Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Culmea ca :

-nu a păstrat nimeni distanță,

-nu s a auzit ca cineva sa fie infectat, lumea a venit la servici

-what are the odds ca din atitia oameni, nimeni sa ajungă in spital? 

 

Astea sunt întrebări care multă lume si le pune. Cum acest virus spus ca e  f contagios si f periculos, nu face mai multe ravagii? 

in 3 luni era timp suficient sa se răspândească.

 

chiar și cei de pe vapoare nu au fost toti contaminați.  Why not?

pentru ca e o chestie numita sistem imun.

 

restu-s speculatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Macar in tarile civilizate au autoritatile comunica si oamenii pot sa-si faca niste planuri. La noi, care cum viseaza noaptea, ca sa dea bine ca se preocupa...de ex: 

"Nelu Tătaru: Ne gândim și la restricționarea circulației în anumite localități, dacă  apar focare. Brașovul, printre zonele vizate"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, îți înțeleg frustrarea, dar nici în alte țări nu zice nimeni că știe cum va fi sigur în viitor. Acolo unde sunt cazuri, se introduc restricții. Mai mari, mai mici, depinde de situație.

 

Și ca să fac și eu haz de necaz: Nelu Tătaru a zis și de litoral, deci și noi suntem vizați  [zirea]

 

Om vedea ce va fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Foarte frumos. Nu stiu cum e la voi, dar la noi genul asta de cazare e atat de scump, incat mai bine stai in propriul cort.

 

Oh, pai diferența fata de prețul unui loc de cort in camping e mare. Noi nu suntem insa amatori de cort. Glamping e mai ieftin decât orice alta camera (poate doar cele cu dormitor comun câte 8-10 persoane sa fie mai ieftin) chiar și decât o cabana fără utilități. Avem lacăt sa închidem “usa”, ferestrele sunt închise cu lacăt. Am avut inclus card Pt duș încărcat cu 5 dușuri, am consumat 4. 
Are curent, e mare ca spațiu, are frigider, vesela, fierbător de apa, pat cu saltele, tot confortul unei camere dar fără pereți :). Adică ideea ca e o pânza între mine și restul lumii a fost puțin stranie. 
Nu avem mic dejun, e regim de camping.
 

Ca o comparație: am stat alaltăieri acolo unde ziceam de piscina la usa camerei, mic dejun inclus, absolut tot confortul, liniște, intimitate, foarte frumos. A costat 1690kr (cam 160 euro). Aici, glampingul a costat 1190kr (cam 110 euro). Un loc de camping Pt cort e 350kr (35 euro), dar cumperi cardul de dus separat, costa 7 euro Pt 5 dușuri, dar poți cumpara mai multe si se reduce atunci prețul.

 

M-am uitat la prețuri la glamping in Ro, Pt noi e o gluma :)). plus ca am văzut ca e mic dejun inclus acolo. 
 

Una peste alta a fost Ok, am dormit bine, cu dopuri in urechi :). A plouat și am auzit chiar și cu dopuri, dar in rest n-am auzit nimic :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum e anul asta pe litoral? Aglomerat sau mai putin ca in alti ani? Pe mine ma sperie aglomeratia care se creeaza acolo, pe plaje, la terase etc. Hotelierii si patronii fiind interesati de vanzari, nu au nici o treaba cu distanta, cu aglomeratia, cu cat sunt oamenii mai rarefiati, cu atat au ei venituri mai mici. de aceea ma intreb: ii verifica cineva? Se mai dau amenzi?

Ca aglomeratiile mari sunt reteta pt noi focare.... :((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, sunt turiști, evident că nu ca în anii trecuți. Oricum suntem în iunie, aici iulie și august erau mai aglomerate.

 

Zice ziarul local că ieri s-au aplicat 96 de sancțiuni contravenționale:

https://www.ziuaconstanta.ro/stiri/coronavirus-ultimele-stiri-despre-epidemia-de-coronavirus/situatie-actualizata-la-nivelul-judetului-constanta-privind-noul-coronavirus-96-de-sanctiuni-contraventionale-in-24-de-ore-722691.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, pai diferența fata de prețul unui loc de cort in camping e mare. Noi nu suntem insa amatori de cort. Glamping e mai ieftin decât orice alta camera (poate doar cele cu dormitor comun câte 8-10 persoane sa fie mai ieftin) chiar și decât o cabana fără utilități. Avem lacăt sa închidem “usa”, ferestrele sunt închise cu lacăt. Am avut inclus card Pt duș încărcat cu 5 dușuri, am consumat 4. 

Are curent, e mare ca spațiu, are frigider, vesela, fierbător de apa, pat cu saltele, tot confortul unei camere dar fără pereți :). Adică ideea ca e o pânza între mine și restul lumii a fost puțin stranie. 

Nu avem mic dejun, e regim de camping.

 

Ca o comparație: am stat alaltăieri acolo unde ziceam de piscina la usa camerei, mic dejun inclus, absolut tot confortul, liniște, intimitate, foarte frumos. A costat 1690kr (cam 160 euro). Aici, glampingul a costat 1190kr (cam 110 euro). Un loc de camping Pt cort e 350kr (35 euro), dar cumperi cardul de dus separat, costa 7 euro Pt 5 dușuri, dar poți cumpara mai multe si se reduce atunci prețul.

 

M-am uitat la prețuri la glamping in Ro, Pt noi e o gluma :)). plus ca am văzut ca e mic dejun inclus acolo. 

 

 

Aaaa, eu ziceam ca-s preturile mari pt. noi. Raportat la preturile nordice stiu ca-s mici. Prietena mea din Norvegia, cand vine in Ro, are impresia ca totul e aproape gratis comparativ cu ce-i la ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...