Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vacanta de vara dupa pandemie - unde?


Recommended Posts

Germania a avut granita inchisa, adica nu te lasa nici sa iesi cu masina de ex daca aveai treaba sau ceva in alte state? Sa intre din tari efectate inteleg, dar nici sa iesi nu te lasau? 

 

Nu, nu te lasau. Poate un control la doctor, cu acte doveditoare, dar ca sa faci turism, cumparaturi , nu. 

 

De ex. la mine in zona nu am mai vazut nici o masina de Elvetia la cumparaturi. Sunt f multi care cumpara in Franta sau Germania , pt ca la ei e f scump. Comertul a avut serios de suferit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

mihaela, noi incercam sa-ti spunem ca granitele au fost inchise-deci informatie oficiala, iar tu ne spui ce-ti spune colega!!! [:D] Faptul ca sunt nemti, nu inseamna ca si locuiesc in Germania, sau ca au venit din Germania...

 

Nu înțeleg ce e amuzant despre colega mea. 
 

Cum spuneam, ce scrii tu sunt speculații. Nu mai repet, am scris cum s-a întâmplat. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu înțeleg ce e amuzant despre colega mea. 

 

Cum spuneam, ce scrii tu sunt speculații. Nu mai repet, am scris cum s-a întâmplat. 

 

Ce speculatii scriu eu si restul fetelor ce locuiec in Germania?

 

Pai e amuzant cind noi iti spunem ca granitele au fost inchise-chestie ce poate fi verificata, iar tu ne spui despre colega ta ca a vazut niste turisti nemti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și cei care lucrau in Germania au fost o Perioda restrictionați .

 

au fost închise adică erau bariere puse pe strada . Nu aveai cum sa te strecori . 
 

Sunt mulți nemții care locuiesc in Suedia ( sunt pe diverse grupuri pe fb și de acolo știu ) poate ei au făcut turism din Suedia in Suedia și Mihaela chiar are dreptate: sunt nemți și sint turiști. 
 

 

nu contează momentan ce și cum, eu vreau sa vin in ro, in a doua jumate de August . 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nu i-a văzut. Ii cunoaște, de mulți ani. S-a întâlnit cu ei. Sunt prieteni. Dar am scris asta, in postările anterioare.

 

Am scris exact cum au venit, de ce au venit. 

 

Ceea ce scrii tu despre acești oameni, sunt speculatii. 

Realizezi ca nu putem lua drept lege ce spune colega ta...tinind cont de situatie si masurile luate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

vad ca multe tari sunt un pic in deriva pentru ca nu e sigur daca vin englezii. Care de obicei umplu barurile si restaurantele - sunt acea ceata simpatic galagioasa care tine orice activitate de going out alive...

 

Eu sper sa ajung in Cipru insa ma intreb cum poate fi turismul acolo fara turistii de baza - englezii si rusii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...