Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[hia]

 

Ella sper sa gasesc casuta pana atunci, sa pot veni  [:)]  [flo2] nu ma mut oricum pana pe 15 august,cel devreme, dar, chiar daca platesc o luna inainte, macar sa imi gasesc ceva pe sufletul meu si ok la bani.

 

miha ma bucur ca ai avut zile frumoase  [floare3]  nu,eu n-am nici fb nici instagram  [:D]

 

viv ce bine ca s-a recuperat nepotul tau!  [cupisi]

 

va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

cald tare, dar bine ca nu tine mult! Vineri se anunta furtuni si revine racoarea. Mr. isi coace creierii in mansarda unde are biroul. [ups] De la 7 e pe baricade si e continuu in sedinte, nici ceaiul nu si l-a baut in liniste. Eu cu Miss ne-am baut cafeaua pe teresa, adica eu ca ea s-a jucat cu ganganiile din Bug Hotel [:D] si a ciopartit tot felul de frunze si petale de flori, a facut bunting si mi le-a lipit pe usa, pe ghiveci.... Cand i-am spus sa stranga sa faca curat a avut o urgenta la baie  [:-)))]  asa o apuca exact cand are de facut ordine, e alergica! Dar a revenit la matura si faras, cica nu poate ca e prea grea. Pana la urma tot eu am maturat terasa. Acum a fugit si s-a ascuns in camera ei sa citeasca, ca e mai racoare si nu care cumva sa ii spun sa stranga si sa faca ordine si in living pe covor unde are toate desirate de ieri, ca aseara nu a strans, ca e ii e somn si merge la culcare. Nu v-am spus eu ca mereu cauta scuza sa nu faca ordine?  [batcap]

 

Astept sa se faca Vineri sa mergem la optician. Sper sa fie ok si poate doar sa aiba nevoie de ochelari, m-as multumi doar cu atat. Ieri mi-a fost rau, nu stiu de ce dar m-am simtit cumplit de obosita si fara chef de nimic, toate nu mi-au fost pe plac [fri] ... o fi de la boala mea si dureri, de la caldura, nesomn, de la carantina asta ... o fi un pui de depresie? Nu stiu, dar stiu ca nu am fost ok fizic si psihic. Azi parca sunt mai ok, macar nu mai am durerile alea de oase si incheieturi de nici pe fund ori alta pozitie nu puteam sta, plus sentimentul ala de sfarseala si extenuare. M-am trezit gugalind aseara dupa simptome de cancer cervical&co  [zirea]

 

Va ziceam zilele trecute ca m-am uitat dupa cazare sa mergem cateva zile in vacanta in UK, dar la ce preturi sunt ... stam acasa si mai iesim in weekenduri la castele si gradini, pub uri ca tot le deschid de pe 4 iulie.... O sa treaca si vara asta cumva. Au trecut deja 3 luni de carantina, o sa mai treaca 3 de vara si asta e.... Sper sa inceapa mandra scoala in Septembrie desi uniunile deja fac scandal. Ieri Boris a dat linie verde sa se redeschida turismul si restul afacerilor de pe 4 iulie si sa ne vedem cu familiile, avem voie chiar sa si stam in aceeasi casa, dar sa tinem distanta. Cum o fi asta, nu stiu?!  [alcool]  [:-)))]

 

 

Parca mai voiam sa zic ceva, dar nu mai stiu acum. V-am spus ca mi-s cu neuronii ofiliti, caldura asta ma extenueaza si mai rau decat deja sunt. De multe ori m-am surprins gandidu-ma oare cum o fi sa ai cancer? Nu vreau sa imi imaginez ori sa aflu, dar de ce sa nu zic ca da, ma gandesc la asta de ori de cate ori mi-e rau si ma simt la limita cu durerile, oboseala... cand nici din dinti nu mai pot strange. Ha.. m-au luat tastele pe dinainte si am  dat iar din casa, ar trebui sa imi tin gandurile pentru mine. 

 

Ah da, azi e sarbatoare si e ziua surorii mele din Bucuresti. E si ziua iei, mi-a adus aminte google photos ca mi-a aratat poze cu mine in ie si Miss de acum  4 ani in urma cand am fost sa il vedem pe Mr. la birou si sa luam pranzul impreuna. Ziua dupa ce s-a anuntat rezultatul Brexit si toata lumea in metrou era cu mana la gura de uimire si soc. Ne uitam unii la altii si dadeam din cap a neacceptare. Imi aduc aminte ca am iesit de la metrou la Westminster si peste tot  pe Whilehall, langa Parlament erau grupuri mai mari sau mai mici de civil servants care dezbateau tocmai rezultatul Brexit si nu pricepeau ce tocmai s-a intamplat. Apropo de Brexit, Mr. se reintoarce la Brexit business de la jumatatea lunii Iulie. I-a ajuns Covid ul si zice ca si-a facut portia, vrea inapoi la Brexit ca era mai placut.  [:-)))]  

 

Ia sa termin eu cu trancanitul si sa imi gasesc de treaba, desi nu stiu ce ca e sarbatoare si nici chef de ceva nu am. A coborat Miss, o iau in gradina pe patura la umbra, poate merge matematica mai cu spor.  [jamaica]

 

O zi frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, vacanța frumoasa la tatăl tău! 
Sotul tău e profesor? 
 

Viviana, ma bucur ca s-a vindecat nepotul. Recuperare rapida! 
 

michelle, sper ca e Ok W cu ganglionul...

 

Strumphi cum mai ești? Sophia? 
 

roli ceva noutăți? Mai colindați dealurile? 
 

lauranico felicitări nepotului! 
 

silvia, succes Crinei, parca zilele astea e testul/examenul? Iar ție spor la zugrăvit. Ești liberă? 
 

ant spor mai departe la sportul ce te captivează! 
 

Otilia, canicula a ajuns și la voi? 
 

Anja, cum faci fata căldurii? Tot pe terasa? 
 

judoka, la voi au copiii școala? Parca in Germania e pana târziu in Iulie dacă îmi amintesc bine. 
 

velvet, țin pumnii sa găsești ceva pe plac Pt tine și pisic. 
 

Fleur s-a mai domolit caldura la voi? Ați fost la plaja? 
 

monica îmi pare rău Pt ce simți, înțeleg ca e tare greu când vezi ca alții nu respecta regulile. 
 

pfui, sunt sigura ca am uitat pe cineva...am vrut doar sa va spun ca va citesc cu drag.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...