Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Merci Lili, o sa incerc si de la ei. Am luat anii trecuti rasaduri de la ferma de la Cap St Jacques si nu s au prins. Dar acolo la ferma culegeam din tufele care cresc langa sere, niste tufe imense. Chiar vreau sa ma duc daca se redeschid in curand, sa le mai " tund" leusteanul.

 

fleur,  dacă vrei îți trimit 2plicuri de semințe de leuștean sa pui într-un ghiveci ... creste repede. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi gratar cu mici [pk] [pk] abia astept, n-am mai mincat mici de peste un an!!!

 

O s apun si niste ciuperci, zuchinni si am vrei doi ardei kapya...

 

Nu stiu ce va fi miine, vad eu.

 

edit Si niste porumb o s apun pe gratar!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am suferit de exces de zel zilele trecute, nu se va repeta curand  [:-)))]

Vineri seara am facut o supa de fasole verde.

Sambata am inceput cu o supa de pui (pt ciorba radauteana, apoi la cererea publicului am facut si o portie de salata de beuf). Intre timp am scos de la congelator 20 de sarmale uitate acolo (luasem un ciolan dezosat sa le combin).

Cu gandul ca duminica fac paneuri, am mers la piata si am luat dovlecei si conopida (dar am luat mai multa conopida pt o portie cu smantana la cuptor). Mai aveam si o caserola cu snitele congelate.

Am copt si un blat cu cacao, am insiropat cu capucino clasic. Am taiat blatul in doua, am pus un strat de Nutella si deasupra am pus o crema din frisca+mascarpone+Nutella si ciocolata rasa. Am impartit-o rapid, sa nu o mancam noi toata  [:D]

Asa ca este mancare pe stoc, 5 zile nu vreau sa gatesc  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut ieri pasta calabrese, am luat sos de la Maggi si eu am adaugat zuchinni si rosii cherry, plus mozarella...foarte bun a iesit!!!

 

Astazi snitel de porc cu risotto(cred...)si ceva salata.

 

Am luat de la magazinul rusesc niste afumatura(picioare de proc de lapte) si as vrea s afac niste fasole cu afumatura, dar s acad ca se anunta destul de cald...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...