor la tortuit! 

 

Velvet, nu ai pe nimeni in Bucuresti care sa te ajute cu cautatul? Ori sa intrebi poate are cineva de inchiriat in particular?

 

Viviana, porc mistret?  [fri]  aveti padurea aproape? 

 

Aminna, sa iti fie de bine concertul!  Imi pare rau ca s-a amanat celalat, dar nu zic ca nu-i departe Septembrie ca vii cu batzu` pan` la Londra!  [nervo]

 

Ella, sa iti traiasca socrul! [cheers] Bafta Marciei! 

 

Silvi, vreau si eu la inghetata! [pofticios] Te anunt cand vine scrisoarea de la Crina, dar cred ca e blocata pe undeva... si data trecuta a durat cam 3 saptamani, daca imi aduc aminte bine. 

 

Nu mai stiu ce am citit, dar ma uit la ceas si e aproape amiaza si Miss inca doarme?  [nani]  Aer curat, caldut sub plapuma... cred si eu. Ma duc s-o trezesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ioana, dar voi puteti merge prin imprejurimi! Gradini, plaje!

 

 

Nu inca. Wales e in lockdown, max 5 mile de casa. Discuta daca din 6 iulie sa dea drumul mai mult.

Adaug: aici nu se face decat rar apa calda sa ne balacim. Fetele intra, dar pe mine nu ma incanta sa ies vanata. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Masca trebuie fixata bine pe nas, majoritatea au o banda care permite asta. Ochelarii se pun astfel incat partea de jos sa vina deasupra mastii.

Eu port masca in magazine, la scoala pana ajung in clasa mea si pe holul blocului, in garaj ( la noi a fost caz de covid in bloc). Port ochelari de soare afara bineinteles, si cu metoda asta nu se aburesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, concertul care s-a amanat pana in septembrie nu facea parte dintre favoritele mele. era al trupei Tapinarii, pentru cine o stie, pe care-mi place sa-i vad cam o data pe an. acum imi luasem bilet pentru ca era primul concert live, si eram in sevraj [:)] si mai era si aniversarea lor, iar baietii stiu sa faca atmosfera. 

 

cel la care m-am dus a fost de folk, a cantat Emeric Imre - si pe el il pot vedea si asculta oricat de des (ceea ce se va si intampla, ca am bilet la un alt concert de-al lui in 27 iunie, si vad ca si-a mai programat inca unul in 9 iulie [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...