Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Roli, imi pare rau de vestile ingrijoratoare de la job si pentru magazin. Tu imi pari foarte intreprinzatoare si sunt sigura ca vei gasi oportunitati mai bune in viitorul apropiat.

Bine ca ai liniste o saptamana macar.

Si eu l-as trimite pe baiat in tabara de zi, dar e inca incert daca plecam undeva si cand, asa ca las mai dupa jumatatea lui august, inainte de inceperea scolii, cand voi fi si eu mai ocupata.

 

Strumphi, daca te macina atat ingrijorarea (eu te inteleg, ca asa fac si eu la orice durere mai intensa, si imi amintesc istoricul medical al mamei etc. etc.), voiam sa-ti spun la fel ca Silvi sa-ti faci investigatii, exact cum a spus ea.

 

Ella, mi te si imaginez cu ustensila de dat gauri in gazon la poarta fratelui tau. Cred ca ei abia tin pasul cu tine! Si mai cred ca sunt tare norocosi sa te aiba.

Felicitari Marciei pentru testul de franceza. Ea ce planuri de vacanta mai are?

 

Velvet, sunt asa de bucuroasa pentru tine, zilnic iti tin pumnii sa gasesti un apartament bun. Incepe acusi o noua etapa in viata ta, sa fie cu noroc.

 

Daniela, imi pare rau ca nu ai dormit bine. Daca nu e pisica, e copilul (eu si multi altii), consortul (Ella al carui Marco e extra matinal, altii sforaie, etc). 

Eu observ cu inaintarea in varsta ca am nevoie de tot mai putin somn. Adevarul e ca in perioada asta de stat acasa m-am odihnit ceva mai bine desi dorm mai putin! Adorm pe la 11 si in general dorm neintoarsa pana la 5, nu am nevoie de mai mult.

 

Marion, ma bucur ca fetita ta are asa o viata sociala bogata, e important asta.

 

Laura, vacanta placuta si zile minunate la tatal tau cu copiii.

 

Rox, mai zi-ne de frumosii tai, cu ce se mai ocupa in vacanta. Mai picteaza fata?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleur, ai grija cu un catelus energic, va trebui scos des afara. Ma uit in jurul meu, sunt care ii scot de4-5 ori/ zi. Al meu e scos de 3 ori, dar e un caine lenes, mai mult miroase pe afara decat alearga.

Ar fi fost bine daca reuseai sa-l luati acum in vacanta, aveati timp mai mult de acomodare unii cu altii.

Tin pumnii sa gasesti cat mai repede un puiut...abia astept sa ni-l prezinti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, nu e profesor, este informatician ( am fost colegi de facultate, dar el a mers spre hardware, eu spre soft) . A avut firma lui de vanzari si service mai multi ani, apoi a fost IT -st la niste firme, de 1 an jumate este informatician cel mai bun liceu din oras. Zilele astea e prins cu supravegherea video la bacalaureat. Suna tare bine concediul vostru! Va multumesc pentru urari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu observ cu inaintarea in varsta ca am nevoie de tot mai putin somn. Adevarul e ca in perioada asta de stat acasa m-am odihnit ceva mai bine desi dorm mai putin! Adorm pe la 11 si in general dorm neintoarsa pana la 5, nu am nevoie de mai mult.

 

La mine din păcate nu se aplică  [:I] , am un somn foarte dificil, dacă mă trezesc adorm greu. Și nici vorbă să-mi fie de ajuns doar 6 ore pe noapte, am nevoie cam de 8.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Corina, care mai e starea ta de spirit? Nu mai țin minte, ai un job nou?

 

Mulțumesc de întrebare. Cu starea de spirit sunt ok, încă nu am găsit job, piața muncii lancezeste. De mâine încep un curs de inspector resurse umane/salarizare, îmi doream de mult să-l fac, îmi poate oferi mai multe oportunități la angajare având acest atestat. Cursul e gratuit, organizat de agenția de ocupare a forței de munca. Am noroc ca voi fi la curs împreună cu o fosta colega de serviciu, sunt insa un pic îngrijorată de cum se va păstra distanta fizica în sala de curs, la întâlnirea preliminara de marți erau cel puțin 10 persoane în sala care nu purtau masca, deși e obligatoriu prin lege s-o porți în spatii închise. Dacă mâine observ ca se repeta situația, o sa iau inițiativa și le voi atrage atenția persoanelor care nu poarta masca, n-au decât sa se ofuscheze, nu-mi pasa. Cat încă e epidemie și numărul de cazuri creste (300 pe zi, în medie, în ultimele zile), nu am chef sa fac cunoștință cu mr covid. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur multumesc din suflet  [flor] si eu sper sa inceapa o noua viata,una frumoasa plina de oameni potriviti mie si bucurii  [:)] am nevoie de asta ca de aer...succes sa gasesti cutul pt voi!

 

daniela si eu tot de 8 ore am nevoie. oricum eu ma mai trezesc de minim 2,3 ori. n-am fost niciodata prietena cu somnul [alcool] mai e si spatele...eu am dormit cu pisi meu cateva luni cat a fost mic.apoi,nu am mai putut, ca el s-ar fi jucat. asa ca,eu in dormitorul meu,el in sufragerie, bucatarie,holuri,baie  [clo]

 

testoasele in alt dormitor  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, fain concediul, chiar daca e acasa  [:)]

 

Laura, nepotul a dat examenul de capacitate, dar nu stiu cat a invatat...oricum aici nu conteaza notele si ce a facut, sistemul e cu totul altul...sunt curioasa cum se va descurca, ce va face mai departe...totul tine de invatarea limbii...el ar vrea ceva pe parte de IT.

 

Strumphi, eu zic sa nu-ti faci probleme cu ochelarii...copiii se obisnuiesc cu ei repede...si mai bine sa poarte daca e nevoie, decat sa fie mai rau mai tarziu...tie multa sanatate, sa nu mai ai dureri.

 

Sheela a avut mancarici azi noapte  [zirea] a tot venit la noi in camera, dadea un tur si pleca..a intrat si in dulap, era putin deschis...si dupa zgaria sa iasa..imi venea sa o iau de coada si sa o arunc pe geam  [:D] a dormit toata ziua, normal ca a fost obosita dupa atatea plimbari noaptea.

 

La pranz am terminat curatenia la apartament (il predau luni), dupa am fost cu Marco sa terminam mobila de montat la fratelo...le-am montat si TV-ul...dupa-masa am fost sa le iau ceva de la Mc, cumnata nu a avut timp sa gateasca...apoi am stat cu ei putin, am mai aranjat cartoane si alte cele...astept sa-i vad aranjati...incet, incet mi se descarca bateriile  [:D] acum sunt in pat cu laptopul in brate, ma uit la stiri si scriu aici.

 

Socrela e in spital de ieri, saptamana trecuta a lesinat (are probleme cu inima), apoi a fost ok, iar ieri a fost la control la medic...cand a auzit ce-a patit, a trimis-o direct la spital pt investigatii...din ce-am inteles, are aritmie cardiaca...sa vedem acum ce vor zice medicii de la spital..Marco a fost azi la ea cu socrul, maine merge cumnata...in weekend mergem si noi la ea...are 78 de ani, dar e ft activa, merge mult cu bicicleta, cateodata si 100 km.

 

O seara faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...