Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Weekend organizat si la noi, sambata am facut ardei umpluti, salata de vinete, supa de pui.

Duminica dimineata am facut chiftele si snitele. Apoi dupa-masa am umplut 2 portii de cremes cu foi cumparate.

Azi la 7 jumate eram in piata sa cumpar porumb pt fiert :-) Le-am si pus in multicooker, pe cand se trezeste lumea va fi gata :-) Eu am venit la serviciu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am si eu copilul cu noi si am revenit la cratita si ma uit ce mai gatiti voi.

 

Azi fac un gratar la tigaie de piept de curcan. Am mai facut o data si am descoperit ca daca tin bucatile de carne - la marinat in ulei de masline si suc de lamaie - carnea iese super moale si gustoasa.

 

Eu pun bucatile de carne pe bete de bambus (care se cumpara din magazin) si le pun pe tigaia de gratar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi fac o "conserva de peste". De fapt e peste (macrou) cu legume la cuptor. Am facut saptamana trecuta cu sardine si a fost ff bun.

Si mama mea facea din macrou ,"conserva de peste" Exact asa iesea, cum erau pe vremuri conservele d epeste(fara legume).Si oasele s emacerau cumva, nu-mi  amintesc insa mare lucru din proceuri.Doar gustul...

 

Nu stiu ce s afac astazi de mincare...ori cartofi prajiti cu brinza rasa pe deasupra si salata(din rosii productie proprie [pk]) ori un fel d efondue de brinza, cu bagheta facuta la cuptor si salata de rosii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...