Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

Din păcate nu am fost prea inspirata pentru sos: am ezitat între sos de portocale sau sos de zmeura. Pana la urma am făcut sos de piper :) , ca știam ca iese sigur. Invitații mei nu s-au plâns ca nu am avut sos dulce la pieptul de rata. 

 

Acum fac un chili cu carne. Sunt în concediu săptămână asta și am timp de gătit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt acasa in we prelungit, am si astazi si avem si luni zi libera oficial.

 

Astazi vreau sa prajesc niste macrou , cu mamaliga si hrean, mai vreau sa fac un quice ca mai am niste zuchinni pe care nu am la ce sa-l folosesc.

 

In zilele urmatoare, o pizza facuta in casa ca am niste salam ce e expirat deja (dar e impachetat ,nedesfacut), niste chiftele cu cartofi prajiti si ceva friptura sau daca ne-o lasa vremea, poate chiar un grata ca am si carne pebtru grata si mici in congelator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt acasa in we prelungit, am si astazi si avem si luni zi libera oficial.

 

Astazi vreau sa prajesc niste macrou , cu mamaliga si hrean, mai vreau sa fac un quice ca mai am niste zuchinni pe care nu am la ce sa-l folosesc.

 

In zilele urmatoare, o pizza facuta in casa ca am niste salam ce e expirat deja (dar e impachetat ,nedesfacut), niste chiftele cu cartofi prajiti si ceva friptura sau daca ne-o lasa vremea, poate chiar un grata ca am si carne pebtru grata si mici in congelator.

Cum vine cu mamaliga si hrean?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti-au placut vinetele? Cu sos sau fara? 

 

Eu pentru frisca asta. 

 

Fara sos. Aveam niste zacusca cumparata si am pus pe ele. Le-am mancat pe paine.

 

Eu am facut un sos bolonez azi, dar l-am facut de dimineata ca sa aerisesc tot, nu prea imi place mirosul . Nici sa manancnu imi place dar copiilor le place si ma conformez si eu.

M-am trezit dimineata cu ideea ca s-a dat ora inapoi si eram bucuroasa ca la aragaz ora arata 7 si credeam ca e 8:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...