Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu fac la ochi, nu am cantitati, spal pasatul in 5-6 ape, sa se spele cat mai mult faina de pe el, il pun la fiert in apa cu sare, sa zicem ca la o cana de pasat, pun vreo 3-4 de apa, il fierb pana e moale, nu-ti spargi dintii cu el, adaug 50 gr unt, o cana de lapte si zahar cat de dulce vrei, il lasi sa fiarba impreuna, sa se combine aromele. Sambata am pus si un plic de zahar vanilat in el, mamaie nu punea, dar eu am dat o tenta personala.

Nu reusesc sa-ti pun o poza, de bine ce merge forumul asta... Hai c-a mers. Nu e a mea, e de pe net.

post-821-0-55878900-1601359723_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi joi seara am comandat pizza, vineri am cumparat hotdogi, cu mare arta, evident  [:-)))]si am mai mancat ce era prin frigider :-)

Sambata am facut o ciorba de varza murata cu afumatura, am fiert cartofi in coaja pt musaca si separat am pus la cuptor cu ou/smantana/mozzarella.

Duminica am facut un piure si am scapat de ce aveam in congelator: snitele de piept de pui, cateva chiftele si cateva bucati de cascaval pane, alaturi de multa salata verde. 

Am facut un teanc de clatite umplute cu crema de mascarpone+Nutella+frisca, pe care le am impartit :-)

 

Mi-e pofta pe gogosi ... daca le-ar face altcineva  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata la mine e cam complicat. Plecam dimineata la activitati, timp in care fac si cumparaturile, si venim la 12 cu foamea in gat :). Asa ca am cumparat un pui la rotisor. Am facut o salata si yumiii. Seara quiche.

Iei am facut pt la pranz friptura de porc cu cartofi la cuptor, salata. Am mai facut pe post de mezel un muschi de porc in cucta. Extraordinar de bun. L-am lasat cam mult si se desface, deci cam greu de taiat :))). Am mai facut pt azi si maine un ratatouille.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...