Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

Oaspete mcoca

In week end am facut salata de vinete si varza calita cu coaste de porc la cuptor. Un deliciu varza calita, nu mai facusem de mult.

Azi fac cordon bleu cu piure si salata.

 

SAptamana asta mai am in plan un orez cu fructe de mare, pulpe la cuptor cu cartofi, ficat cu sos de mustar. Nu prea stiu ordinea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Duminica am pus la tava piept de pui si pulpe de pui (lasate la marinat de sambata) cu artori, ciuperci si babycarrots. Am mancat o tona de mujdei cu smantana. 

Pe post de dulce am avut budinca :-)

ce sunt artorii?

 

 

Eu astazi fac tochitura, vremea tine cu mine, s anu uit sa iau hrean ca am uitat cind am fost la cumparaturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, ce parte de miel pui la slowcooker? Îl marinezi înainte?

shoulder lamb chops. deobicei  le puneam la cuptor , dar acum cu caldura asta vreau sa le fac la slow cooker sa vad cum ies.

nu marinez nimic. 

 

dar mi s-au schimbat planurile. cred ca fac mielul la sf de saptamana. 

ieri a luat sotul carne si face astazi mici pt noi, si hamburgers pt william.

 

tot azi pt ca gatesc pui pt Pepper,  fac si supa de pui cu fidea pt noi.

 

maine  fac din carne de vita la slow cooker . cu mirodenii, poate un pic de vin rosu, morcovi , ceapa si sosul cu faina si garnitura piure. asa ii place lui william.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfirsit am facut ardei umpluti, asa ca d emarti tot ciorba de perisoare si ardei umpluti mincam(am facut 3 ardei umpluti, doua rosii mari si un zuchinni mare ce l-am taiat in trei), astazi e ultima zi.

 

Miine leberkäse sa vad daca cu piure sau cartofi prajiti, simbata gyros, duminica ceva carne la cuptor, iar luni am sa fac pasta calabresse-zuchinni, rosii si mozarella.Marti ori niste chinezarii, ori salata cu piept de pui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am facut penne cu unt si sos de rosii, orez cu lapte. Apoi seara am facut pui cu smantana si galusti sa fie pentru 2-3 zile. 
Duminica dis-de-dimineata am facut ciorba de burta, tort de zahar ars (primisem oua de casa si nu aveam ce face cu atatea :-)), piure/mexicana, cateva snitele, cascaval pane si pastravi prajiti cu mujdei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum am fost doar cu fii mio acasa-barbatu' iar a fost in spital, piatra la rinichi [smulgpar] a cam mincat fiecare ce si cum a apucat(asta doar pentru ca fii mio e tare mofturos la ce si cum gatesc eu  [il] ).

 

Am avut salata cu piept de pui, un sos dulce acrisor cu multe legume si ananas (asta am mincat impreuna) iar ieri mi-am facut niste minunati schrimpsi cu mult usturoi si patrunjel verde cu spaghetii,

 

Astazi ne-am reintregit, am luat cirnati albi(o specialitate din Bayer care se serveste la Oktoberfest) cu covrigi si bere, pentru miine ceva gen tochitura(pentru mine sigur fac mamaliga) pe care o s-o asortam cu must rosu!!! [pk]

 

Mai departe nu stiu, vreau zacusca sa fac -pentru a consuma acum, sa vad unde gasesc niste vinete la un pret mai acceptabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...