Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

Ieri somon, orez și varză de Bruxelles la abur, azi coaste de porc cu sos barbecue la cuptor ( am cumpărat o piesă marinată gata) cu piure și salată de kapia copți, ciorbă de fasole albã cu multe legume și verdeață ( pe care eu o mănânc cu ceapă). Am avut și pâine cu usturoi la cuptor, dar nu a fost așa de bună cum.mă așteptam.

 

Mâine același meniu, dar în loc de coaste cotlete de porc la tigaia grill.

 

Restul săptămânii fără carne pânâ duminică.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ieri somon, orez și varză de Bruxelles la abur, azi coaste de porc cu sos barbecue la cuptor ( am cumpărat o piesă marinată gata) cu piure și salată de kapia copți, ciorbă de fasole albã cu multe legume și verdeață ( pe care eu o mănânc cu ceapă). Am avut și pâine cu usturoi la cuptor, dar nu a fost așa de bună cum.mă așteptam.

 

Mâine același meniu, dar în loc de coaste cotlete de porc la tigaia grill.

 

Restul săptămânii fără carne pânâ duminică.

 

wow, bravo!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt total lipsita de inspuratie, astazi ma cam doare capul asa ca am sa fac rapid niste spaghetti cu ton!!!

 

Cine nu vrea sa-si faca ce doreste, am tortelini si pachetele de primavara in congenlator.Plus snitele din piept d epui-salvarea mea!!! [pk]

 

Poate fac niste varza cu carne miine ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Spaghete carbonara, spanac cu ochiuri. Am facut si ostropel de pui, dar nu prea a avut succes. Maine poate chiftele de naut.

 

Mă interesează rețeta ta încercată de chiftele de năut. Cum am zis suntem ovo-lacto-vegetarieni până duminică.

 

Azi am făcut o salată orientală. Zilele următoare: borș de legume cu fasole verde, tartă cu praz, budincă de conopidă cu brânză, croissante cu telemea, prăjitură turnată cu mere.

Ăsta i planul, vedem. Cam trebuie consumate legumele de mai sus din frigider și neapărat un desert cu mere. Am cumpărat azi o bucățică de prăji turnată cu mere, bună, nu zic, dar mi s a pădut ridicol de scumpă. Avem mere culese de la fermă, numai bune de prăjiturit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...