Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am fost la plaja! Wow, chiar m-am simțit in concediu. Am fost cu Silvia, după ora 16 sa nu fie foarte cald. Am făcut și baie, apa e încă rece. Dar am stat doua ore jumate, mi-a prins tare bine. Lume Ok, distanta, pe o plaja unde nu puteai arunca un ac in alți ani. Cea mai cea plaja de la noi. 

post-3506-32298_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, suna bine cursul pe care îl începi. Mult succes și sa fie de folos mai departe. Ma bucur ca ești Ok cu starea psihică. 
 

Somn...eu oricât dorm, dacă nu dorm pana pe la ora 8, nu sunt odihnita. In concediu dorm de pe la 12-1 noaptea pana la 9-10 dimineața, e perfect! Așa as putea trai toată viața :). 
 

Încep sa prind putina culoare, in sfârșit. Mâini, picioare și decolteu, ca am fost cu costum de baie întreg, dar cred ca voi trece la doua bucăți, ca sunt obișnuita și cu burta colorata :). 

 

Gata, am plan de mers la plaja mâine, viberi facem grill și sâmbăta seara am rezervat masa la un restaurant nou care e pe lista White Guide in Stockholm. Sper sa găsim și cazare acolo, e tare frumos, au și piscina. Sunt locuri de cazare pe net dar nu îmi place ca trebuie plătit înainte. Dacă nu găsim sâmbăta, venim acasa :). 
 

Seara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]

Am retinut ca trebuie s-o lasi sa zgarie (deci unghii taiate: nu!) si la vanatoare. Cool sa fii pisica!

(cred ca si un soricel din ala de jucarie e bun pentru vanatoare, nu?)

 

Eu caut catzel pentru fi-miu, v_am mai spus... Ne-am hotarat la un canis pitic, ca-s inteligenti si veseli, energici si in plus nu lasa par. Deocamdata nu gasesc decat la crescatori departe de noi. Si costa o mica avere.

 

 

 

eu iti recomand sa te gindesti f bine inainte de a face pasul...eventual citeste ce scriam cand l-am luat pe Pepper.

-in primul rind gindeste-te ce vei face cu el daca incepe scoala si sunteti plecati atitea ore, plus clase extrascolare. eu zic ca sunt caini chinuiti cei lasati singuri in apartament de dimineata pana seara.

-au nevoie sa socializeze si sa faca miscare, vor sa alerge, daca nu incep sa roada prin casa, sa lase semne, sa planga, sa latre de plictiseala sau singuratate…

catelusii mici pot sa fie f energetici (pepper este chiar si la 8 ani)

-cand pleci in vacanta e greu sa gasesti pe cineva de incredere sa-l tina.

-cand se imbolnavesc si pt vizite medicale anuale, vaccinuri ...e un cost in plus

-sa te intereseazi cat costa tunsul, taiatul unghiiolr. la fiecare 3 luni.

 

astea doar citeva , dar sunt f multe alte lucruri de luat in considerare, eu  nu ti-as recomanda, pt  ca e bataie de cap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vorbind de bicicleta (ok, de-aia de camera) si de oameni in varsta, cand am fost la mama am facut o vizita unor vecini pe care nu-i mai vazusem de mult. el are 89 de ani, si in fiecare zi face 40 de minute pe bicicleta. am picat in admiratie, eu n-am rezistat niciodata mai mult de 20 de minute, si asta pe treapta mica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara bună!
Ce de copii frumoși și deștepți pe ghețar!
La mulți ani sărbătoriților !(am văzut că s-au serbat ceva zile de naștere)
Felicitări copiilor care au terminat cu examenele și au intrat în cea mai dulce vacanță!
Am retrăit aici emoțiile examenelor... evaluare națională, bacalaureat, admiterea la facultate... nu știu când a trecut timpul, dar neliniștea din timpul examenelor, încordarea cu care așteptam rezultatele dând refresh la paginilie unde urmau să se afișeze... apoi, din fericire, bucuria care a urmat după fiecare... nu le-am uitat.
Eh, iar acum parcă îmi reînviați dorul de concediu. Pe vremurile astea, îmi cam pierise cheful. Mihaela, mi-ai făcut poftă de mers la la malul mării. Am renunțat de mulți ani la bronzat, din cauza alunițelor de pe corp care au început la un moment dat să sufere transformări, dar plăcerea de a sta pe malul mării e aceeași.
Deocamdată, mă scald în monotonia mea, care îmi e dragă, că e comodă. Pe de altă parte, bine ar fi de m-aș smulge eu din comoditatea asta...

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu aveam o colega de job, pensionara. Avea 70-72 de ani și venea cu bicicleta la job. Nimic obișnuit, decât ca locuia pe partea estica a insulei, la 35 km de Visby. Deci 70 km pe zi. Apoi n-a mai putut, a început sa lase bicicleta la job și lua autobuzul, venea cu autobuzul a doua zi și pleca cu bicicleta acasa :). 

 

Super tare soacra ta Ella! Multă sănătate. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer sa știi ca și eu stau la soare cu țârâita. Pana la ora 10 (când ma trezesc :))) si după 16.30-17. In țările sudice mergeam la baie după ora 20, era foarte cald, ma feream de soare toată ziua. Eu am probleme cu insolația mai mult, de când am făcut aia nasoala pe plaja Santa Monica in California. Am mai făcut de doua ori de atunci și trebuie sa am mare grija. Niciodată nu am avut probleme, pana atunci... 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, la noi motivele de a avea baiatul un caine sunt mai mari decar inconvenientele. Sunt constienta ca sunt energici si vom lipsi zilnic de acasa si ca probabul voi sfarsi prin a avea eu grij de el, dar asta e, imi asum.

Vara il las la pensiune pentru catei, nu la case particulare ca nu cunosc, cred ca e mai ok sa fie cu alti catei si ci oameni care se ocupa cu asa cevx .

..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, eu zic ca un câine e un motiv de bucurie. Da, e greu, e de munca, e ca și cu un copil care nu creste niciodată. Te legi la cap. Dar dacă ești conștientă ca așa e și vi-l doriți, atunci va fi Ok. Totul e sa nu devină o povara, e un animal, e o răspundere, dar dacă ti-o asumi, atunci nu va deveni. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...