Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Hello,

 

azi a fost foarte foarte cald, sufocant! Am stat eu in gradina la umbra si pe terasa, dar tot inconfortabil a fost. Ar fi fost si mai rau fara vanticelul care a adiat placut. De maine zic astia ca se mai racoreste, sper sa se si adevereasca. Noaptea asta cred ca nu dorm, e tare cald in casa si eu cu geamurile deschise nu pot dormi, deci ... noapte alba.  [ups]

 

In seara asta a vrut Miss la gelato, asta am avut la cina  [ventilator]   nu am mai fost de mult tare, de dinainte de lockdown. Ne-a dus Mr. cu masina, ca eu in autobuz sau metrou nu ma urc si pe jos e prea departe, plus caldura nebuna. L-am intrebat pe Mr. daca putem dormi in masina cu aerul conditionat on?  [:-)))]

 

Miss a mai pierdut un dinte azi si eu cu Mr. nu mai avem nici o lira cash!  [fri]  [alcool]  Tooth fairy o sa trebuiasca sa vina cu cec/voucher!  [help]   Vinerea trecuta a pierdut un dinte si i-a scris zanei sa ii aduca dublu bani si cand colo Mr. mai avea numai o moneda de o lira in portofel si atata i-a adus. In noaptea asta nu stiu pe unde scoate camasa ca nu mai avem cash  [bib]

 

Ma simt mai bine, se vede ca ma hahai iar pe aici, mi-s putin drogata. [soricel]  Dimineata nu mai puteam de dureri de oase, am mai bagat niste calmante si mai bag acusi cateva pana plec in pat si sper sa nu imi iasa pe urechi pe langa caldura. M-am saturat sa ma tot plang pe aici de durerile mele si alor mei in casa, saraca Sophia numai in brate mi-ar sta, ca vrea pupici si imbratisari si sa ma fac bine. Dupa ce am ajuns de la gelato am luat-o in brate si mi-am bagat nasul in parul ei langa ureche:

- Te iubeste mami. Esti o frumoasa! ( scuzati cra cra ul [:D] dar eu mereu ii spun ca e frumoasa, ca doar e a mea  [inbaita] )

- Multumesc! Te iubeste Sophia!  [il]

 

Nu vorbim romaneste, dar ma mai intreaba cum zici la una alta si nu mereu sunt sigura ca intelege cand ii mai vorbesc in romaneste, dar a inteles! Cand ma supara ii zic pe romaneste si ii traduc apoi sa fiu sigura ca a inteles.  [:-)))] Eu cred ca ea stie mai mult romaneste decat lasa sa se vada. Deunazi mancam iahnie de fasole cu usturoi si a mancat si ea, dar e ceva nou pentru ea ca multi ani m-a refuzat. 

- I think those romanian genes are startiung to show up! 

Nick: - the good ones! 

Sophia: - but I love Romania and these beans!  [pk]   [:-)))]

 

M-am intins, s-a terminat si show ul la care se uitau ai mei. Perna ma asteapta, dar cine stie cand si daca o sa pot dormi, tare-i cald. Oare pe caldura asta vine Zana Maseluta?  [fri]  Sper sa nu i se fi topit si bagheta, ca si portofelul  [:-)))]  [:-)))]

 

Am inceput mesajul asta de jumatate de ora, ai mei nu se dau dusi la culcare. Au mai pus un show la tv. Sa mai trancan nitel daca tot mi-s la taste, ca tot voiam sa zic cate ceva la fiecare in parte. V-am citit dar nu am apucat sa zic prea multe din butoiul meu adanc.  [:I]

 

M-a impresionat antmil cu perseverenta!  [pk]  Ce frumos ai povestit, mi te si imaginam!  [flo2]

 

Viviana, a terminat Silvi cu examenele? Pergola aia scumpa tare, poate gasesti ceva mai acceptabil la pret. 

 

Mihaela, frumos in concediu. Imi place cum povestesti.  [:)] Sper sa poti face baie in mare cat mai mult. 

 

Rox, vreau si eu in concediu!  [pup]

 

Anja, home alone?!  [il]  Te invidiez!  [:-)))]

 

Corina, pumnii stransi sa gasesti job pe placul tau dupa ce termini cursul!

 

Silvi, cat am ras cand ai povestit de lipoveni si compotul de peste!  [:D]  [:-)))]  bafta Crinei la examene maine si poimaine! Toti pumnii stransi!  [flo2]

 

Lauranico, felicitari nepotului! Ce liceu vrea sa urmeze? 

