Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ziua buna doamnelor

 

merci de intrebarile legate de ai mei plozi. stau in casa cat mai mult, sa nu ii deranjeze nimeni!! :))))

au fost la ceva aquaparc mic (al mare), apoi la plaja - a venit rupt la ora 7 ca mama lui i-a zis ca nu mai vine sa il ia de la o statie de autobuz :)). aia mica a fost la petrecerea prietenei, pe plaja... nu a iesit din apa, bineinteles. cica "s-a incalzit pe parcurs". :))))) ele probabil......

 

Fleur, da picteaza si deseneaza. are si o aplicatie noua pe tableta si deseneaza pe ea - asa isi face desenele pentru carte. spor la luat catelus!

 

nici Evei nu ii e ok deloc fara socializare - scoala de vara se organizeaza intr-un format foarte mic anul asta si eu nu am timp de stat la cozi pentru inscriere :(. asta e.....

 

Viviana, spor la biciclit!!! maiculita, ce pret la pergole.....

vreo sansa sa veniti la mare cand se intoarce si Mr M.?

 

Strumph, ma bucur mult ca Sophia e ok. succes maine la oftalmolog!

 

Roli, se mai organizeaza taberele baietilor? la noi s-au amanat pentru la anul :(

 

precis am mai uitat lume, ma scuzati :( (am nevoie de o vacanta, sincer va zic.... tragem tare din februarie si eram obisnuita cu macar o saptamana de vacanta :( )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Mi-a venit rezultatul de la testul pt anticorpi covid...e negativ (sunt de fapt 2, ambele negative)...seful meu cica : e bine sau nu e prea bine  [:D]

 

Da, socrela e ft activa...am ramas si eu  [fal] cand mi-a zis de cei 100 km...pe care ii face destul de des...a hotarat sa nu se opereze, prefera medicamente.

 

Nici noi nu stam la soare in vacante...stam pe plaja, dar la umbra...desi si la umbra te prinde soarele...dar ne dam cu crema factor 50, asta de mai multe ori...mie-mi place apa, sunt precum rata  [:D]

In vacante in tarile calde ne trezim dimineata, in jur de 6...cateodata si la 5..asta pt ca la 9pm cel tarziu suntem in pat (la cat umblam, plus caldura ne obosesc rau)..in restul vacantelor pe la 7-8...suntem amandoi matinali  [ph34r]

 

Aici daca ai caine platesti impozit pt el si e obligatorie asigurarea (asta in caz ca musca pe cineva)...nu ai voie insa sa lasi catelul singur acasa, tb sa fie cineva cu el.

 

Azi tb sa vina sa ne schimbe dulapul din baie, dar vine maine, a avut o urgenta..si m-am trezit si devreme din cauza asta  [zirea]

 

La pranz merg cu vecinii sa-si schimbe permisele de conducere cu cele elvetiene (au facut doar un test de vedere la optician - asta pt a vedea daca tb trecut in permis ca au nevoie de ochelari la condus, nu pt altceva)...nu au termen de valabilitate...dar de la 70 ani tb sa mergi anual la medic, ca sa-si dea ok-ul ca esti apt pt condus. 

 

De-abia astept sa vin in tara  [pk] mai sunt 3 saptamani...mi-e dor de ai mei...si bineinteles, astept sa revad pinguini dragi  [il]  

 

Am schimbat si biletele de avion pt decembrie; eu stau o saptamana, mandra 2...dupa ce am sunat la Swiss si am asteptat ore intregi la telefon, am rezolvat repede via e-mail...am trecut pe la agentia lor marti, care e langa birou...numai ca era inchis, dar le puteam trimite e-mail...am facut asa si in 30 minute am primit biletele noi  [pk]

 

Laura, mandra nu are vacanta in vara...a avut 2 saptamani in februarie, cand a fost la cursul de franceza in Dijon...mai are o saptamana in noiembrie, cand ar tb sa mergem in Seoul...si 2 in decembrie..si astea sunt, are doar 25 zile.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer da, ceva de genul eram și eu in tinerețe. Îmi placea foarte mult sa stau la soare, toate concediile atunci erau plaja. Dar cu apa musai, trebuia sa ma balacesc. De ex nu puteam sta la soare in balcon sau in curte pe iarba. Ori plaja și mare ori ștrand, piscina. De la 3 ani pana pe la 30 așa au arătat absolut toate vacantele/concediile, an de an. Cu părinții pana la 18 ani, plus ștrand in oraș, apoi cu prieteni/soț/copii. Apoi am început sa combinam musai și zile pe plaja cu musai vizitat orașe, zone, locuri. Și de când sunt copiii mari al meu nu mai găsește niciun farmec sa stea la soare (cică nu i-a plăcut niciodată, deși eu ma îndoiesc :)) dacă nu are apa sa se balaceasca. Și apa trebuie sa fie calda, nu așa ca marea de aici. Deci refuza categoric sa vina pe plaja cu mine :)). Aici, pe insula. 
 

Anul trecut am tras de el sa ne oprim la plaja măcar trei zile, in Albania. Am stat o zi pe plaja și a fost cumplit dar cumplit de cald. Nici eu nu am rezistat deși am stat numai sub umbrela. Mie nu mi-a plăcut caldura niciodată, am leșinat de mai multe ori din cauza ei. Pe plaja am intrat totuși in apa, ne-am răcorit. In celelalte doua zile in Albania am umblat pe coclauri sa vedem Apollonia și alte locuri dar zau ca nu a fost mai plăcut...mi s-a făcut rău de la caldura. Eu nu as putea trai in țările in care e așa cald vara, îmi amintesc cu groaza de verile caniculare din Ro, in care lucram...

 

In fine, am divagat :). Cam asta e relația mea cu soarele și caldura :). Acum avem 28 de grade la umbra și mâine vor fi 30. La soare e cumplit de cald, 50 de grade arată termometrul. Dupamasa însă e Ok pe plaja, mai bate briza, ieri a fost perfect. 
Insa atât va fi cald, pe utma scade la 23-25 vrei doua zile și de marți revine la 18 grade la umbra. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e tare figura. El cică nu are nicio treaba sa stea toate zilele lui de concediu pe terasa, aici in curte. El, el care e cu duca mereu, mai mult ca mine. Nu are cică nicio treaba ca nu poate pleca, niciun stres. Zilele astea pe insula le facem Pt ca eu vreau. :) 

 

Aseara am stat toți 3 pana după ora 22, e lumina încă la ora aia. A venit și Silvia sa ne tina companie :). Da, e bine, e plăcut, îmi place. Dar sa variez cu altceva :). 

Avea proiect sa vopsească garajul, încă mai are timp. Nu și chef :)). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...