Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Anja e posibil ca la mal sa fi avut și la noi 23 de grade, ca prea am putut sta fără sa tremur :)). 
 

Al meu nu vine la plaja. Apa e prea rece, soarele prea fierbinte :))). Asta e, ma distrez și eu cu cine pot sau singura. In ultima vreme, dacă al meu nu dorește sa ma însoțească, m-am obișnuit sa merg solo și ma simt chiar bine in compania mea :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am revenit, ca m-a intrerupt sotu' cu cappuccino

Miha, noi nu stam la soare.Doar sub umbrela sau copertins. Nu suportam deloc soarele.  Noi facem multe lucruri impreuna, insa am invatat sa facem compromisuri ca sa ne facem pe plac. Portul nostru de barca este ff frumos si exotic. Plaje, restaurante, gradini, canale, numai ca este ff aglomerat, ceea ce nu ne place.

Marion, ati gasit idei de vacanta? 

Velvet, ti-ai gasit apartment? Cand vrei sa te muti?

Viv, voi pe unde ati mai biciclit?

Michelle, frumoase poze!

Silvi, succes Crinei!

Monica, mie nu mi se par multe 3-400 de cazuri la ce populatie are Romania. Cred ca lumea e prea stresata acolo. AMa duc iar la biciclit, mai scriu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor.
Imi place sa petrec timp cu William, pt mine e o binecuvintare sa stea acasă...dar pt el care e un pic mai introvert are nevoie de socializare, școala , prieteni, voluntariat . Nu văd de loc șanse sa se deschidă școala... sper măcar sa se deschidă parțial ... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonsoar,

 

Am venit de la biciclit acum juma de ora.

Mi s-a stricat frana pe fata si maine merg la magazin sa o repare.

O sa  am emotii ca ocolesc eu prin  spate dar o portiune pe sosea tot prind.

 

Fii-mea e in Bucuresti, maine pleaca in  Vama. Sunt cam necajita ca se duce, ea e foarte fericita.

A terminat si cu examenele. Inca nu i-au venit notele dar cica a fost ok. Oricum are o restanta la mate din semestrul I, dar mai are timp sa o dea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cati chelneri poarta masca? si dintre ei, cati o poarta corect? cata lume care intra la toaleta din interior poarta masca? sau poate la voi astea nu-s obligatorii, asa ca lasa impresia ca toate masurile-s ok.

 

Hai să nu dăm totuși în obsesii cu masca. Nu vine chelnerul să îți sufle în față. La Oslo la hotel aveau mănuși. A adus farfuriile la masă în partea unde nu ne așezasem. Știu și ei cum să se ferească. E interesul lor. Părerea mea e că distanța e mai importantă decât masca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi era prevazuta ploaie la noi, dar n a mai plouat. Innorat, dimineata racoare, am stat acasa si am gatit si ne am jucat cu nerf gun uri si avioane de hartie ( ultima pasiune a lui E., mi a umplut casa de ele).

Pe seara s a facut mai cald, umezeala tot fara ploaie, asa ca am iesit la tenis, prima oara sezonul asta. Tare bine a fost!

 

Maine tot asa pe langa casa vom fi, prognoza iar e ploaie 50-50.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai să nu dăm totuși în obsesii cu masca. Nu vine chelnerul să îți sufle în față. La Oslo la hotel aveau mănuși. A adus farfuriile la masă în partea unde nu ne așezasem. Știu și ei cum să se ferească. E interesul lor. Părerea mea e că distanța e mai importantă decât masca.

in primul rand e obligatorie aici.

 

in al doilea rand cel putin fata de farfurie nu poate pastra distanta. si uneori nici  fata de client. mesele sunt mici, uneori de 2 persoane, alteori de 4.

 

ma bucur ca aseara am fost la o terasa unde toti au purtat-o corect pana la sfarsit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi e soare si zapuseala, desi au anuntat ploaie azi ..ieri la fel, la pranz s-a incalzit, de parca suntem in Caraibe.

 

Aici mastile nu sunt obligatorii...la restaurante poarta doar bucatarii..au zis ca altfel ar arata ca la spital si lumea ar renunta sa mearga..distanta dintre mese e 1.5m (inainte era de 2m).

Epidemiologii nostri spun ca masca e pt cei bolnavi, ca sa nu-i infecteze pe ceilalti...iar daca treci pe langa cineva, nu iei virusul.

In Germania e obligatorie masca la magazine, am purtat si noi vineri  [zirea] eu la manichiura port mereu.

La noi de ex au venit multi din Serbia din vacanta..si erau infectati  [zirea] de-aia a crescut nr.de cazuri brusc.

Noi respectam regulile in continuare, a devenit ceva normal.

 

Ieri am fost la Ikea, cumnata si-a luat 2 suporturi pt bucatarie (ii vine Termomix-ul din tara), asa ca am avut de montat  [:D]  am fost si la cumparaturi, am recuperat copila de la curs...ea a iesit apoi in oras, am recuperat-o seara de la gara..era 10.30pm si inca era lumina.

 

Acum mergem la apartament, maine il predau, tb sa demontam lampile din camere..dupa mergem la plimbare si ne oprim si la mexicani  [:D]

 

Pisica doarme intre picioarele mele, cu cracii in sus  [:-)))]

 

Mai devreme am comandat inca 6 asternuturi pt pat  [bib] acum ceva timp am comandat 8...am destule, pe cele vechi (vreo 20) le trimit in tara  [:D]

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Epidemiologii nostri spun ca masca e pt cei bolnavi, ca sa nu-i infecteze pe ceilalti...

 

perfect  de acord; dar exista cineva care sa aiba garantia ca e perfect sanatos, si ca nu e in faza presimptomatica, in care e foarte contagios, desi inca n-are simptome?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...