Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si iar e luni :-)

Sambata m am plimbat toata ziua, asa ca am cumparat mancare (chinezarii), doar seara n am scapat de un traditional cartof pai cu omleta deasupra si muraturi asortate din butoi (nu al meu, ci din piata :-).

Asa ca duminica dis-de-dimineata am facut ciorba de burta, Tiramisu` (am apucat sa fierb cafelele seara, sa fie reci), am fiert cartofi in coaja pentru carnea de vita la cucta si la pranz am avut cartofi dulci cu broccoli si parmezan, somon la cuptor si snitele din piept de pui.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

O reteta, please ? Nu am incercat pana acum. As vrea sa gasesc si o reteta buna de negresa( dar fara mult zahar), sa fac de sarbatori. Duminica am facut tortul cu crema de mascarpone si visine. Merci inca o data, szy [flo2] Azi pilaf cu pui si piure de spanac cu ochiuri. Maine poate un soufle.

https://www.foodandwine.com/recipes/molten-chocolate-cakes

trebuie ținute la cuptor doar 9 min (marginile făcute, mijloc moale ) , apoi le mai lași 1 min in Cupe si le răstorni. Daca le lași mai mult se vor întări. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu știu ce sa mai gătesc . William fiind așa bolnav nu are chef de nimic. A slăbit 5 lb in 2 sapt . F mult pt el .

Duminica am făcut texan porc cu cartofi natur,

ieri am făcut clam chowder , varza călită si pt el piept de pui milaneze cu piure .

Azi habar nu am, poate o Supa de pui si pilaf.

 
Maine un bbq de vita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa fac , in mare, o lista pt decembrie si sarbatori si am niste nelamuriri.

 

Ai mei vor cornuletze.

Aveti o reteta buna, incercata?

Am vazut retete cu si fara drojdie, se pune drojdie la cornuletze? Deasemena am citit de cornuletze cu bors. Sunt bune?face ceva borsul ala in compozitie?

 

Szi, stiu ca tu faci baigli. Ai o reteta si pt noi? Please.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...