Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

Michelle, masca in public oriunde pe strada? In spatii inchise si/ sau deschise? Sau doar in spatiile inchise, iar in spatiile deschise doar in zone aglomerate?

 

in spatii inchise si deschise (unde stai mai aproape de 2m)...pils imagineaza-ti ca la noi sunt 6+ luni de vara cu peste 30'c...+

 

in orase unde e aglomeratie, normal ca treci pe langa lume, stai la rind , mergi in piata…deci treb purtata. DOAR daca vrei sa protestezi e ok...

se accepta si fara.

 

poate o sa scriu mai mult la celalalt subiect...sa nu deschid discutii pe aici… 

 

monica te inteleg f bine, prin aceasi stare trec si eu. Ce rau imi pare de fetita ta.

 

si noi pt tot ce avem am muncit din greu, nu traim in mare lux, sotul meu munceste 10 ore pe zi, nici noaptea nu doarme de stress...serviciul e in pioneze, acum nici un concediu de 2 sapt nu ne putem lua. 

 

William invata din greu pt note.Anul viitor a ales 3 clase de colegiu si inca 3 si alea grele ...si la admitere la facultate vor avea altii intaietate…

 

mare minune daca se vor deschide scolile normal anul viitor...noi incepem pe 8 august.

 

anul asta scolar care s-a inchis,  s-a oferit optiune in loc de note sa fie calificative, nu se poate voluntaria normal (se tinea mult cont de asta la intrare in facultati) ,sporturile sunt cancelate,  testele de stat sunt acum optionale...o confuzie totala cum vor continua cursurile si criteriile de intrare la facultate.

 

nu cred ca vom mai avea viata dinainte...damageul a fost permanent...tot ce sper e sa nu fie mai rau. Din pacate semnele nu sunt bune...

 

edit.

 sotul la servici trebuie sa poarte de acum masca tot timpul ...

 

mai mult ca sigur lumea va refuza  sa se "supuna" ordinului de la prea inaltul guvernator, si  ce se va intimpla, incep arestararile ...amenzile...what?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mi-am innoit sufrageria [:)]  la modul cel mai ieftin - am cumparat huse pentru canapea si fotolii, si sunt tare incantata. acum ramane de vazut cat vor rezista gherutelor [:-)))] ma bucur c-am nimerit o culoare care se potriveste perfect in sufrageria mea, care are o combinatie de nuante de rosu-visiniu.

 

o sa mai iau un set, da' de data asta o sa iau bej (astea, daca nu s-a inteles, sunt visinii). totdeauna mi s-a parut cea mai sensibila culoare, deloc recomandata intr-o casa cu animale, dar avand in vedere ca va fi setul de rezerva pentru cand il voi spala pe asta, merge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi au venit de la firma de  securitate sa monteze comunictorul GPRS care face legatura cu dispeceratul lor.

Sa dorm si eu mai linistita ca in caz de ceva si urla alarma nu urla in van.

Timpul maxim de interventie e de 5 minute.

Am in abonament interventii nelimitate din greseala.

 

De ce   sunt suparata si nu imi revin.

Azi am avut circumvolutiunile netede. Neuroni absenti. Memoria pe faras.

Am uitat de COVID. [batcap] [batcap]

Nici tehnicienii n-au avut masca, nici eu, nici macar nu mi-am amintit ca trebuie masca. Nada. Nici ala care mi-a adus contractul  nu a aut masca, nnici eu.

 

Mai tarziu am plecat la Mega, am luat masca si atunci am avut revelatia prostiei.

La Mega bodygurdul ne-a luat temperatura. Niciodata aici la noi nu au luat temperatura.

Cred ca datorez asta Miannei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

mianna cred ca si mie-mi va trebui sa inlocuiesc perdele, sa acopar canapele... [clo]

am noroc ca nici macar zapacita de Masha n-are treaba cu perdelele [:)]

 

chiar ma gandeam la tine cand am primit husele, sunt o modalitate foarte buna de a proteja canapele si fotolii. am avut ceva emotii referitoare la calitate, fiindca am luat probabil cea mai ieftina varianta - fara sa intentionez asta, dar aici mi-a placut culoarea si tesatura, si intr-adevar sunt asa cum mi le-am imaginat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai tarziu am plecat la Mega, am luat masca si atunci am avut revelatia prostiei.

La Mega bodygurdul ne-a luat temperatura. Niciodata aici la noi nu au luat temperatura.

Cred ca datorez asta Miannei.

asa o fi, desi Mega-ul meu (nu Shop&Go, ca astia nici nu par sa fi auzit de termoscanare) nu mai ia (am fost inclusiv azi). la inceput au luat-o, la frunte. dupa cateva zile n-au mai luat-o, chiar am zis cu voce tare ca orice minune tine 3 zile. dupa alte cateva zile (ca nu trec pe-acolo zilnic) se lua din nou, dar la incheietura mainii ("da, doamna, ca la frunte mai transpira omul" [:)] ) si pe urma iar nu s-a mai luat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Laura, felicitari copiilor pentru rezultate!

 

Ieri am asteptat si eu rezultatele pentru nepotul meu. S-a descurcat si el foarte bine.

 

Nici mie nu-mi place masca, dar o port mai ales in mijloacele de transport si la cumparaturi. Sa va zic cine nu poarta masca in autobuz? Si daca le-a fost facuta observatie cum au ridicat tonul?

 

Ma rog si eu sa incepem scoala din toamna asa cum trebuie si poate sa revenim la un pic mai multa normalitate...

 

Strumph, frumoase poze. Cum mai este Sophia?

 

Velvet, tin pumnii sa gasesti caasuta potrivita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, eu nu prea inteleg situatia din Romania. Nu au fost nu stiu ce cazuri, dar paranoia e la cote inalte si e alimentata de cei de sus. La noi oamenii si-au cam reluat viata.

Pe de alta parte am citit ieri ca, consiliul stiintific a alertat ca o sa fie naspa la toamna, cand va reveni ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

la noi astazi se anunta canicula. in birou e bine dar afara e deja foarte cald. cand plec eu la 5 cred ca o sa fie imposibil de mers pe jos...dar nu ma las. [:-)))]

 

Monica, eu sper ca la toamna sa inceapa scoala normal. C va fi a V-a, scoala noua, profesori noi...e greu sa inceapa online. Apoi mica vrea si ea la gradi.

nu s-a stabilit inca nici calendarul competitiilor...probabil nu se va organiza mai nimic anul asta. C trebuia sa merga la campionatul national de cros si era super incantata. macar la nivel local spera sa participe la vreun cros. (in toamna sau la 1 dec. ca astea erau crosuri cu traditie)

 

la noi in magazine vad ca se respecta regula cu masca doar ca nu toti o poarta corect. 

 

Miana, sa reziste cat mai mult husele cele noi! cand schimbi ceva in casa iti da o stare de bine, cel putin la mine asa e. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...