 

Judoka, merge in Ro in vacanta vara asta? Ce iti mai fac adolescentii?

 

Fleur, sper sa gasiti catelul care va place si sa nu coste o mica avere! [cutu]  Si Sophia vrea catel, ba si pisica... ori peste... 

 

Glimmer, ce studiaza domnisoara ta? A terminat cu examenele? 

 

daniela, soacra-mea inchide motanul in bucatarie ca prea o trezea la 4 dimineata de cand a inceput carantina, cica din cauza socrului ca e prea mult acasa!  [:-)))]

 

 Michelle, cum e Will? 

 

Marion, ce tare ai fost cu socializarea mandrei tale!  [bat]  Ba o invidiez si eu, ca din februarie nu am socializat deloc si duc lipsa [:-)))]

 

Ioana, ai plecat la plaja?  [surf]

 

Coca, au intrat fetele tale in vacanta ori cand se termina scoala in Franta? 

 

Ella, multa sanatate soacrei si tie odihna! Vai, pe mine ma doare capu` numai cand citesc cate ai facut  [:p]  

 

Rall, tu ce mai faci? foarte ocupata cu magazinul? Cum merge treaba? 

 

Laura25, ce bine o fi la tata acasa... ce frumos ai povestit de mersul la padure la cules de bureti... parca simteam mirosul padurii citindu-te!  [pup]  Mi-e dor si mie de mama, de casa bunicii, de dealurile si padurile copilariei...  Relaxare placuta tuturor, ca meritati! 

 

Otilia, voi in vacanta deja?  [hot]  Concediu placut si multa odihna! 

 

Amina, tu tot pe terasa?  [8D]  Sper ca nu mai ploua si poti iesi mai des si nu se mai amana nici un concert. 

 

velvet, multa bafta la gasit chirie pe placul tau!  [cupisi]

 

Monica, sper si eu ca scoala va reincepe in Septembrie normal, desi si pe aici tot zic ca nu, ca va fi diferit. Om trai si om vedea... sportivele tale ce fac?  [aerob]

 

Uh... sa termin polologhia si sper ca nu am uitat pe nimeni, daca da sa fie cu iertare, dati vina pe caldura!  [:D]

 

Cred ca ar fi timpul sa imi strang trupa sa ii duc sus la culcare.  [|)]  Maine la 11 ma duc cu Miss la optician, abia astept sa vad ce zice. Sper sa nu fie nimic, doar in capul meu. 

 

Noapte buna!  [insomnia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, am făcut și azi baie in mare! Am stat pana la 9 seara, soarele era încă sus, apune la 21.45.

 

Când am ajuns acasa, ma aștepta al meu cu un pahar de vin roșu pe terasa, am stat pana pe la ora 23. La 22.30 era încă lumina, W avea chef de joaca.

 

Maine va fi tot cald, sa văd dacă ajung iar la plaja, probabil ca da. Vreau sa profit de zilele astea, e așa de bine! Sambata merg la cules de căpșuni, cu Diana, înainte de masa. Dupamasa ne reîncepem eu cu al meu concediul. Am programat trei nopți dar voi vedea dacă merita ultima, ca ziua de după va ploua...

 

Săptămâna viitoare nu va mai fi de plaja, adică nu așa după-amiaza, se va raci, dar va fi soare. Cred ca voi merge in drumețiile planificate.

puh, imediat s-a dus jumate de concediu!

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 Michelle, cum e Will? 

 

 

 

Uh... sa termin polologhia si sper ca nu am uitat pe nimeni, daca da sa fie cu iertare, dati vina pe caldura!  [:D]

 

Cred ca ar fi timpul sa imi strang trupa sa ii duc sus la culcare.  [|)]  Maine la 11 ma duc cu Miss la optician, abia astept sa vad ce zice. Sper sa nu fie nimic, doar in capul meu. 

 

Noapte buna!  [insomnia]

Strumph multa sănătate lui miss, sper sa nu fie nimic grav. Poate ii treb doar ochelari.

 

 multumesc pt fondurile tale. Will e bine .a fost un pic doar umflat luni dar nu mai avea dureri. De marti aproape i a dispărut . N am sunat la dr. dar cu prima ocazie la consult sper sa imi amintesc sa întreb cauzele.

 

Si william a schimbat ochelarii sapt asta, poarta dioptri mai mari ca mine.

Joi mergem la ortho, s ar putea sa ii scoată braces...nu stiu când au trecut 2ani.

 

F cald la mine zilele astea acum seara la 11sunt 30' incasa..nu putem sa dormim cu ac...dar avem geamurile deschise, scade cu 1grad pe ora.

