Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Am fost la service-ul de la Hervis  si mi-a reparat frana, i-a umflat rotile, a uns-o

 

Drumul. Nu am mers tot drumul  pe sosea, am ocolit pe la padure, e o portiune cu vile si  drum foarte frumos  unde ne-au atacat 2 caini. Eu am luat-o la goana, prietenul meu s-a oprit si s-a razboit cu ei.

Nici nu am scapat bine de astia ca am dat de altii, la  astia am claxonat si am tipat si au luat-o la goana.

Am carat apratul ala de gat mereu, azi l-am uitat.

 

Dupa asta a trebuit sa iesim in sosea, mi-a fost putina teama. La Mall cand  am ajuns, o nebunie de masini care veneau din toate  partile, sensuri giratorii (noroc ca am carnet auto si stiu regula)

 

Am intrat cu bicla in magazin  si gata, e ca noua. Si eu satisfacuta ca am mai  bifat ceva.

 

 

Asa arata:

https://www.google.com/maps/uv?hl=en&pb=!1s0x40b21bd57d7debc3%3A0xc8de2e5d12056f9c!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipP3s3CjPKXQZDInVfLeWvqr3wxf3KKtJ2PXRmGt%3Dw297-h400-k-no!5sdn1%20value%20center%20-%20Google%20Search!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMCkbVeEeVVXdZGTJ45gGXPZ_WY1-MI1E0wnZI&sa=X&ved=2ahUKEwjp4p2zqqTqAhWCi8MKHdv9Ad4QoiowE3oECBUQBg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

perfect de acord; dar exista cineva care sa aiba garantia ca e perfect sanatos, si ca nu e in faza presimptomatica, in care e foarte contagios, desi inca n-are simptome?
la soțul meu, la servici ( peste 300 lucrători) veniți din diferite orașe cu cazuri declarate, au fost deschiși continu ( excepție doar 1sapt au închis) și nimeni nu a purtat masca pana acum. 
explica mi și mie te rog, cum e posibil ca nimeni sa nu se îmbolnăvească, sa fie internat in spital ??? Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la soțul meu, la servici ( peste 300 lucrători) veniți din diferite orașe cu cazuri declarate, au fost deschiși continu ( excepție doar 1sapt au închis) și nimeni nu a purtat masca pana acum. 

explica mi și mie te rog, cum e posibil ca nimeni sa nu se îmbolnăvească, sa fie internat in spital ???

Pai nu exista Covid, de aia! [:D] In sfrsit americanul, chinezul  si rusul si-au dat mana ( [:-)))] ) si au semnat un acord prin care sa-si distruga economia in acelasi timp (si s-au tinut si de cuvant) si sa-si prosteasca cetatenii.

 

Acuma, fara gluma de unde vrei sa stie Mianna ce se intampla la serviciu la sotul tau?

Exista focare si focare fiecare  cu particularitatile lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, felicitări pentru drum, știu zona, e foarte aglomerată.

 

Michelle, nu toți locuitorii dintr-un oraș cu cazuri declarate sunt bolnavi. Unii nu sunt. Nu au luat virusul pentru că nici unul dintre ei nu a luat contact cu el, cel mai probabil. Dar se poate lua destul de ușor în spații închise, de la persoane aparent sănătoase. Îmi aduc aminte de focarul de la biserica din Coreea de Sud, parcă a plecat de la persoane asimptomatice.

 

Eu n-am reușit nimic cu pozele de pe tabletă :(, și nici nu mai pot testa diverse variante, că al meu a luat tableta la câmp să ”documenteze” seceta. Măcar i-a mai trecut supărarea pe mine.

 

Azi am muncit pentru birou, aveam o chestie pe care o estimasem la 2h, nu am terminat-o nici acum  [batcap] . N-a funcționat abordarea la care mă gândisem, am făcut, am stricat, am făcut din nou, am stricat din nou, acum sper să fie bine  [alcool] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pai nu exista Covid, de aia! [:D] In sfrsit americanul, chinezul si rusul si-au dat mana ( [:-)))] ) si au semnat un acord prin care sa-si distruga economia in acelasi timp (si s-au tinut si de cuvant) si sa-si prosteasca cetatenii. Acuma, fara gluma de unde vrei sa stie Mianna ce se intampla la serviciu la sotul tau? Exista focare si focare fiecare cu particularitatile lor.
viviana, eu am întrebat-o cum își explica situația. ce vrei sa spui ca fiecare focar cunparticularitatile lui? Virusul nu e același?

 

ps. 
nu uita ca eu nu am spus ca nu exista, am fost printre primele persoane care au spus la subiectul lui Marius ca virusul pare serios...

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la soțul meu, la servici ( peste 300 lucrători) veniți din diferite orașe cu cazuri declarate, au fost deschiși continu ( excepție doar 1sapt au închis) și nimeni nu a purtat masca pana acum. 

explica mi și mie te rog, cum e posibil ca nimeni sa nu se îmbolnăvească, sa fie internat in spital ???

 

- au pastrat distanta corespunzatoare

 

- nimeni nu a fost infectat

 

- cei infectati au stat acasa

 

- poate s-a transmis, dar au fost cazuri asimptomatice si nimeni n-are habar

 

 

mai vrei? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost iar la un concert pe o terasa - foarte faina atmosfera. si daca tot a fost concert de dupa-amiaza, cand am plecat de-acolo m-am oprit la magazine, sa-mi amintesc si eu cum e sa faci shopping [:)] mi-am luat o pereche de blugi de vara, ca sa am si eu ceva care sta pe mine fara sa para ca raposatu' o fost mai mare  [:-)))]  si o combinatie de maieu si pantaloni scurti dintr-un material foarte placut, de stat prin casa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n as merge la restaurant la care personalul nu poarta masca si manusi, inclusiv chelnerii.

Cum spunea Mianna, duc farfuriile la mai putin de 1m de propriile persoane, e suficient sa vorbeasca mai tare sau sa stranute unul din ei, asimptomatic, ca picaturi care contin virusul sa ajunga pe mancare.

Pana in mai nici nu am comandat mancare cu delivery sau take out, mi a fost frica, acum m am.mai relaxat. Dar orice e posibil daca unii nu respecta masurile.

Eu cred insa ca patronii de restaurante ce abia au redeschis si au fost in pragul falimentului, sunt acum extra- atenti cu masurile sanitare, ca pot fi reinchisi cat ai clipi din ochi.

 

Ella, turistii din Serbia au fost testati la venire si erau pozitivi? Ca altfel afirmatia ta se aseamana cu cea a unui responsabil german care a zis ca romanii au adus covid ul la uzina aia de prelucrare a carnii.

 

Ati vazut situatia din Florida, unde evolutia cazurilor pare scapata de sub control? Mastile au devenit obligatorii acolo peste tot in afara propriei case.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...