Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Saptamina viitoare ciorba de pui  și meat loaf a la Jamila, cu piure și salata de varza, sau salata de sfecla cu hrean, sau castraveți murati. In Weekend mincare specială, pe placul tuturor, mai ales ca juniorul pleacă intr-o zona cu infectare maxima (la facultate) pentru ca are laboratoare de făcut, deci e obligatoriu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cam fara inspiratie si asta nu e bine, ca zau ca fara un plan,tare mi-e greu sa gatesc ceva,,,

 

Pentru astazi si miine niste friptura cu cartofi/legume, am luat un dovleac micut ca vreau sa incerc o supa cre,a de dovleac cu mere.

 

Mai am in plan o supa de vita, niste gyros si poate reusesc si eu sa fac varza cu carne.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am făcut supă cremă de mazăre, o coastă de porc cu cartofi pai (ambele la cuptor) și salată de gulii și morcov, chiftele de dovlecei pentru luni-marți, le voi face un sos de iaurt cu usturoi.

Desearã o prăjitură cu mere și caramel sau turnată cu mere.

 

Săptămâna asta vreau și eu să fac varză cu afumătură.

Mai am în plan supă cremă de porumb, un chili de preferință vegetarian, cus-cus cu legume, cornulețe cu magiun și banana bread cu nuci și/ sau paste cu nuci, în amintirea tăiețeilor cu nuci din copilărie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...