Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vacanta de vara dupa pandemie - unde?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 118
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

In ochii grănicerilor. Practic, au venit ca turiști. Eu dacă merg in Ro, nu ma întorc acasa. Casa mea e aici, unde locuiesc. In Ro merg sa vizitez și sa îmi văd rudele.
dar te folosești de un act sa treci granița . asta îți ziceam și noi, ca nu poți ca turist . Adică eu, cu cetățenie ro & de nu puteam trece in franta . in fine, eu întrebam direct colega , ce fel de “ turiști “ in secunda doi. nu lăsam semnul întrebării . 

 

 

ma bucur ca ai făcut Update [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar nu in plina pandemie, nu? Si daca se inbolnaveau pe ce costuri se tratau, ale statului german ?

 

Ei au venit in plină pandemie, de Paști. Cred ca statul german plătea, ca doar acolo platesc taxe și au asigurare. Exista cardul european prin care țările își debitează costurile tratamentelor medicale de urgenta între ele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei au venit in plină pandemie, de Paști. Cred ca statul german plătea, ca doar acolo platesc taxe și au asigurare. Exista cardul european prin care țările își debitează costurile tratamentelor medicale de urgenta între ele. 

 

Nu cred, inca o data, granitele sunt inchise, iar daca ei erau turisti au comis o infractiune, 

Dar astea sunt speculatii, greu de intrat in amanunte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...