Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cum e anul asta pe litoral? Aglomerat sau mai putin ca in alti ani? Pe mine ma sperie aglomeratia care se creeaza acolo, pe plaje, la terase etc. Hotelierii si patronii fiind interesati de vanzari, nu au nici o treaba cu distanta, cu aglomeratia, cu cat sunt oamenii mai rarefiati, cu atat au ei venituri mai mici. de aceea ma intreb: ii verifica cineva? Se mai dau amenzi?

Ca aglomeratiile mari sunt reteta pt noi focare.... :((

Fii-mea a plecat cu trenul. In vama. Sunt 3.

Au avut un separeu doar pentru ei. A venit o controloare si le-a spus:

- purtati masca

- locurile din fata voastra trebuie sa ramana neocupate nu sunt vandute bilete pentru ele.

 

pe plaja  umbrele gratis asezate la   distanta regulamentara una de alta.

nu sunt cluburi deschise

se canta muzica pe plaja - mi-a trimis filmulet sa vad ca muzica bubuie si ca e lume putina si distantata.

 

Inca nu am poze, stiri de la terase. Si-au luat ceva mancare din Bucuresti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e si unul din factorii de stress ai pandemiei, in afara de boala in sine: lipsa predictibilitatii. Stai asa intr-un stand-by, fara sa iti poti programa ceva, pe principiul "stai sa vedem cum va fi atunci". 

Da si nefiind suficient disconfortul creat de impredictibilitate si masuri aplicate peste noapte, mi se pare ca prostia din jurul nostru ne va sufoca. Uitati-va si voi daca e posibil sa faca asa ceva un biped in conditiile in care vrem sa scapam de restrictii - si vorbim de capitala nu de provincie de care se preocupa nea Tataru

https://romani-buni.info/2020/06/foto-hore-si-aglomeratie-in-parcul-sebastian-sa-vedem-daca-ne-imbolnavim-sau-nu-suntem-curioase/?fbclid=IwAR38D9kOqzuzYPVBEuDYj96DiHWB_BxiQEfF-f_EBxnPCt295D8vEmwpQek

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Am vazut ca toata lumea i-a tinut pumnii Crinei. Multumim din suflet! Si ca sa nu dezamageasca pe nimeni a intrat. E pe locul 11, dar e in prima jumatate a clasei, deci e bine [:)]

Maine dimineata ma duc sa-i iau fisa medicala si sa o inmatriculez la noua scoala.

 

Strumphy, ma bucur ca Sofia e ok si scapa doar cu niste picaturi. Foarte ingenioasa ideea sotului de a salva situatia cu zana [:-)))]

 

Roli, imi pare tare rau de accident. sper sa se repare repede masina si ma bucur ca nu a patin tinemi nimic. [flo2]

 

Miana, ce ambitie ...38 si chiar 36?! Bravo!

 

Fleur, concediu placut! ce bine ca ati stabilit ceva, e bine sa ai planuri nu doar incertitudini [flo2]

 

Laura, felicitari lui Rares! a stiut el bine ca nota era mult prea mica fata de ceea ce a scris. acum urmeaza inscrierea la licee si apoi chiar va linistiti! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

nu sunt cluburi deschise

nu??? aveam impresia ca cel putin unele-s deschise.

 

cu siguranta locul care ma intereseaza pe mine, unde se canta folk, e deschis, dar clar ca nu e in targetul Silviei. dar pare ca si Expiratul e deschis, si la Molotov a circulat un filmulet cu o bataie [:)] deci parea deschis si ala (vad pe FB ca au avut eventul de deschidere in acest week-end).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, din pacate pandemia a fost si mult speculata politic. Partidele de opozitie au atatat si ele lumea impotriva masurilor de protectie impuse de autoritati.

In sectorul 5 (ca de altfel in tot Bucurestiul) e primar PSD care a inceput campania electorala de multa vreme. Face concerte in aer liber, in timpul starii de urgenta impartea portocale si afise electrorale cu faptele sale pe la apartamente. Noi ii zicem primarul "Decat Fapte", pentru ca are un logo #DF - doar fapte - Daniel Florea (numele lui) si atunci l-am botezat eu Decat Fapte. E ala care a trimis masinile de gunoi sa claxoneze sa-l bruieze pe Nicusor Dan, a improscat oamenii cu solutie dezinfectanta.... Adica ce vreau sa spun, se vede ca boicoteaza totul politic, sa arate domne, ca uite, PNL-ul va chinuie cu restrictiile, in timp ce PSD-ul e alaturi de cetateni, ii intelege si le spune ca totul e "facatura".... Si e aiurea, ca boala si pandemia nu tin cont de politic, ar fi fost nevoie de unitate, dincolo de culoarea politica a fiecaruia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, din pacate pandemia a fost si mult speculata politic. Partidele de opozitie au atatat si ele lumea impotriva masurilor de protectie impuse de autoritati.

In sectorul 5 (ca de altfel in tot Bucurestiul) e primar PSD care a inceput campania electorala de multa vreme. Face concerte in aer liber, in timpul starii de urgenta impartea portocale si afise electrorale cu faptele sale pe la apartamente. Noi ii zicem primarul "Decat Fapte", pentru ca are un logo #DF - doar fapte - Daniel Florea (numele lui) si atunci l-am botezat eu Decat Fapte. E ala care a trimis masinile de gunoi sa claxoneze sa-l bruieze pe Nicusor Dan, a improscat oamenii cu solutie dezinfectanta.... Adica ce vreau sa spun, se vede ca boicoteaza totul politic, sa arate domne, ca uite, PNL-ul va chinuie cu restrictiile, in timp ce PSD-ul e alaturi de cetateni, ii intelege si le spune ca totul e "facatura".... Si e aiurea, ca boala si pandemia nu tin cont de politic, ar fi fost nevoie de unitate, dincolo de culoarea politica a fiecaruia...

event alaltaieri in Parcul Sebastian, sponsorizat de primarie. s-a spus la microfon ca "muzica, dansul și atmosfera de veselie nu permit răspândirea virusului" [bang] [bang] [bang]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...