 

Ce ai mai facut cu programările? iti distrgi ficatul, stomacul cu atitea calmante.

Prietena mea cea mai buna are operatie (nu am retinut cum se numeste) in august, ii scoate uterul si zicea ca abia asteapta sa scape de toate durerile, singerarile...calmante  etc.

 

Sănătate multa iti doresc si la ai tai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini 

 

Ce bine ca azi este vineri  [pk]  [pk]  [pk]

 

La noi este ft cald, mai devreme a plouat, acum e iar soare.

 

Iar am o zi plina  [:D] vin cei cu noul dulap de la baie, apoi merg cu mandra sa ne luam ochelarii, pe seara mergem in Germania la cumparaturi, apoi tb sa recuperez mandra de la cursul de prim ajutor (are azi pana la 10pm si maine toata ziua). 

 

Maine la cumparaturi cu cumnata si colega ei, inclusiv la Ikea. M-au rugat sa mai dam o tura pe la ei, vor sa mai cumpere una, alta. Eu sunt doar sofer  [ph34r]

 

Ai mei au copertina electrica si sunt ft multumiti, lor le tb doar pt soare. Cei de la care au luat-o au venit intai si au vazut de unde/cum se poate prinde.

Noi am avut pe unde am stat cu manivela si sincer nu m-a deranjat. 

 

Weekend fain sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, ce studiaza domnisoara ta? A terminat cu examenele? 

 

Fiică-mea studiază medicina. O poveste lungă cum a ajuns ea în doi ani, de când a intrat la liceu și până la finalul clasei a zecea să treacă de la „în niciun caz nu merg la medicină” la hotărârea de a merge la medicină. Când și-a ales profilul mate-info bilingv la intrarea în clasa a IX-a avea în vedere informatică sau cibernetică sau ceva combinație cu limbi străine. Ba chiar începuse să învețe limba germană în particular, că la școală a făcut engleza și franceză. La schimbare au contribuit profesorii pe care i-a avut în liceu și boyfriendul din perioada aceea care era „medicinist” convins din fragedă copilărie.

Și uite așa, la finalul clasei a X-a, m-a anunțat că se gândește să meargă la medicină. Eu nu am fost încântată, i-am și spus motivele mele și mă mențin pe poziție. Dar a fost alegerea ei și merge înainte pe drumul ăsta. [zirea]

Sesiunea nu s-a terminat încă, mai are un examen, unul din cele mai grele și mai „urâte” („meritul” d-lui doctor cu care dau examenul).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfiii... am ajuns acasa! Ce caldura nebuna! Ne-am topit pe drum pana la optician, dar mai ales pe drumul inapoi, in plina amiaza si soare. Nici umbra nu am mai avut pe unde sa mergem. Am intrat in casa si am simtit racoarea, comparat cu ce era afara. Acum tot cald mi se pare si in casa.

 

Concluzia vizitei e ca are doar ochii foarte uscati, nimic altceva. Yay, mi s-a luat o piatra de pe inima. Miss dezamagita ca ea voia ochelari. Cat am asteptat ochise niste rame dragute roz, dar nu le-a incercat ca i-am spus sa nu atinga. Ne-a dat niste picaturi de pus de 3 ori pe zi si daca nu se imbunatateste sa revenim. 

 

 

M-a enervat Mr. ca m-a tinut la usa, a uitat cheia in usa si nu am putut descuia. A trebuit sa sun sa coboare. Eu toata prajita de soare cu 3 sacose de cumparaturi in maini, numai de stat in soare sa astept pe el sa coboare din mansarda nu aveam chef. Cica a uitat cheia in usa ca a sunat o tanti la usa sa il intrebe daca poate rupe flori din fata casei? Voia niste muscate, ca ii place culoarea si nu a gasit de cumparat pe nicaieri! In fiecare an imi fura flori babele din zona, anul trecut am prins-o pe una si am smotocit-o nitel. Anul asta macar a sunat sa intrebe. Mr. stie cat muncesc eu la ele si le ingrijesc, nu a lasat-o sa rupa, dar tare ma tem ca vine la noapte sa isi ia oricum. Sunt asa multe si frumoase, desigur ca vor sa se serveasca cand toate-s asa frumoase mari crescute gata. 

 

Unde o fi furtuna mult promisa? Cat e de cald! Sper sa ne racorim pana la noapte ca nu am dormit deloc si deja am cateva nopti la rand de nesomn din cauza caldurii...  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...