Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

azi am avut activitate: am iesit la cumparaturi (apoi mi-am iesit din pepeni si-am postat pe FB poze pe care le facusem in magazin celor care nu poarta masca sau o poarta incorect, si asta am de gand sa fac si de acum inainte; stiu ca nu conteaza la nimic, dar nici nu ma mai pot face ca nu vad).

 

ajunsa acasa, am gatit o tocanita de inimi si pipote, care-mi place muuult de tot, si-am "tunat" o ciorba de perisoare cumparata de la Mega (adica i-am pus bors si leustean; prima data cand am cumparat asa ceva le-am gustat asa cum erau, si nu-s rele, dar cu adaosul asta-s chiar excelente).

 

m-am uitat apoi la un teatru online - desi il vazusem si live (cu alt actor - sunt doar doua personaje, actrita ramane intotdeauna aceeasi - Natalie Ester, care a si scris piesa - iar actorul se tot schimba); se numeste "De ce tocmai tu?", si nu cred ca mai e nevoie sa spun ca imi place mult, din moment ce-am ales s-o mai vad inca o data.

 

a urmat vizionarea live-urilor de la Brezoi (va spusesem ca acolo e un festival de folk).

 

acum ascult Nick Drake - nu auzisem pana azi de el, a postat un amic de pe FB ceva foarte impresionant despre el, si asa l-am cautat si-am descoperit ca-mi place cum canta) si vreau sa ma apuc de ultima carte a lui Viorel Ilisoi, "Stralucitor".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineata,

 

Ieri a fost zi de citit si de mers la cumparaturi. Cumparaturi de mancare.

Aici in  sat la Mega totul este regulamentar, se poarta masca si distantarea sociala.

Am cumparat lipii subtiri si draga de Silvi ne-a facut 2 Quesadilla care au iesit minunate.

 

Pe la 9 a venit la noi prietenul din  zona, am stat la taclale pe terasa. In fiecare seara vine.

Ne-a dus la un visin din crang, plin, plin de visine, am cules aseara un castron, azi restul si trebuie sa ma gandesc ce fac cu ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxule,

Lui Silvi i-au aparut bubite in palme. O mananca.

I-am pus diagnosticul de dishidroza. [:)] La ta-su am vazut prima oara.

 

Ca tratament (nu mai stiu ce i-au dat lu CCS) am gandit asa si am nevoie de tine:

- pe gura Aerius daca e necesar

- local un corticosteroid - locoid? altceva?; ceva solutie  antiseptica? de care?

 

Ca  vrreau sa   ma duc la farmacie.

Are si 2 examene azi. Va folosi mouse-ul la greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neața!

 

Viviana, baftă fetei la examene! Două într-o zi? Intrară zilele în sac? Mă gândesc ce ar fi fost la fiică-mea să aibă două examene într-o zi. Brrr! Practic imposibil de gestionat.

 

Apropo de bubițele alea. Și fiică-mii îi apăreau, parcă de ceva vreme nu am mai auzit-o. Îi apăreau în anotimpul cald. Dar n u i-am dat niciun tratament. Ele apăreau, ele dispăreau. Fiică-mea are hiperhidroză și e foarte nesuferită chestia asta. I-am cumpărat aparat de ionoforeză și s-a ameliorat mult, la mâini în special.

 

 

Editez ca să adaug: acum dacă mă gândesc, cred că fiică-mii nu i-au mai apărut de când folosește aparatul de ionoforeză.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, sper ca Sophia e mai bine azi, poate a fost doar obosita. Sa aveti vesti bune de la doctor!

 

Viv, sanatate si succes la examene Silviei!

 

 

Noi aveam in plan sa haladuim, dar pitica avea aseara nasul infundat, durere de cap si era putin calduta. Din 3 termometre nici unul nu arata temperatura corect. In dimineata asta mi-am amintit ca aveam unul nou cumparat si uitat intr-un sertar, nu are febra dar nici la mana nu o mai simt calda. Asa ca stam acasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 
 

A fost tare frumos ieri. Foarte foarte cald, ca urmare a plouat azi noapte și urmează și azi, dar e tot cald. 
 

M-am suparat puțin Pt ca nu mi-a ieșit una din cremele de tort (foarte simpla. Ciocolata topita in frișcă fierbinte, lăsată la rece și apoi bătută pana se face ca o crema. N-a vrut nicicum sa se bată, a rămas lichida). 
A ieșit însă a doua crema și am ornat tortul numai cu ea. A fost excelent, ușor, am mâncat cu pofta. Și mulți căpșuni asortați cu proseco. Plus povesti. A stat și Silvia cu noi toată dupamasa, neobisnuit. De obicei sta ce sta și pleacă la ale ei. Eh, creste și copilul mic...

 

Stau pe terasa și beau cafeaua in ciripit de păsări și miros de soc. Am cules și eu și am pus de o socata. 
 

Sâmbăta frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta multă copiilor ce au examene zilele astea! 
 

Strumphi, sănătate multă Sophiei, sper sa nu fie nimic serios. Bine ca ai sunat la medic și va primesc luni. 
 

Marion sănătate fetei! Îmi pare rău ca stați in casa...

 

Nu mai îmi amintesc ce am citit, dar va imbratisez pe toate! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, tin pumnii sa fie ceva minor. Va pup!

 

Corina, ne mai citesti? ce ai mai facut cu serviciul? e o perioada asa tulbure. Tare greu sa cauti fix acum de lucru.

 

Daniela, care e logica pentru care se scriu minutele in engleza? La noi asa se fac, chit ca se discuta in norvegiana. Dar lucram in oil&gas, e normal asa. Se trimit si la alte firme internationale. Dar la voi pare o pierdere de timp. Eu as lua atitudine, as pune intrebare fix in sedinta [:D] ? Mie chiar nu imi place sa fac asa si pe dincolo cum zice cineva. Daca nu are sens atunci facem o schimbare.

 

Mihaela, frumos si sa te relaxezi. Cum te intelegi cu prietenii fetelor? Eu n-am ajuns la etapa aceasta. Inca [:I] .

 

Laura, petrecere frumoasa! Dupa atata stres iaca si distractia  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...